Dagboek We zien hier kindercircus Saranti op het toneel van de Harmonie tijdens de iinale van een kort optreden voor de congressisten van de Nederlandse Bond van Gemeente Ambtenaren op 8 september. En dit is dan meer in het bij zonder het moment waarop jhr. P. E. Greven, namens de bond, de directeur van het circus een stoffelijk blijk van erkentelijkheid aanbiedt, onder het goedkeurend oog van mevrouw Jetty Saranti. Wat deden de congressisten verder in Leeuwarden en Friesland? Ze ver gaderden zeer degelijk, maar wisten terdege het nuttige met het aangename te verenigen. En zo zien we enkele leden, vooraan voorzitter G. Grolleman, burgemeester van Borger, met zijn echtgenote op de plecht van het staten- jacht tijdens de rondvaart over de Friese meren op zaterdag. 14 aug. 17 aug. 18 aug. 20 aug. 22 aug. 24 aug. 25 aug. Majoor R. Kavelaar verlaat, om persoonlijke redenen, het Leger des Heils, waarvan hij hier commandant was. Hij treedt toe tot de Baptistengemeente. Openbare kleuterschool „De Zwaluw" aan de Acca- ciastraat geopend. D. Visser (59) in het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen overleden aan de gevolgen van een aanrij ding op 8 augustus op de Troelstraweg. Hij reed op de fiets en verleende bij het Valeriusplein geen voor rang aan een vrachtauto. Jaarlijkse modelscheepjeswedstrijd van de Leeuwarder Jeugd Gemeenschap achter de Prinsentuin. Brand in papiergroothandel R. D. de Jong aan de Nieuweburen veroorzaakt voor 2 ton schade. Verwelkoming van de nieuwe commandant van het Leger des Heils, kapitein Joh. van Doorn, en zijn echtgenote, kapiteine E. van Doorn-Nieuwenhuizen. Bouw van een openbare ulo-school aan de Haydn- straat aanbesteed. In het ziekenhuis te Den Helder overleden mevrouw M. Terpstra-Dijkstra uit Leeuwarden, die op 22 augus tus gewond was geraakt bij een aanrijding op de Afsluitdijk. Ds. G. Brofrgers 25 jaar predikant der Baptistenge meente. 1 aug. Tehuis „De Terp" gesloten. Begin der werkzaamheden op het Stationsplein. 3 aug. Leeuwarder brandweer naar boerderijbrand te Gou- tum. Van de boerderij blijft het woongedeelte ge spaard. Wethouder Pols opent de nieuwe garage van de heer R. Eerligh aan de Uiterdijksterweg. Protestmars tegen de oorlog in Vietnam van Leeuwar den naar Drachten verloopt rustig. Bij het vertrek uit Leeuwarden ontstaat op de Groningerstraatweg een verkeersstremming. 27 aug. 28 aug. 29 aug./ Verhuizing van de Provinciale Bibliotheek van de 4 sept. Kanselarij naar het nieuwe gebouw op het Oldehoof- sterkerkhof. 29 aug. Oostelijk stadsdeel, tot en met het centrum, in een vette roetwalm door een defect aan een met olie ge stookte ketel van de C.C.F. 30 aug. Sportiviteitsbeker van de Leeuwarder Scheidsrechters Vereniging, bestemd voor de sportiefste Leeuwarder amateurvereniging in het afgelopen seizoen, door wethouder J. Tiekstra uitgereikt aan F.V.C. 31 aug. Mr. H. W. A. Schipperijn neemt afscheid als president van de Leeuwarder rechtbank. Zijn opvolger, mr. W. J. Borgerhoff Mulder wordt geïnstalleerd. Laatste vergadering van de raad in de oude samen stelling. Afscheid van vijftien leden, onder wie de wethouders Pols en mr. Van der Schaaf. Discussie over het leggen van een vlakke betonvloer in de Frieslandhal. Het werk wordt, ondanks een amende ment van de heer Heidinga, opgedragen aan de fa. Kool en Wildeboer. Ds. F. F. Pels, voorganger van de Gereformeerde kerk (vrijgemaakt) van Huizum, plotseling overleden, 48 jaar oud. 4 aug. 12 aug.

Leeuwarder Gemeenschap | 1966 | | pagina 9