MAYSER MOORES STETSON Herenmodes Roosenstein Toerfietsen, Sportfietsen, Kinderfietsen Beijerstraat 5, Leeuwarden niet duur, maar duurzaam, dat is GAZELLE Gazelle-, Solex-, Rap-, Typhoon- en N T v- Honda- voorstreek 65-67 - T.l 24596 bromfietsen 1 mrt. Woningstichting Patrimonium houdt re ceptie in het Eurohotel, in verband met het 50-jarig bestaan. 2 mrt. Minister dr. A. Vondeling viert (thuis) zijn 50ste verjaardag. 4-5 mrt. Tweehonderd artiesten (o.a. het Frysk Orkest) geven een nachtvoorstelling in de Harmonie, ten bate van honge rend India. Initiatiefnemer: Jaap de Graaf. 6 mrt. K. Haaijema, oud-voorzitter van de C.N.V.-besturenbond, op 74-jarige leef tijd overleden. 7 mrt. Begin der lessen in de nieuwe Rijks kweekschool aan de Julianalaan. 10 mrt. Het huwelijk van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg wordt in Leeuwarden begeleid door enige fees telijkheden, die vooral in de middag (ringrijden met sjezen) door het slechte weer worden gehinderd. Bij het vuur werk 's avonds is het droog. In de Grote Hoogstraat wordt de „Flamenco-bar" geopend. 11 mrt. In de nacht van 10 op 11 in het Diako- nessenhuis overleden de 67-jarige J. W. van der Eems uit de Govert Flinck- straat, die op woensdag 9 maart ern stig werd gewond, toen hij, op de fiets de Verlengde Schrans overste kend, door een vrachtauto werd aan gereden. Eerste in de gemeente Leeuwarden gevonden kievitsei door de vinder, P. Appelhof, aan loco-burgemeester J. Tiekstra aangeboden. 14 mrt. Commodore G. W. de Zwaan, com mandant van het Commando Luchtver dediging, reikt op de vliegbasis een tevredenheidsbetuiging uit aan 322 Squadron, wegens het werken zonder vermijdbare fouten in 1965. Loco-burgemeester J. Tiekstra instal leert ten stadhuize het plaatselijk co- mitee van het Nationaal Reumafonds. 16 mrt. Mr. J. de Bruyn, chef van de hoofdaf deling lager onderwijs van het mini sterie van onderwijs en wetenschappen, opent de nieuwe Rijkskweekschool aan de Julianalaan. 17 mrt. Mr. B. Daniëls, advocaat en procureur, geïnstalleerd als rechter-plaatsvervan- ger bij de arrondissementsrechtbank. 18 mrt. Vijftigjarig bestaan van Provinciale Keuringsdienst van Waren gevierd met bijeenkomst in het Provinciehuis. 22 mrt. Tentoonstelling „Gezins-Eldoradoin de Beurs geopend door het „echtpaar" van de t.v.-lessen in Engels, Walter en Connie, die beiden door hun echte echtgenoten worden vergezeld. 23 mrt. Statenverkiezingen. Leeuwarder tota len: P.v.d.A. 19.654, A.R. 8.056, C.H.U. 5.388, V.V.D. 4.681, K.V.P. 4.763, P.S.P. 2 843, C.P.N. 893, Boerenpartij 1.156, F.N.P. 1.402, S.G.P. 153, G.P.V. 420, geldig 49.409, totaal 50.358. 24 mrt. In het kerk- en verenigingsgebouw „De Fenix" presenteert de Openbare Bibliotheek en Leeszaal een nieuwe bibliobus aan een gezelschap geno digden. Burmania-schaaktournooi, ter gelegen heid van het zestigjarig bestaan van de Friese Schaakbond, geopend. 25 mrt. Pater H. W. Dijkman o.p. pastoor van de St. Dominicus-parochie. 27 mrt. Stormweer. Valwind rukt te Hardega- rijp het dak van een blok van zes wo ningen. 30 mrt. Tandarts J. Hijenga (62) legt zijn prak tijk neer. In 1932 was hij, in hetzelfde pand aan de Nieuwestad, opvolger van J. Rueb. 31 mrt. Drs. A. P. F. Verhallen van het mini sterie van onderwijs en wetenschappen, heit de „eerste paal" voor de Vak school voor Bakkerij- en Hotelperso neel op een terrein tussen de Prins Bernhardstraat, de Beatrixstraat en de Prinsessenweg. De „eerste paal(in feite bijna de laatste) voor de nieuwe bakkersvakschool werd geheid op 31 maart door drs. A. P. F. Verhallen van het ministerie van onderwijs en wetenschappen. Toekomstige culinaire experts hieven de koksmutsen om hun oprechte blijdschap te tonen, toen de paal er in zat.

Leeuwarder Gemeenschap | 1966 | | pagina 15