„Dieren 'Iaijii leuke beesten" „Wat ik wil worden Boswachter Dierenarts >- Schoolkinderen laten het in opstellen weten Timmerman Kok 5 Van ouds Wigersma sinds 1855 DAMES- EN HERENMODE Naauw8 Tel.27984 Leeuwarden van elkaar, dus moet je geen slappe voeten hebbenDe bakker hoeft niet erg veel te doen. Als je kok wordt, moet je naar de BakkersvakschoolAls je een van de beste kokken bent mag je misschien wel voor de televisie, bijv. bij een opening van het nieuwe laboratorium. Een kok heeft heel wat te doen. Ronnie: Ik wil later boswachter worden. Dan zal ik de wildstand goed onderhouden en niet on nodig dieren afschietenEn als ik dan in een groot huis woon, houd ik veel duiven en konijnen. En ik wil ook wel een hond, maar beslist geen kat. Ik zou streng toezicht houden op stropers en ander geboefte Alleen scha delijk wild zou ik afschieten. Voor mijn plezier zou ik niet schieten, dat vind ik onnodig. Dat is geen sport René B.: Graag zou ik dierenarts willen worden. Ik lees vaak boeken over dieren. Dieren zijn leuke beesten en je kunt er heel wat van leren Als je student wilt worden moet je eerst ont groend worden, o.a. wordt je haar er afge knipt, zodat je wekenlang met een kale kop rondloopt. En verder moet je allerlei gekke dingen uitvoeren. Alles in het openbaar. Je zit gewoon midden op de markt op een stoel vastgebonden. En zo knippen ze je haar er zo maar af. Om je heen zie je allemaal lachende koppen. Ook moet je bijv. vissen in een straat kolkje. Dat lijkt erg zot. Maar als je eenmaal ontgroend bent word je helemaal in de ge meenschap opgenomen Elke morgen krijg je les van een professor, dat duurt 45 minu ten Op de 5 examens die je te maken krijgt weet je niets van de vragen. Je moet het ge woonweg maar hebben opgesnuffeld uit je boe ken De studenten eten altijd in een groot gebouw, daar krijg je een heel eenvoudige maaltijd. Die, als je honger hebt, goed smaakt. Om proeven op dieren te nemen is er een proefstal. Om die proeven te nemen heeft men er ratten, muizen, marmotten enz., omdat die dieren ongeveer dezelfde lichaamsgewoonten hebben als wij Als ik dan helemaal afge studeerd ben ga ik in Giethoorn wonen. En met een punter ga ik dan langs mijn patiënten. Het zal me in het eerst wel een nat pak kosten De nieuwe verkeerssituatie op de Westerplantage bij de Nieuwestad. Meester R. Broekens, hoofd van de Tjerk Hiddesschool, heeft de leerlingen van zijn zesde klas onlangs opstellen laten maken over de vraag wat ze later willen worden. Uit de vaak merkwaardige resultaten van deze enquête laten we hieronder een bloemlezing volgen. Klaas K.: Ik wil graag timmerman worden omdat ik het een mooi en niet al te moeilijk vak vind. Je moet natuurlijk wel leren, maar het is niet zo moeilijk als dokter of zo Je hebt evenveel vakantie als andere arbeiders. Je moet er altijd vroeg uit en dan meteen weer aan de slag Als je een eindje weg van huis moet verbou wen, moet je brood meenemen, want je kunt dan beter blijven, want het is de moeite niet Je hebt een vijfdaagse werkweek en dan kun je zaterdags lekker uitslapen. Het is zwaar werk, want je moet veel zware planken dragen. Het is ook handig, want als je thuis iets kapot hebt, kun je het zelf repareren. Klaas W.: Ik wil graag kok worden. Het is een leuk en een mooi vak. Je kunt in je vrije tijd bakken wat je wilt. Het is ook leuk om in de keuken te werken. In een keuken zijn niet zo veel mensen die je in de weg staan. Als je de beste kok bent wordt je misschien chefkok. Dan hoef je overal even langs te lopen om te kijken of het goed gaat. En je verdient ook nog goed. Zondags ben ik misschien vrij, dan ga ik vissen vangen en die lekker bakken. Of naar het voetballen. Als je kok wilt worden, moet je Frans leren spreken en Engels. Als je wel eens in een keuken bent geweest dan weet je het wel. De pannen, potten enz. staan ver

Leeuwarder Gemeenschap | 1965 | | pagina 5