O „Espoir" van Tjeerd Velstra kon de twee meter net niet halen bij het concours-hippique in de Fries landhal op 20 oktober. Op 4 november opende burge meester Brandsma in de Friesland- hal de tentoonstelling Leeuwar den '67"georganiseerd door de jeugdgemeenteraad, die daarmee een prestatie leverde, die de echte raad nog nooit heelt volbracht. Misschien was het beeld hier en daar wat brokkelig, maar de va riatie in het tentoongestelde ver schafte het geheel de charme van de afwisseling en de verrassing. Bijzondere medewerking verleen den de brandweer, de politie en de vliegbasis, die door de ten toongestelde techniek in het bij zonder de aandacht van de jon gens hadden. De „kunstnijvere" dames van Het Baken (u ziet ze rechts boven in actie) legden het meer aan op de interesse van het vrouwelijk geslacht. De tuin met waterpartij van de afdeling Leeu warden van de Koninklijke Neder landse Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde was een veelkleurig centrum op de expositie en men had geen enkele moeite planten en bloemen fris te houden, want het was wel kil in de onverwarm de Frieslandhal. Maar wat moet men, wanneer in de slotfase van de voorbereiding de Beurs plotseling wegens plafondafbrokkeling dient te worden gesloten? De politie zorgde voor een aardig souvenir door belangstellenden een punt gave vingerafdruk mee naar huis te geven. Het maken daarvan ziet u rechts beneden; de hier afge drukte vinger is een van de hand, die de pen vasthoudt waarmee dit stukje is geschreven. De Friese sjezen brachten de ro mantiek in dit grootse festijn van de paardensport.

Leeuwarder Gemeenschap | 1967 | | pagina 12