K«i Sehdm van het Lets kuis Technisch Bureau Gebrs. van Eyck van Heslinga PROGRAMMA FRIESE ZIEKENOMROEP 20 door MAJA VAN HEEMSTRA „De Zwarte Arend is weg!" De jongens staan doodstil in het halfdonkere koetshuis. Wat een schrik! Het bekende kar tonnen gezicht kijkt hen niet meer aan door de tralies boven de paardenbox. Ook de Piep- vogel is verdwenen. „Hoe kan dat nou? Waar zou hij zijn? Laten we zoeken!" Zij schreeuwen door elkaar, zij lopen door elkaar, zij zoeken in alle donke re hoekjes.Niets te vinden. De tent staat er nog wel. Japie steekt zijn hoofd door de opening naar binnen. „Daar ligt wat!", roept hij en hij raapt uit de tent een papier op. Een papier, waar met grote letters op staat: „Indianen, ga spoorzoeken! Jullie zult mij dan weer vinden! Kijk goed uit je ogen! Want ik ben heel ver weg! Zwarte Arend". Ga spoorzoeken! Maar waar moeten ze be ginnen? Dikkie kijkt nog eens in de tent. „Daar hangt een papiertje!" roept hij. De jongens drommen om hem heen. Hij heeft een papiertje in de hand. Er staat iets op geschreven. „Ga naar de boom, waar een tak uitgewaaid is!" De jongens hollen het koetshuis uit en de tuin in. Willemse is aan het spitten in het rozenperk. „Wat hebben jullie een haast!" roept hij lachend. „Welke boom heeft geen tak?", gilt Japie. „Welke boom geen tak heeft? Ze hebben allemaal takken", ant woordt Willemse. „Och, nee, hij bedoelt: waar is een tak uit gewaaid?" verbetert Wim. „Kijk maar eens achter in de tuin", en Wil lemse gaat door met spitten. De jongens lo pen zo vlug zij kunnen de tuin door. Zij kij ken allemaal naar boven. Waar zou nou een tak zijn weggewaaid? „Daar! daar!", roept Japie en jawel, onder een oude eik ligt een grote tak op de grond. Zou Zwarte Arend daar zijn? Zij lopen om de boom en om de tak heen, maar geen Zwarte Arend. „Daar heb je weer een briefje!" roept er een. Tussen de takjes van de afgewaaide tak zit warempel een briefje. „Zoek mij on der een wit ding met vier poten!" staat er op geschreven. Wat kan dat nou weer zijn? Een wit ding met vier poten? „De tuinbank", roept er een en weer draven ze door de tuin. Ja, daar ligt een briefje „Zoek mij in de paardenruif'. In de paarden- ruif? En ze komen net uit het koetshuis en daar was Zwarte Arend niet! Hij is er nu ook niet. Maar wel bungelt er een briefje aan een touw naar beneden. „Zoek mii in de keuken!" In de keuken. Maar daar mochten zij im mers nooit komen? Dat vindt de huishoud ster van de oude mevrouw toch niet goed? Langzaam lopen zij het koetshuis uit Wil lemse zien zij niet meer. Zouden ze het maar proberen? Japie gaat voorop. Zij trekken hun klompen uit en lopen zonder iets te zeggen de achterdeur in, het gangetje door en klop pen zachtjes aan de keukendeur. De deur staat half open. Er is niemand. Maar vlak achter de deur ligt een wit karton en wat staat daar op te lezen? Ga inaar de kamer van mevrouw en ge zult mij vinden! Zwarte Arend". „Dat durf ik niet", zegt Japie met een die pe zucht en hij blijft stokstijf in de keuken staan. En de andere jongens doen net zo. (Wordt vervolgd) November 1. Diaconessenhuis Mozaïek 2. Stadsziekenhuis 4. Beatrixoord Appelscha 5. Beatrixoord Haren 7. St. Bonifatius Hosp. Kokomo 8. Diaconessenhuis 9. Stadsziekenhuis 11. Beatrixoord Appelscha 12. Beatrixoord Haren a. Groot jeugdcentrale koor. b. Persoonlijke noot. c. H. v. Slooten over het „skütsjesilen". d. Leeuw. acc. ensemble o.l.v. Piet de Vries. Van dit van dat, van alles wat nieuws sport consumenten rubriek humor muziek. 21. St. Bonifatius Hosp. Verjaardagen 14. St. Bonifatius Hosp. 15. Diaconessenhuis 16. Stadsziekenhuis 18. Beatrixoord Appelscha 19. Beatrixoord Haren Tussen 8 en 11 Theaterbezoek binnen en buiten onze provincie. Diaconessenhuis Stadsziekenhuis 22. St. Bonifatius Hosp. Diaconessenhuis 23. Stadsziekenhuis 25. Beatrixoord Appelscha 26. Beatrixoord Haren 28. St. Bonifatius Hosp. 29. Diaconessenhuis 30. Stadsziekenhuis Extra editie St. Nicolaasprogramma w.i. aankomst en ont vangst van St. Nicolaas in Leeuwarden. Verjaardagen Felicitaties aan patiënten die in november jarig zijn. Mozaïek Opnamen in onze provincie. WILT U DIT BLAD BEWAREN VOOR LATER? Laat het inbinden op de Sociale Werkplaats. verz°r9e,n van DIENST SOCIALE WERKVOORZIENING Verzorgd bindwerk periodieken «id.chritt.n ed°me (S,enC"' ,47c - Le.eward.n Telefoon 2343, Uw adres voor: centrale verwarming electro-technische installaties warm- en koudwater-installaties oliestookinstallaties Tweebaksmarkt 43 Leeuwarden Telefoon 05100-24419-27323 koelinstallaties Sinds 1907 het adres voor al Uw technische installaties gasverwarming aircondition liften

Leeuwarder Gemeenschap | 1966 | | pagina 20