e vreemde flets Technisch Bureau Uwad 5, 0 Gebrs. van Eyck van Heslinga VOOR DE JEUGD warm- en koudwater-installaties oliestookinstallaties gasverwarming Tweebaksmarlct 43 Leeuwarden" aircondition Telefoon 05100-24419-27323 'lften koelinstallaties Sindsl907 het adres voor al Uw technische installaties 20 Van ouds Wigersnta Sinds 1855 DAMES- EN HERENMODE NoouwS Tel.27984 Leeuwarden WILT U DIT BLAD BEWAREN VOOR LATER? Laat het inbinden op de Sociale Werkplaats. Verzorgd bindwerk van periodieken en tijdschriften Ook ontwerpen en verzorgen van uw DIENST SOCIALE WERKVOORZIENING reclame (stencil- en offsetdrukwerk) r i vvV Troelstraweg 147 c - Leeuwarden - Telefoon 23631 door MAJA VAN HEEMSTRA Elburg is een heel oud stadje met eeuwenoude huizen. Met zijn rechte straatjes, die elkaar kruisen, kan men er gemakkelijk de weg vin den. Al is het klein, het is een échte stad en de grote kerk heeft een indrukwekkende vier kante toren. Toen de mist op kwam zetten boven het IJssel- meer en de helicopter naar Soesterberg terug moest keren liepen de burgemeester en de dominee van Elburg naar huis, zij kwamen van een vergadering. ,,Het wordt er niet helderder op", zei de bur gemeester en hij stond even stil om naar de lucht te kijken. „Wat is dat? Kijkt u eens dominee. Wat vliegt daar?" De dominee keek nu ook naar boven. Hij zei niets, maar hij keek zo verbaasd dat de melk boer, die net langs kwam, ook naar boven keek. Twee dames, die boodschappen hadden gedaan, bleven óók staan en een schoenmaker en de bakker van om de hoek en de school meester en een paar schoolkinderen en de vuilnisman en een paar jongens van de kost school. Allemaal keken ze naar de lucht. Eerst zei niemand iets, maar toen opeens gilden de kinderen door elkaar: „Een fiets! Een fiets! Een fiets met vleugels! Een vliegende fiets'" De grote mensen keken elkaar aan. De kinde ren hadden gelijk: daar, boven hen, vloog een fiets. Een fiets met gele vleugels. Hoe kon dat nou? „Laten we op de toren klimmen", zei een van de kostschooljongens en daar gingen zij: de kinderen, de grote mensen zo hard zij lopen konden. Gelukkig stond de torendeur open. De jongens stormden de wenteltrap op, achter hen "aan kwamen de schoolkinderen en wat langzamer de grote mensen. „Daar! daar!' riep een van de jongens, „daar gaat ie!" Allen keken in de richting die hij aanwees en ja, daar vloog dat gekke ding door de lucht. „Hij komt hierheen riep de burgemeester. „Verbeeld je dat hij naar beneden valt. Wat moet ik doen met een vliegende fiets boven mijn gemeente?" De dominee keek over de rand van de toren naar beneden. „Daar komt agent Maalders aan hollen, hij roept iets". De kinderen maakten echter zo n lawaai dat niemand kon verstaan wat agent Maalders naar boven riep. „Ik ga wel even naar beneden", zei de burge meester. Onder aan de toren stond de agent. „Burgemeester, daar is iemand aan de telefoon en die vraagt naar een vliegende fiets; ik heb het aangenomen op het stadhuis." De burgemeester holde naar het stadhuis en buiten adem pakte hij de telefoon. „Hier de burgemeester van Elburg", en toen vertelde aan de andere kant de stem van agent Dirk- sen het hele verhaal over de eigenaar van de fiets met gele vleugels, die bij hem zat en zijn fiets graag terug wilde hebben. „Dat begrijp ik", zei de burgemeester, „maar een fiets kan toch niet vliegen?" „Dat dacht ik ook tot op heden", was het ant woord. „Maar deze fiets kan het wel!" „Wacht u even", zei de burgemeester weer, „daar komt iemand binnen met een boodschap; misschien gaat het over die èh èh vliegende fiets." Het was de knecht van de slager die riep: „Die gekke fiets heeft tweemaal om de toren gedraaid en is nu in de richting van Amers foort gevlogen. We hadden hem zo graag van af de toren willen vangen, maar hij vloog veel te hoog. Ik kan 't nog altijd niet begrijpen: een vliegende fiets!" De burgemeester gaf de boodschap door aan agent Dirksen, maar dat had hij eigenlijk niet eens hoeven te doen. Want door de radio klonk de stem van het ANP: de vreemde vogel die op een fiets met gele vleugels lijkt vliegt boven de bossen van Nunspeet. In Woudega keken agent Dirksen en de mijn heer elkaar aan: in gedachten volgden zij het vreemde ding dat daar door de lucht ging. Nu al boven Nunspeet hoe kregen ze die fiets ooit terug? (wordt vervolgd) Tweebaksmarlr» 4?II

Leeuwarder Gemeenschap | 1967 | | pagina 20