(0 presenteert in een hand SLEUTELS G.VIS <TTgchelaar Toch Miaakt Alte KERST- EN NIEUWJAARSKAARTEN GAS KOLEN OLIE KACHELS - HAARDEN - C0NVECT0RS VROOM A DREESMANN VOORDEL|Ger 17 cihhele- ,t Kon Vondeling oek weze nou?" August: „Of hij fan Philips?" Willem' „Wat het die der nou met te maken Auaust- Weet ik feul, mar die naam wurdt nog wel es noemd." a n u Bouke' „Das heel wat anders. As Bouke... Manus: „Laat mij nou even mien ferhaal afmake. Welke bekende Fries? De ene opasêgger sei: Abe Lenstra. De andere sei: Tiemen Groen. Nou, en toen wedde he? Sibbele: „En toen wudde het Fedde Schurer." Manus- „Ja, man. En toen waar de boat an. Gien Abe en gien Tiemen, mar die Fedde. Dat kon hun niks skele Willem: „Och nee. Ons soart meensen weet daar oek feul meer fan. Nim nou Kneppelfreed mar." Auqust: „Wat is dat Willem? Kneppelfreed?" Sibbele: „Weestou dat niet meer, Auguust. Fan die recht- saak toen. En fan die reboelje op 't Saailand. Dat de pliesje der met 'e gummistok op sloeg?" Auqust: „Daar staat mie niks meer fan bij." Dorus: „Ik sü 't oek niet meer nafertelle kenne hor. Dat wil ik wel wete. En waar Skurer daar bij?" Willem: „Dat waar één fan de matjedoren. Soa fan: Wie Fries prate wil, mag dat niet ferboaden wurre. Want het is een echte taal, en die is fan ons. Afblieve dus." Bouke: „Is het toen raar gongen^ Willem? Bouke weet er eigenlijk niks meer fan. Niks!" Sibbele: „Hoe is 't mogelik, hoe is 't mogelik. Nou, en der waren nog een paar Amsterdammers bij, en die hadden bij em op skoal gongen." Manus: „Bij wie op skoal gongen? Waar bin we nou met bezig?" Sibbele: „Over die Fedde Schurer docht ik. Dan late se altied lui fan froeger opkomme. Se seiden, dat die meester soa mooi fertelle kon." Willem: „En hij hadde het oek over de Spaanse griep. Dat wil mij oek nog wel heuge, al is 't dan hast fieftig jaar leden. Fieftig jaar. Staan 't es uut!" August: „Nog een goeie week en we gooie het ouwe^jaar met 'e kerstbomen fut. Dan is dat oek weer weest!" Bouke: „Hoe ouder as je wudde, hoe flugger as de tiid gaat. Temeensen, dat fient Bouke sellef." Dorus: „Wij soort meensen gane oek hoe langer, hoe meer achterom sien. Begriepe jimme mie wel." August: „Dat must niet doen met oversteken." Sibbele: „Nee, mar ik begriep Dorus wel. Wij binne feul meer met froeger bezig." Willem: „Wat nou gebeurt wille wij nog wel es fergelieke met wat froeger gebeurd is." Manus: „Of der komt je wat in 't sin. Dat docht ik laassen, doe't die brug over de Dokkummer Ee klaar waar." Sibbele: „Nou krekt. Dan denk je je in, hoe 't dat froeger waar. Die hele beweging daar. Dan siene jou de Dok kummer boat weer faren." Bouke: „Ja, 't is oek soa. De Dokkummer boat. En die lei dan an 'e Eebuurt, bij 't Feerhuus." Willem: „En hoefeul Liwwadders keutelden niet langs Kam- sterburen naar 't werk. Naar 't sigereifebriek en naar 't houtstek." Sibbele: „En wat binne we wel an 't hofkesingen weest in die tünen daar. Mar 't waar oppassen." Bouke: „Ouwe Haven hét mij nog wel achter na sitten. Bouke had de broek fol fan angst." Dorus: „Ja, Haven. Dat is oek soa. Laassen las ik die naam nog es in 'e krante. Wat waar dat oek al weer?" Willem: „Ik denk, dat 't se fan 'e buurtfereniging dat nije gebouw opend hewwe, daar in 'e Singelstraat." Sibbele: „Dat ken best es weze. Eén fan de Havenjongens sit nog al met in die beweging. Had die wethouder het oek nog niet over de buurtfeesten fan froeger?" Dorus: „Ja, ik loof het wel. Ston opa de Jong sien naam der oek niet bij?" Willem: „Die sal oek niet jong meer weze. Wij hewwe een skoftsje in 'e Westerstraat woand, en doe gong ons oudste daar naar de speultuun." Bouke: „Waar der niet een ouwe Anema oppasser?" Willem: „Dat kon wel. Sêg, ik bin fleden week naar 't Stadshuus weest. Dat hadde soafeul jaar bestaan." August: „Naar 't Stadhuus. Wie krijt dat nou in 'e kop." Sibbele: „Willem in ieder gefal. 't Is mij helemaal ontkom- men." Willem: „Ik hadde het in 'e krante lezen. Dat soadoende. Doe bin ik er op een avund heenset. Je mochten alles bekieke. En der wurde bij uutleid." Bouke: „Waar de burrigemeester der oek?" Sibbele: „We mutte folgend jaar een nijenéén hewwe niet?" Manus: „Is deze dan al an sien pusjoen toe?" Willem: „Dat sal hast wel. Het is al soa lang Van der Meulen weest. We wete hast niet beter." August: ,,'t Sal wel knap verdiene docht ik, niet?" Dorus: „Dat sal best. Mar je mutte der oek heel wat foor doen." Sibbele: „En je doen het de meensen nooit naar 't sin. Eikenéén piest tegen je an." Bouke: „Hou op, Sibbele. Bouke krijt inienen aandrang. Ik sal even onder de Waag sien. Het ken nou nog!" Sleuteldienst OTMA, Korfmakerstr. 1, tel. 27760, Leeuwarden Een abonnement op dit blad kost slechts 3,per jaar kleine kunst met grote K in een collectie prachtige met voorstellingen en motieven naar ontwerpen van binnen- en buitenlandse artiesten. Teksten in wel zes, zeven verschillende talen of blanco. LEEUWARDEN Grote Kerkstraat 27 De markiezen van ze blijven langer mooi en kunnen langer mee 60 jaar steeds goede waar. Nü winterprijzen Grote Hoogstraat 9 Tel. 23938 "J 5 a Ook voor reparatie en aanleg van leidingen iVOORSTREEK 92 - GRONINGERSTRAATWEG 183 TELEFOON 26855 TELEFOON 26906 U

Leeuwarder Gemeenschap | 1965 | | pagina 17