Tien jaar voorbereiding van de bouw van een school De gemeente en Den Haag Op 26 oktober 1959 antwoordde de minister, dat drie theorielokalen ruimschoots voldoende waren. Nadat de directeur van Openbare Wer ken opdracht had gekregen een gewijzigd schetsplan te maken met drie theorielokalen, verzonden b. en w. op 7 juli I960 andermaal een brief aan O. K. en W„ waarin opnieuw werd qevraagd toch het bouwen van vier theorielo kalen toe te staan, omdat het aantal leerlingen dit nodig maakte. Op 1 augustus 1960 deelde het ministerie mede, dat er geen aanleiding was de genomen beslissing te herzien. En zo qing op 29 maart 1961 een nieuw schetsplan naar de minister een plan met drie theorie lokalen, zoals men wel begrijpt. Wat gebeurde er toen op 11 augustus 196K Er kwam een ministerieel schrijven, waaruit bleek, dat toch toestemming voor het bouwen van vier theorielokalen werd gegeven. Of de gemeente nu maar fluks een gewijzigd schets plan wilde inzenden. Dit nieuwe plan (en dus niet het eerste, dat ook vier theorielokalen omvatte) ging op 21 maart 1962 naar het minis terie. Na een bespreking met de bouwkundig hoofdinspecteur werd het schetsplan opnieuw inqezonden en op 12 december 1962 volgde de ministeriële goedkeuring. Het definitieve plan kreeg het fiat van het ministerie van Onderwijs op 18 september 1964 en het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid berichtte op 13 mei 1965, dat de rijksgoedkeuring van de bouw in het tweede kwartaal van dat jaar kon worden verwacht. De aanbesteding was op 24 juni 1965. Tot zover de belangrijkste feiten, in een sum miere opsomming, want wanneer alle details over de voorbereiding werden verteld, dan zou ons verhaal bijzonder lang en bijzonder ver- De wethouder van onderwijs en culturele zaken van Leeuwarden heeft bij de opening van het nieuwe gebouw van de gemeentelijke opleidingsschool voor kleuterleidsters aan de Curacaostraat enige feiten en data genoemd, die als een gedeeltelijke verklaring konden dienen voor de zeer langdurige voorgeschiedenis van deze bouw. De heer Ten Brug vertelde, dat deze voorgeschiedenis op 30 okto ber 1957 (bijna tien jaar voor de opening!) is begonnen met het ver zenden van een brief van b. en w. aan de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, waarin werd verzocht medewerking te verlenen aan de bouw van deze nieuwe school. Het ministerie reageerde daarop met een brief van 19 december 1957, waarin werd medegedeeld, dat de minister in principe bereid was aan deze bouw goedkeuring te hechten. De gemeente moest een schetsplan inzen den, om de zaak verder aan het rollen te krijgen. Dat plan ging op 16 juni 1959 naar Den Haag. Daarna begon de lijdensgeschiedenis. Op 13 augustus 1959 kwam bij de gemeente een brief binnen van de bouwkundig hoofdinspecteur, die >cv mededeelde, dat één theorielokaal te veel in het schetsplan was opgenomen. Op 1 oktober 1959 verzochten b. en w. de minister alsnog goed te keiiren, dat vier, in plaats van drie, theorielokalen in het plan werden, opgenomen. Maandblad, onder auspiciën van de stichting „Leeuwarder Gemeenschap 16e jaargang no. 9 september 1967 Redactiecommissie; Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling H. Kingmans Pastoor H. W. Dijkman O.P. J. T. Vellenga Redacteur: W. H. Kuipers, telef. 28203 Adres administratie: Voorstreek 101-103, tel. 22046 en 22047 Redactie: Stadhuis Leeuwarden, tel. 21141 Abonnementsprijs 3,00 per jaar Gironummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden De nieuwe gemeentelijke opleidingsschool voor kleuterleidsters aan de Curapaostraat

Leeuwarder Gemeenschap | 1967 | | pagina 3