»K.noi:it ~T Voor de Friesland!uil i enkele demonstranten, in de Frieslandhal hij de grote taptoe die hier op 9 september 1 i I 1 aug. Mr. J. M. de Leeuw, hoofd van de afdeling Kabinet en Algemene Zaken van de Leeuwarder secretarie, burgemeester van Woensdrecht. I aug. Record-drukte in zwembad 't Nijlan: 6285 bezoekers op één (hete) dag. 3 aug. Cambuurstadion geheel uitverkocht bij wedstrijd CambuurAjax (12). 5 aug. Oud-Leeuwarder H. Voordewind, oud-commissaris van politie te Amsterdam, 80 jaar. 6 aug. Draaiorgelexploitant H. Duurken overleden. 7 aug. Noodschool Konvooistraat en zesklassige school aan de Skrok in gebruik bij openbaar en bijzonder onderwijs gemeenschappelijk. Het systeem van ge meenschappelijk schoolgebruik wordt ook verder in Noord toegepast, tot een definitieve verdeling van de scholen mogelijk is. 7 aug. Gemeenteraad besluit het benedendeel van de schapenmarkt op het vroegere, veemarktterrein te gebruiken voor de opslag van autowrakken en in beslag genomen auto's. 7 aug. Begin van de bondsschaakwedstrijden van de K.N.S.B. te Leeuwarden, ter ge legenheid van het 120-jarig bestaan van de schaakclub „Philidor". 8 aug. Leeuwarden deelt in de ongemakken van een stroomstoring, die het hele noorden van Nederland (Friesland, Groningen, Drente, Overijssel en een deel van Gelderland) treft en van twaalf tot na twee uur duurt. 8 aug. Openlucht simultaan-schaakwedstrijd bij de Waag door H. Kramer en S. H. Postma, ter gelegenheid van het Philidor-jubileum. 8 aug. De 27-jarige ambulante kelner D. Bleeker slaat in de nacht met zijn auto over de kop tussen Deersum en Rauwerd en komt om het leven. 9 aug. De 59-jarige L. Blom uit Zwolle bij heiwerk voor een walbeschoeiing langs de Potmarae door een heiblok getroffen. Bij aankomst in het ziekenhuis is hij overleden. II aug. Bij werkzaamheden voor de uitbreiding van de „Algemeene Friesche" op het Oldehoofsterkerkhof raakt een betonnen heipaal uit de strop en valt op een vrachtauto van „De Prins van Oranje". Grote schade aan de auto, geen slachtoffers. 12 aug. Te Apeldoorn riidt de 45-jarige J. H. Benedictus uit' Leeuwarden met zijn auto op een bij een halte stilstaande bus. Hij overlijdt ter plaatse. De drie overige inzittenden worden gewond naar een ziekenhuis gebracht. 12 aug. De heer J. Boomgaardt uit Groningen wordt openluchtschaakkampioen van Nederland in de te Leeuwarden gehouden bondsschaakweek K.N.S.B. 13 aug. Cambuur wint zijn eerste competitiewedstrijd in dit seizoen: 32 tegen R.C.H. 15 aug. Pater Halvard Hettema neemt afscheid als rector van het St. Bonifatius Hos pitaal. Hij wordt pastoor van Franeker. 16 aug. De honderdduizend in de Staatsloterij valt in Leeuwarden. 17 aug. Begin van een oriëntatiebezoek van de Belgische ambassadeur dr. W. van Cauwenberg en zijn echtgenote aan Friesland. 18 aug. Kolonel J. H. Knoop draagt het commando over garnizoen en vliegbasis Leeu warden over aan kolonel A. J. W. Wijting. 18 aug. De auto van de 29-jarige luchtmachtmilitair B. van V. slipt op de Voorstreek, bij de Leeuwarder Courant, en rijdt te water. De bestuurder en zijn twee (ILllZenCWfl DL'IUHUS kinderen komen ongedeerd op het droge. 19 aug. Mevrouw B. Hoekstra-Van der Veen, Spanjaardslaan 11b, honderd jaar. Zij is de oudste ingezetene van Leeuwarden. 19 aug. Bootjeswedstrijd van de Leeuwarder Jeugd Gemeenschap in de stadsgracht achter de Prinsentuin. 23 aug. Benoeming van prof. dr. L. J. Smid, oud-directeur van de „Algemeene Friesche" tot gewoon hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Groningen, faculteit der wis- W6T(i QetlOLlden kunde en natuurwetenschappen, om onderwijs te geven in de mathematische statistiek. 24 aug. Chr. H.B.S. neemt een houten noodschool in gebruik. 24 aug. Een korte plechtigheid op het Wilhelminaplein luidt het begin van de viering van het honderdjarig bestaan van de Rijks H.B.S. in. De eerste exemplaren van het boekje „Oogst van het Zaailand" worden uitgereikt. 26 aug. Oprichter en directeur van de landbouwwerktuigenfabriek „Hermes" S. de Vries op 65-jarige leeftijd overleden. 28 aug. In de ochtend wordt bij Vroom en Dreesmann de vermissing ontdekt van onge veer 250 dames- en herenhorloges en een aantal doublé-armbanden, met een totale waarde van ongeveer 16.000,De dader van de inbraak, de 21-jarige glazenwasser J. A. v. d. H., wordt enige dagen later gearresteerd. 28 aug. Koe breekt los uit het slachthuis, loopt op de Princesseweg het huis binnen van de familie Zoet, raakt daarna in de vijver van 't Nijlan en wordt door een politieman doodgeschoten. 28 aug. Ir. J. K. Lijfering neemt afscheid als directeur van het Provinciaal Electrisch Bedrijf. Zijn opvolger is ir. D. C. Andriesse, die voordien adjunct-directeur was. Tot nieuwe adjunct-directeur wordt benoemd ir. L. Y. Brouwers. 28 aug. Gemeenteraad wijst voorstel af van b. en w. om de panden St. Jacobsstraat 22 en 24 af te breken. Hetzelfde lot ondergaat het voorstel om de gemeentelijke ambulanceauto door de brandweer te laten exploiteren. Het straatongevallen- vervoer blijft in particuliere handen, de in 1964 gekochte auto zal worden verkocht. 31 aug. Vijftigjarig bestaan van het museum Princessehof. Opbrengst van de actie Bouwfonds Princessehof 25.000,door de heer G. W. G. J. de Boer, voor zitter van de vereniging Vrienden van het Princessehof, aan het gemeente bestuur, in de persoon van wethouder K. J. de Jong, overgedragen, 's Avonds chinese maaltijd in het museum. 1 l J

Leeuwarder Gemeenschap | 1967 | | pagina 15