de 4 stationskappers Kees Pruis vjakantiere/^ ^ondeï Otnta Toch Maakt Alle SLEUTELS Nico DROOG Ouwe Drees. En Cals niet, en Vondeling niet, en Koe koek niet, en Luns niet, maar wie wel? Nou?" Auaust„Wie dan Dorus. Fertel het es." Manus„Dat hèt ie ommers al ferteld, Drees. Onze ouwe trouwe Willem Dreesman." August: Dus hij is der helemaal niet uut. Ha, ha. Dou bist mis Keimpe." Keimpe: „As menister is ie der uut. Goed, se hewwe em fraagd as getuge. Dat fien ik mooi. Dat fien ik heel mooi. Daar niet fan. Nee, daar niet fan." Rein: „Dou praatst er wat omhene, Keimpe. Ik merk het wel an die. Dou bist er wat met an." Keimpe: „Waar met an? Wat bedoelstou, Rein. Hew ik soms ongeliek?" Bouke: „Wat geeft het nou astou geliek hest. Bouke tient het feul belangrieker om te weten, wie geliek krijt. Salie we het daar es over hewwe?" Sibbele: „Mar dat binne Keimpe sien woorden, Bouke. Dou magst gien woorden fan anderen soamar overnimme. Daar staat straf op. Of niet Keimpe?" Keimpe: „Ik sal der nou gien werk fan make. Mar Drees het niks meer te seggen." August: „Oh, nee. Nou meer dan dij. Dou must fan Drees afblieve, anders pak ik dij." Manus: „Wees maar foorsichtig, Keimpe, aansen gooit ie met rookbommen." Keimpe: „Jou begriepe wel wat ik bedoel. Stri|d om de macht. Soekarno hèt se altied wat teugen mekaar uut- speuld. Twee honnen fechten om een been, de derde loopt er fluks mee heen. Dat is een oud gesegde, en het gaat altied op." Rein: „Wij hewwe froeger wel met stinkbommen gooid. Ónder dienst een keer. Je stonken de tent uut. En allemaal niet naar huus, ferlof introkken. Och, och, wat waar die kleine luitenant kwaad. Hij dee niks anders dan skelle en ragge." Sibbele: „Suks ken je nou niet meer uutheve. Dat echte lol- maken hew je oek niet meer." Dorus: „Dat must niet segge. Alleen se doene het anders as wij froeger. Mar reken mar dat die jonge meensen der nog wel wat fan kenne. Ik hoor daar genoeg over." August: „Willem kon altied fan die mooie ferhalen fan froeger fertelle. Ik hew wel dubbel leid fan t lachen. Keimpe: „Willem sal wel niet de enigste weest hewwe wel, die 't sterke ferhalen fertelle kon?" Bouke: „Eigenlijk wel. De anderen prebeerden het wel es, mar se konnen het niet soa goed." Rein: „Dat fien ik swaar overdreven fan Bouke. Sukke dikke prutsers binne wij nou oek weer niet. Waar of niet Sibbele?" Sibbele: „Soa is het, Rein. Willem waar echt niet de enigste mooie spreker." August: „Toch hèt Bouke wel geliek. Mar goed, |im hewwe nou de kaans. Fertel mar op. Bouke: „Dat wü Bouke oek krekt segge. Fertel mar mannen. Dit is jim kaans!" Dorus: „Willem is der niet, dat jimme hewwe het riek alleen!" Rein: „Tja, wat mut je nou soa gauw fertelle. Dat is nou oek wat." Sibbele: „Ik hew wel es een dooie muus bij ons bufrouw in 'e wastobbe douwd. Se skrok, man." Manus: „Muzen fien je teugenwoordig in 'e joggurt. Dat is een ferhaal fan niks." Rein: „Wij hewwe onder dienst es een mooi fiet uuthaald. Dorus: „Seker, met stinkbommen gooid. Dat hest soa pas al ferteld. Afgekeurd. Beter stuk!" Sibbele: „Wij hewwe het es had op een bruiloft. Son echte ouwerwetse bruiloft. Een soad meensen en een soad drank, en eikeneen had best dust, dat het gong mooi. Bouke: „Das te meensen een aardig begin. Gaan mar es deur, Panhéring." Sibbele: „De bruid waar een groate, kante meid, met een groat bos swart haar. Hij waar wat een onsjoeg mantsje. Een poerbeste jonge, hor, mar hij oogde niet soa bot. Allafijn, het is an 't daansen toe. Eerst de pollennaize. Sij hem onder de arm, en de ouwelui daar achter an, en doe wij. Een mooie optocht." Manus: „Sibbele fertelt het mooi. Ik sien 't foor mie. Soa fan: En hoeperdepoep sat op Sibbele: „Precies, Manus, hoeperdepoep sat op de stoep, en waar de meisjes zijn, en de toffe jonges, en fan Sarie Marais, en we gaan naar Sandfoort al aan de see. August: „Soa ken je gauw een half uur folprate. Komt er nog wat lolligs?" Sibbele: „Niet soa ongeduldig, Auguust. En astou een beter ferhaal kenste, magstou oek nog wel eerst. Mar goed. Het licht gong uut. Nou dat waar mie wat. Al die wieven gille, en de kerels brulle en tiere. Dat duurde wel een kertier hor." Rein: „Dat waar echt een kertierke foor de jongelui. En as ie mar lekker is Sibbele: „Toen het licht weer opgong seiden een paar fan die monsters fan wieven teugen de bruid: Wat hewwe jou een bangeskieter fan een kerel kregen. Hij waar soa bang in donker, dat hij pakte ons allemaal even beet. Fan angst sal dat wel weest hewwe!" Cebüto, het reisbureau, dat al meer dan 30 jaar lang vakantiereizen verzorgt en daarmee het onbeperkte ver trouwen heeft verworven van duizenden reislustige Ne derlanders. Vraagt inlichtingen en gratis reisgidsen, voordat u ovèr uw vakantie beslist. Cebuto reisbureau daar kunt u op vertrouwen ZAAILAND 3 - LEEUWARDEN - TEL. 05100-25042 Cebuto-autocarreizen, Roadtour-reizen (met vaste verblijfplaats), Railtourreizen, Vliegreizen, Boot reizen op de Rijn, NS-vakantiereizen naar Limburg, Zeeland, Twente, Brabant, Montferland en Vlaan deren, Europa-busreizen, Brabena-busreizen, dag tochten en verhuur van touringcars voor Uw ge- zelschapsritten. Sleuteldienst OTMA, Korfmakersstr. 1, tel. 27760, Leeuwarden VOORSTREEK 12 TEL. 25481 LEEUWARDEN Ook voor UNIFORM-STOFFEN Leeuwarder Gemeenschap Verenigingen speciale prijzen 3,per jaar Hoe dan ook als Uw haar goed zit zit er meer goed bij U Grote Hoogstraat 9 Tel. 23938 Magneet bromfietsen Magneet en Fongers rijwielen Ook voor televisie uw adres! Kleine Kerkstraat 23 Telefoon 23656 Seis fervje, seis bihingje? Dan moatte jim op 'e Weaze wêze. Dêr krije jim ferve fan de fakman. En dêr ha jim gemak fan. Bihang: foar in dübeltsje de rölle snije wy de ran- tsjes der öf. Ferve- en Bihanghus „De Vakman", Johs. Boonstra, Weaze 44. 17

Leeuwarder Gemeenschap | 1966 | | pagina 17