fj.i hl)eim Technisch Bureau Gebrs. van Eyck van Heslinga van. het Letshuis Programma Friese Zieken Omroep (september) Tentoonstellingsagenda Uw adres voor: Tweebaksmarkt 43 Leeuwarden Telefoon 05100-24419-27323 centrale verwarming electro-technische installaties warm- en koudwater-installaties oliestookinstallaties gasverwarming aircondition liften koelinstallaties Sinds 1907 het adres voor al Uw technische installaties 19 door MAJA VAN HEEMSTRA Nu het tegen de winter liep was het soms koud in het koetshuis. De moeder van Wim had al gezegd: als het nóg kouder wordt mag je daar niet meer spelen want elk jaar heb je flinke griep en ik wil niet dat je daar gaat zitten kou vatten. Zo dachten de andere moeders er ook wel over De jongens zaten er over te praten: wat moesten zij dan doen? Als het echt koud werd zouden zij dan niet meer hier kunnen Dikkie zei: „Echte Indianen maken kampvu- renl» Nou" zei Japie, „dat kunnen ze natuurlijk doen, Want zij zijn buiten op de prairie. Wij zitten in een koetshuis. De oude mevrouw zal 't vast niet goed vinden, als we hier een vuurtje stoken". Geen sprake van vuurtjes stoken zei 'ook Willemse. „Als het te koud wordt, dan kunnen jullie veel beter de tent opruimen en dan vragen we aan mevrouw of jullie die in 't voorjaar weer op mogen zetten, fcn als het dan zomer is, mogen jullie mis schien wel op het grasveld kamperen! De volgende dag toen zij in het koetshuis kwamen hing er onder de kartonnen India- nenkop een groot bord. Daar stond met krijt op geschreven: „Wanneer ik vind dat het te koud voor jullie hier wordt, moeten jullie de tent opruimen. Tot die dag moeten jullie deze Indianen-mantels dragen. „Zwarte Arend, tovenaar van de Indianen" Even waren de jongens stil. Toen begonnen zij te lachen. „Wat zorgt de Zwarte Arend goed voor ons' Maar waar zijn de mantels?" „Daar! daar!", riepen Japie en Arie en ze wezen op de ruif van het zwarte paardje. Ja hoor, daar hingen dingen, die op jutezak ken leken. Maar jutezakken hebben geen gekleurde lintjes als versiering. De jongens klommen tegen de ruif op en haalden voor zichtig de mantels naar beneden, 't Waren jutezakken en toch eigenlijk ook weer niet. Want als het zakken waren geweest, dan had iemand ze opengeknipt en er een soort mou wen in gemaakt en overal gekleurde lintjes op genaaid. Hoe kwamen die mooie dingen daar nou? Zou Willemse. Maar Willemse zei: „Heb je mij ooit met een naald en draad gezien? Dacht je dat die lint jes zo maar op die mantels kwamenDie zijn er toch op genaaid?" 2. Beatrixoord Appelscha 3. Beatrixoord Haren 5. St. Bonifatius Hospitaal 6. Diaconessenhuis 7. Stadsziekenhuis 9. Beatrixoord Appelscha 10. Beatrixoord Haren 12. St. Bonifatius Hospitaal 13. Diaconessenhuis 14. Stadsziekenhuis 16. Beatrixoord Appelscha 17. Beatrixoord Haren 19. St. Bonifatius Hospitaal 20. Diaconessenhuis 21. Stadsziekenhuis 23. Beatrixoord Appelscha 24. Beatrixoord Haren 26. St. Bonifatius Hospitaal 27. Diaconessenhuis 28. Stadsziekenhuis 30. Beatrixoord Appelscha Mozaïek a. Actuele flitsen b. Persoonlijke noot. c. Opnamen van muziek en zang in onze pro vincie. Kokomo Van dit van dat, van alles wat. Nieuws, sport, consumentenrubriek, hu mor en muziek. Tussen 8 en 11 Theaterbezoek inde pro vincie. Verjaardagen Mozaïek Felicitaties en muziek voor de patiënten die in september jarig zijn. a. Actuele Flitsen b. Persoonlijke noot. c. Opnamen van muziek en zang in onze pro vincie. KUNSTCENTRUM PRINSETUN Openingstijden: maandag t/m zaterdag 9—17 uur vrijdag 1921 uur zondag 1417 uur KUNSTZAAL VAN HULSEN dagelijks van 1022 uur A. van 29 aug. t/m 4 sept.: fototentoonstelling van Pieter Doele en Ed Overdijk B. van 6 sept. t/m 18 sept.: werk van leerlingen van de kunstnijverheids- school (Vredeman de Vries) C. 20 sept. t/m 8 okt.: Wedgwoodtentoonstelling vanaf 10 september: plastieken en tekeningen van Victor Roman uit Boekarest (in samenwerking met de Ver. van Vrienden van het Princessehof) Ja, dat was ook zo. De jongens vonden het maar raar. Wat gebeurden er toch vreemde dingen in het koetshuis. Ze waren het gerom mel op zolder en de lichtende ogen nog niet vergeten. En nu deze mantels weer, die zo maar ergens vandaan kwamen. Zij trokken elk een mantel aan en liepen trots als pauwen om elkaar heen om de anderen te bekijken en zelf bekeken te worden. „We hebben die gekleurde veren nog altijd, kunnen we daar geen hoofdtooi van ma ken?" zei Dikkie. De jongens brachten de volgende dag een stuk karton mee en lijm en maakten een prachtige Indianentooi. Wie mocht die nou opzetten? „Japie zeiden ze tegelijk. Ja, 't was immers Japies tent. Als die er niet geweest was, hadden ze samen nooit zo'n plezier kunnen hebben! En Japie ging met zijn mantel aan en zijn hoofdtooi op trots in zijn tent zitten. (Wordt vervolgd) WILT U DIT BLAD BEWAREN VOOR LATER? Laat het inbinden op de Sociale Werkplaats. Verzorgd bindwerk van periodieken en tijdschriften Ook ontwerpen en verzorgen v,n uw DIENST SOCIALE WERKVOORZIENING reclame (stencil- en offsetdrukwerk). Troelstraweg 147c - Leeuwarden - Telefoon zaoai

Leeuwarder Gemeenschap | 1966 | | pagina 19