Geschenken MAKELAARSKANTOOR HELLEMA ZN. Het adres sinds 1898 voor onroerende goederen Nieuweweg 7-9 Leeuwarden Telefoon 23117* aanbrengen van hokken en daarom het houden van konijnen heeft verboden, maar voor de georganiseerde fokkers hoeft er niets loos te zijn, al zegt het publiek dan ook, dat „konijnen stinken". De woor den klinken overtuigd en er volgt als „conclusie" uit: de gemeente zou voor het verbod van het houden van konijnen een uitzondering moeten maken voor de georganiseerde fokkers. Er is al eens eerder een dergelijke regeling geweest en die schijnt steeds goed voldaan te hebben. De gemeente is trouwens niet de enige huiseigenaar die huurders verbiedt konijnen te houden. Ook de woningbouwverenigingen hebben deze clausule in hun huurvoor waarden opgenomen. Het Raskonijn" heeft al heel wat activiteiten op zijn naam staan. Velen zullen zich nog de grote provinciale tentoonstelling in 1959 herinneren en ouderen wellicht ook nog de expositie van 1947. Dag en nacht wordt er aan deze tentoonstellingen gewerkt, voordat de deuren voor het publiek opengaan. De kooien worden opgesteld, de keurmeesters beginnen te keuren, catalogi rollen van de persen. Het zou wel eens interessant zijn manuren op te tellen die worden besteed aan het opbouwen van een tentoonstelling. De konijnenfokkers kunnen echter niet meer in Leeuwarden terecht, vertelde ons de heer Ablij. De Beurs is niet te betalen en de Frieslandhal helemaal niet. Voorheen kon men nog wel eens terecht in De Groene Weide of in een der restaurants langs de oude vee markt, maar daar is nu een eind aan gekomen. De laatste clubten toonstelling is in Stiens gehouden en de provinciale tentoonstelling van de konijnenfokkers is dit jaar in Gorredijk. Het zijn noodspron gen, want ook het bestuur van Het Raskonijn wil zo graag het „Leeuwarden Frieslands Kern" waarmaken. „Het is onze hobby en daarvoor hebben wij offers over. Maar van de 60 cent die de leden per maand betalen kunnen wij geen dure zalen huren. Het minimum inschrijfgeld per konijn op een expositie bedraagt ook al twee gulden tot een rijksdaalder. Het is nu wel duidelijk dat ook de hobby van het konijnenhouden veel geld kost. MARINUS DE BOER De heer L. Bouwens met dochter Carla, konijn en troteeën. Het Sinterklaasfeest wordt telken jare met groter opgewektheid gevierd, zo hebben we uit de kranten kunnen vernemen. Misschien is „opgewektheid" niet geheel de juiste uitdrukking, want de feitelijke gegevens berusten op de ervaringen van het winkel bedrijf, dat zich uiteraard slechts kan uitspreken over aard en omvang der Sinterklaas-aankopen en niet over de begeleidende gemoedsaandoeningen. Op dit punt was bij velen slechts de wan hoop waarneembaar, vooral van mannen, die zich nerveus van de ene etalage naar de andere spoedden, in de hoop het enige aardige wat de vrouw nog niet bezat te zullen ontdekken. Het Sinterklaasprobleem is, dat het in onze hoogconjuncturele samenleving elke dag Sinterklaas is. Wanneer we iets willen hebben, dan kopen we het, want op een paar centen komt het niet aan. Maar wat we onszelf geven, dat hoeft Sinterklaas nader hand niet meer aan te dragen en die zit dus met de problemen. Toch wordt er heel wat gedaan om het assortiment der geschenk artikelen een voorsprong op de vraag te doen behouden. Het is verbijsterend te zien hoeveel volslagen nutteloze dingen op de markt worden gesmeten: doosjes, bakjes, houdertjes, rekjes, stan dertjes, schaaltjes, dingen om iets open te maken of iets af te sluiten, om iets aan op te hangen, om ergens aan op te hangen, om op of over of naast iets te zetten, om de meest simpele han delingen te electrificeren of om kortsluiting te krijgen, enzovoort, enzovoort, enzovoort. Misschien zal heel onze twintigste eeuwse beschaving nog eens met al haar prullaria onder de grond verdwijnen en door nieuwe aardlagen worden bedekt. De archeologen over duizend jaar zullen dan veel uitzoekerij te verrichten hebben voor alles van de juiste etiketten is voorzien. Maar de museumbezoekers zullen lachen

Leeuwarder Gemeenschap | 1965 | | pagina 11