e vreemde fiets Bokma Technisch Bureau Gebrs. van Eyck van Heslsnga VOOR DE JEUGD door MAJA VAN HEEMSTRA In Drenthe zaten een paar vissers aan de kant van het kanaal. Zij waren die morgen heel vroeg opgestaan om nog voor zonsop gang hun plaatsje in te nemen. En ze hadden al heel wat gevangen. Wat zouden de vrouwen en de kinderen blij zijn, als zij met een flink maaltje vis thuis kwamen! Zij hadden hun dikke boterhammen opge geten en de thermosflessen met koffie wa ren ook bijna leeg. Zij werden wat slaperig van het zitten in de zon en het turen op de dobber. De een na de ander maakte het zich gemakkelijk op het gras en soms ging er een eens eventjes lekker lui liggen. Niet dat zij zouden gaan slapen, oh neen, daar voor waren zij hier niet naar toe gekomen. Heel eventjes de ogen dicht en daarna gin gen zij weer aan de slag. Eventjes gingen de ogen dicht, maar zij ble ven dicht. De een na de ander viel in slaap en al gauw hoorde je niets anders dan een tevreden gesnurk daar aan de rand van het kanaal. De visjes waren blijkbaar ook slaperig, want geen enkele dobber ging naar beneden. Niemand had beet terwijl hij in dromenland was. Teunis droomde dat hij over 't land liep en dat hij een reuzenvis onder de arm droeg. Het beest was haast te zwaar om te ver voeren. Daar konden zij thuis wel een week van eten! Hij dacht: had ik mijn brommer maar hier, dan ging het veel gemakkelijker, dan legde ik dat zware dier over het stuur en dan bromde ik zó naar huis. Maar in zijn droom had hij geen brommer en dus sjok te hij over 't hete land met de reuzenvis naar huis. Toen dacht hij: had ik maar een fiets, dan zou ik dat zware beest over het stuur hangen en dan fietste ik zó naar moe der de vrouw. Maar hij had geen fiets in zijn droom en dus sjouwde hij weer verder door de hitte met de reuzenvis. Een koe die vlakbij in een weiland stond be gon te loeien en Teunis werd er wakker van. Hij wist niet goed of hij nog droomde, hij zag zijn reuzenvis niet meer en hij zat toch wel bij het water en het was ook erg warm. Zou zijn grote vis misschien in het water gevallen zijn? Nog half in de dut keek hij in 't kanaal en wat was dat? Daar gleed een fiets door het water! Hij zag het heel duidelijk! Geen vis, maar een fiets. En 't was ook nog alsof die fiets vleugels had. Hij schudde zijn slaapdronken hoofd over zo iets. Droomde hij dus toch nog en dreef daar zijn fiets, die hij nodig had om de reu zenvis naar huis te vervoeren? Langzaam liet hij zich naar het water zakken en toen met een flinke plons greep hij naar de fiets en viel zo maar in het kanaal. De andere vissers schrokken wakker. Wat gebeurde er eigenlijk? Was er een grote vis uit het water gesprongen, die dat lawaai maakte? Maar toen zagen zij het druipende hoofd van Teunis boven water verschijnen en ineens waren zij klaar wakker. Met z'n allen trokken zij hem op het droge. „Man, wat doe je eigenlijk?", vroeg er een verbaasd. „Waarom sprong je in 't water?" „Om de fiets te pakken, die daar dreef", klonk het van boven het druipende en mod derige stel kleren, dat om de drijfnatte Teu nis hing. „De fiets? Een fiets in het kanaal? Man, je bent niet wijs! Of je bent niet helemaal wak ker," lachten zijn vrienden ..En er was tóch een fiets! Ik heb hem zélf gezien", schreeuwde Teunis terug, „ik slaap helemaal niet. Kijk nou zelf maar". De mannen keken in het water, waar lang zaam de kringen verdwenen die door de sprong van Teunis over het kanaal rimpel den. En ja! daar zagen zij een fiets, die rondcirkelde. Maar een was er zo slim om in de lucht te kijken en die riep: „Dat was het spiegelbeeld in het water! Die vreemde fiets vliegt door de lucht". Nou en dat was bijna even raar als dat hij in het water zou hebben gelegen. Ver baasd bléven ze hoe kon dat nou? In het water was al vreemd maar in de lucht! Langzaam zweefde de vreemde fiets met de gele vleugels weg. De mannen keken el kaar eens aan. Ze waren toch héus wak ker! Ze zochten hun hengels bijeen en de em mertjes met de gevangen vis. En ze gingen zwijgend naar huis. Want zoiets konden zij maar niet begrijpen. Op het politiebureau hoorden agent Dirk- sen en zijn gast dat de radio aankondigde: „De vreemde vogel vliegt naar 't noorden en is niet zo ver verwijderd van een heel klein dorpje dat Woudega heet". (wordt vervolgd) f Van ouds Wigersma sinds 1855 DAMES- EN HERENMODE Naauw8 Tel.27984 Leeuworden WILT U DIT BLAD BEWAREN VOOR LATER? Laat het inbinden op de Sociale Werkplaats °°,k onf^e4rPen, en verzorgen van uw DIENST SOCIALE WERKVOORZIENING Verzorgd b,„dwerk v,„ po,lod,.ke„ «id.chriffer, Troelrtraoeg >47c - L.eo.erdeo - Telefoon 23631 Uw adres voor: Tweebaksmarkt 43 Leeuwarden Telefoon 05100-24419-27323 centrale verwarming electro-technische installaties warm- en koudwater-installaties oliestook insta Naties gasverwarming aircondition liften koelinstallaties Sinds 1907 het adres voor al Uw technische installaties 20

Leeuwarder Gemeenschap | 1967 | | pagina 20