DRINK ER RIVELLA BIJ Sluit uw verzekering bij de Algemeene Friesche Levensverzekering-Maatschappij ,,De Groot-Noordhollandsche van 1845" Algemeene Friesche Schadeverzekering-Maatschappij N.V. 17 Tracteer uw huisgenoten eens op lekkere, verfrissende Rivella. Een pittige dorstlessende frisdrank. Ook meesterlijk om mee te mixen. Een Friesche Vlag Domo product VEREENIGING VAN LEVENSVERZEKERING EN LIJFRENTE LEEUWARDEN, BURMANIAHUIS AMSTERDAM, VAN BRIENENHUIS ROTTERDAM - DEN HAAG - UTRECHT - GRONINGEN - HENGELO - HAARLEM - ARNHEM Rein: „Allemaal flauwekul, Keimpe, jonge. Ik seg mar soa: Froeger hadden je kienders met snot neuzen, nou hew je snotneuzen met kienders. Ozo!" August: „Su ons nije burrigemeester oek met die protos prate mutte? Of binne die hier niet? Dan net son man een mooi begin." Sibbele: „Ik loof niet dat het hier feul betekent. Een tiedsje terug binne se es bezig weest. Hew- we se Us Mem een kraans omdeen. Ik weet niet meer wat er op ston." Dorus: ,,'t Is gek, mar nou sien ik ineenen die koei daar staan. En wat binne se met die overweg bezig niet. Temeensen, dat salie se. Der is al heel wat afbraken." Rein: „Ja, ik kwam der laassen oek es langes. Jonge, jonge, wat gong dat weer raar. Het sal wel mutte, mar het is en blieft een raar gesicht. Huzen afbreke." Sibbele: „Nou ja, en nou salie se die overweg wat breder make, mar der is ons altied een tunnel beloofd. Mar sien jim daar een tunnel kommen?" August: „Muskien dat die Harmstra der sin an hèt, om daar son ding te krijen. Ja, fan mij hoeft het niet hor. Ik waar as kien sijnde al bang in het donker." Manus: „Dat ken ons niet een dik soad skele, of jou nou as kien bang waren in het donker of niet. Wat hèt dat er nou met te maken?" August: „Mut het er dan altied wat met te maken hewwe? Eikeneen kletst ommers mar een end weg hier. En soa sal het in 'e pollentiek oek wel gaan." Bouke: „Het is nou jammer dat Willem siek is. Anders suden we es even frage kenne, hoe of dat het met 'e pollentiek is. Met 'e boeren in Amsterdam en soa." Sibbele: „Ik docht niet dat we Willem daar foar noadig hewwe. Wat wille jou wete fan 'e pollen tiek. Fraag maar es en dan siene we wel es hoe fer we komme." Keimpe: „Wie sal dij daar bij helpe, Sibbele? Mag ik dij es frage, as wastou denkst fan Wilson en sien maten in Engeland. Gaat dat de goeie kant uut?" Sibbele: „Sien dat is een kwesje fan, hoe siene jou daar teugen an." Rein: „Dou must er niet teugen ankieke, dou must er wat over fertelle." Sibbele: „Nou sien, de saak is siesoa, ik hew die Wilson altied wel lije maggen. Muskien wel deur die piep. Een piep, daar ken wat fan uutgaan." August: „Ja, rook, en as je der goed infliebere, oek fan die lekkere jarre!" Bouke: „Stil nou, Auguust, laat Sibbele nou even uutprate. Is der froeger oek niet een Wilson weest, of is Bouke daar mis met?" Sibbele: „Dat klopt as een swerende finger. Die waar fan Ammerika. Dat waar na de eerste we reldoorlog, fan feertien-achttien. Het ferdrag fan Fersalles." Manus: „Sibbele doet sien best. Die weet er meer fan as niks. En is deze Wilson met 'e herebaai een seun fan die ouwe Wilson? Nee, dat ken ommers niet." August: „Waarom ken dat niet? Of waar die an dere frijgesel bleven? Spannend hé?" Keimpe: „Kiek Auguust, de ene waar een Amméri- kaan, en deze piepman is een Engelsman." Bouke: „Dat seit niks, want Preens Bernard is een Duutser, en Claus oek. O, nee, dat Dorus: „Ja, dat is toch soa. En preens Hendrik oek. Ja mar, het is niet fader en seun." Sibbele: „Hè, hè, ik docht al, wie su nou soa gochem weze, om dat te sêggen. Mar goed, ons Wilson uut Engeland liekt mie een matjedoor. Hij hèt wat, wat de anderen niet hewwe. En daar sit het em in." Manus: „Niet al te skuin, Sibbele. Late we 't netsjes houwe." Sibbele: „Daar is niks gien skuinigheid bij. Wie dat er uuthaalt, die deugt self niet." Rein: „Is Laboer nou krekt soa wat as hier de Pertij fan de Arbeid? Of hew ik dat mis?" Keimpe: „Nee, dat klopt wel soa ongefeer. Alleen hier hewwe se gien Wilson. En dat kon de hele kwaal wel es weze." Bouke: „Bouke hèt wel es soa docht: As Koekoek es niet Koekoek hiette, sü die dan wel soafeul anhang hewwe. 't Is son aardige naam hé. Froe ger waar der oek een fersje." Dorus: „Ja, fan Koekoek, een frouw in 'e manne- broek en al sukke fratsen meer." Rein: „Een naam, en een piep. En Drees hadde een snor. Su het em in sokke dingen sitte?" Manus: „Nou, sien, met die tillefizie der bij. El- keneen sit naar je te kieken. Het steekt o soa nauw. Een aardig mokkelsje der foor sette; liefst in 't swempak. Dan hoeft se gien bek open te doen. Of niet soms." Sibbele: „Die su soakrekt wat fan mij sêgge. Dou must die skame op dien leeftied, Manus Briltsje, dastou op sukke gedachten komst." Rein: „Ophouwe mannen. Dit is een praterij fan niks. En trouwes de raadsleden, die 't we straks stemme mutte, komme niet op 'e tillefizie." August: „Mutte we hast weer stemme? Se mutte het niet overdrieve." Keimpe: „Het duurt nog wel even. Ik loof op 1 juni pas. Dan ken je oek weer fisse." Bouke: „Het liekt Bouke allebeide niks. Fisse, dat is wachte op één die 't je nog nooit sien hewwe, en stemme doen je op één die 't je niet eens kanne." Sibbele: „Dan suden we es een keer naar de raad toe mutte. Dan kenne we de nije burgerfader es sien, en de heren fan de raad." Dorus: „Sitte der gien frouwen in 'e raad? Wat een dooie boel." Rein: „Ik loof fan wel. En das mar goed oek. Want het gaat ons allemaal an. Dat musten je eigen lijk allemaal es een keer doen. Dan weet je hoe en wat." Keimpe: „Wat let ons. Dat doen we een keer. Gaast met Auguust? Kenst lol hewwe." Sibbele: „Ja, en dan mutte we die Harmsma even influustere: Hou Sterke Willem nog even an 'e praat met dat huus foor se. Want hij hèt het wat met 't hart en met het water te doen."

Leeuwarder Gemeenschap | 1966 | | pagina 17