VI presenteert G ANZEVGDRT TENTEN TUIN MEUBILAIR KAMPEER. ARTIKELEN ZELF MUSICEREN, ONDER HET KLOKJ E een „top" collectie in de SHOW- en VERKOOPHAL aan de Tesselschadestraat bij de Verlaatsbrug op de voormalige Wilhelminabaan VROOM DREESMANN Gj j5 L A G gezelligheid thuis, de mooiste vrijetijdsbesteding TEL. 24660 - HARLINGERSTRAATWEG 6, LEEUWARDEN maar ook de beste geldbesteding in deze tijd van inflatie. De kleine model piano is daarbij belangrijk. Wij leveren nog een beperkt aantal tegen oude prijzen. ooJr Nieuwestad 103 Leeuwarden de zaak bekend om zijn collectie klein model piano's en electronische orgels Ondanks de afwezigheid van de nog steeds zieke Willem „staan de klokheren geweldig op hun praatstoel". Vanzelfsprekend moet het over de nieuwe burgemeester gaan. Ze zullen hem zelfs tijdens de pauze van een raadsvergadering meteen speciaal verzoek benaderen. Maar ook de provo's krijgen aandacht. En niet te vergeten de politiek. De twee Wilsons, Koekoek en Drees. Nee, deze kiezers zijn niet negatief ingesteld Rein: „Wat is 't oek een spul niet? Nou leit Willem siek op bed, en nou komt er bericht, dat se een ander huus hewwe." Manus: „Daar hewwe se nou tieden op sitten te wachten. Om hun hene wurdt alles afbroken. Maar foor hun waar der nooit een ander huus." Bouke: „Je suden segge hé? Maar ja, sukke meen- sen, die de woanings toedele mutte, hewwe het oek niet makkelijk, docht Bouke soa." Rein: „Het komt nou wel heel ongelegen. Willem is gien stuver weerd. Ik mut selfs nog sien as dat wel goed komt. En nou dit bericht." Keimpe: „As ik mien bek der inslaan mag, met huzen is t altied raar. Ik weet een huus, dat staat al meer as een jaar leeg. Stel je foor, lan ger as een jaar!" Sibbele: „Het hoart soa, hew ik in 'e krante lezen. De menister hèt seid, dat het soa hoart. Dat is nermaal, dat er soafeul purresent woaninqen leeg staat." Dorus: „Ik fien dat mar halfwieze riddenaasjes. Temeensen ik ken er met mien bitsje ferstand niet bij. Wat een flauwekul. Huzen leegstaan, dat hoart soa." August: „Het is toch langer een gekke wereld. Elk plak hèt een burrigemeester, mar wij niet. De ouwe is fut, mar der komt mar nooit een nije." Rein: „Nou loopst weer fer achter. Der is wei een nije. Die hewwe se ommers fleden week met teul bombarie inhaald. En installeerd op het stadhuus." Bouke: „Ja, alles gebeurt mar op dat stadhuus. Suks mutte se op 't Saailand doen. Dan ken eikeneen son man es sien. Nou sien jou een plaats|e in 'e krante en uut Sibbele: „Mar op 't stadhuus sitte de heren fan de rciad. Daar houdt son burgemeester sien kantoor Daar regeert ie, om het soa mar te sêggen." August: „Och heden, dan is mij dat helemaal ont- kommen. Ik docht mar steeds, waarom hewwe wi| nou niet een burrigemeester, en elk ander plak wel. Hoe hiet die man?" Manus: „Ik loof fan Van der Meulen, mar ik ken mis weze." Keimpe: „Soa hiette die andere, die nou fut is. Die houdt mar in t butenlan toe. Die sien we hier nooit weer, ju. Die is uutkeken op Liwwadden Rein: „Son pursoan likt het mij niet toe. Mar hij gaat eerst es wat fekaansje houwen." August: /,Nou hoe skrieft die nije burrigemeester em nou? Of wete jimme dat niet?" Dorus: „Ik weet het wel. Ik ken het makkelijk ont- houwe., ,Bi| ons jongste meiske hewwe se een mm6 rLi^)ou en die man hiet fan Harmsma. Makkelek he? Sibbele: „Harmsma. Dat hoort op een Friese naam. Mar as ik de stukken in 'e krante goed lezen hew, dan is het helemaal gien echte stanfries." Keimpe: „Daar is ie bij mij niet minder om. Die echte Friese mannen, die overdrieve de saak wei wat, fien ik. Boerefries prate, best. Mar niet overdrieve." Rein: „Hij mut mar gauw Liwwadders praten lere. Dan ken ie oek met ons soart meensen prate. En dat liekt mie wel fan belang foor een burri gemeester." Bouke: „Mar wie sal em dat lere? Het is niet een taal, die 't gedrukt staat, docht Bouke. En op het stadhuus salie se allemaal wel hoog prate. En in 'e raad oek." Manus: „Dat suden je es nagaan mutte, hoefeul echte Liwwadders fan froeger der in son ge- meenteraad sitte. Niet een dik soad docht ik." Keimpe: „Dat het wel es in 'e krante stonnen, CJ? lk- Een man °f f'i.f/ ses. Meer niet." Sibbele: „Ik weet één, die hèt jaren bij Overmeer werkt. Die sit foor de kristlijken. En dan hij, die drukker. Ik loof dat ie Hannes hiet. Hij waar froeger bij de A.J.C. loof ik. Nou, en wie hewwe we meer?" Manus: „Sukke dingen as A.J.C. hew je niet meer loof ik wel? Het is allemaal lang haar en kort werke. De provos lees ik dan in 'e krante. Wat binnen provos, Rein?" Rein: „Ja, wat binne provos. Ik loof niet dat je se hier feul hewwe. Mar in Amsterdam binne se nog wel es bezig. De pliesje wat peste en soa." August: „Nou is dat fanself soa oud as de wereld. De pliesje peste. Dat deden wij froeger oek al, En as wij dan 't geld fan 'e kapper in 'e buse houden hadden, leken wij oek wel fan die polos, of hoe se mar hiete." Sibbele: „Provos, Auguust. Daar sit wat fan protest in. Se wille overal teugen prottestére. Se binne overal teugen, se fiene niks goed. Waar se foor binne, weet ik niet." Dorus: „Binne se niet foor een republiek? Se wille de koaningin en soa weghewwe." Bouke: „En wie salie hier dan regere? Die pro mannen? Nou daar is deze Bouke nog niet an toe. Je suden segge, wie bedenkt suks?" Keimpe: „As ik de bek der even, nou goed, jimme wete wel. Mar dat heit Bouke goed. Wie be denkt suks. Wat sit er achter? Ik bin het niet in alles met die knapen eens, mar ik wu best es met se prate." Rein: „Hoe komst er bij, Keimpe. Ik wu dij wiezer hewwe. Wat geeft suks nou?" Manus: „Wu de burrigemeester fan Amsterdam oek^ niet met se prate? Nou ja, hij het se eerst op 'e bealig geve laten deur de pliesje, mar ja, overal sit kaf tussen 't koren." Keimpe: „Geloof mij nou mar, jonge meensen wille hur wel es uutprate. Die wille niet altied as snotneuzen behandeld wurre. Of goedfiene mutte, wat wij hur foorkouwe."

Leeuwarder Gemeenschap | 1966 | | pagina 16