^"TO y keent rum Een echt „ruimtebiedend" gebouw Boven: Het wijkcentrum „Het Westen" op de hoek van de Corellistraat en de Verdistraat. Links onder: De grote zaal met op de achter grond het toneelgordijn. Een nijvere feestcommissie had eni ge speciale versieringen aange bracht, toen deze loto werd gemaakt. Rechts onder: Beheerder L. Kooitje en zijn zoon J. Kooitje. Pag. 11 bovenaan: Voor vergaderingen, maar ook voor de vertoning van films ol dia's is dit zaaltje voor onge veer 40 personen geschikt. Pag. 11 midden: Hier kunnen eveneens verga deringen met ten hoogste veer tig mensen worden gehouden. Pag. 11 onder: Een doorkijkje naar de hal van het wijkcentrum. Het wijkcentrum „Het Westen" levert een doelmatige en fraaie oplossing voor de zalennood in dit stadsgedeelte, die door „De Fenix niet geheel kan worden weggenomen, voor al ook door het verlies van „De Groene Weide". De met werk van Jerre Hakse versierde hal van „Het Westen" geeft toegang tot drie zalen. De grote zaal, "met toneel en kleedkamers, benevens een royaal projectiescherm, dat aan de voorkant van dit toneel kan worden opgetrokken en neergelaten, verschaft aan tafeltjes plaats aan ongeveer 200 personen en met stoelen in rijen aan 250. Door een gordijn kan deze zaal (met achterin het buffet) in tweeën worden ver deeld, waardoor ook met een kleiner publiek de intimiteit blijft gehandhaafd. De grote „verduisterbare" ramen van deze zaal zijn aan de Corellistraat, naast de ingang aan de Verdi straat is een kleine vergaderzaal, waar zo n 40 mensen kun nen vergaderen en waar ook een verduistering voor de ver toning van films of dia's kan worden aangebracht. Een zaal van ongeveer gelijke omvang is aan de achterkant van het gebouw, ook speciaal voor vergaderingen, ingericht. Vader L. en zoon J. Kooitje beheren het gebouw en ver wachten het zeer druk te krijgen met feesten en vergaderin gen. Het begin van het gebruik is er al. Zo gaf de speeltuin vereniging „Het Westen" de gebruikspremière van de grote zaal met de jaarlijkse toneelavond.

Leeuwarder Gemeenschap | 1967 | | pagina 10