üittlES Z%ZZNiÏÏoiï "Ch -"""X-"- In het warmtecentrum wordt U Warmtewijzer warmtecentrum Friesland nv Uw nieuwe fiets of bromfiets staat voor U klaar! eigen huishouding kunnen voeren, laten zich voor een verzorgingstehuis inschrijven, omdat ze vrezen niet voor plaatsing in aanmerking te komen wanneer de nood aan de man is. Dat is gegeven de beperkte plaatsruimte, begrijpe lijk, maar tegelijk ontstaat door deze beperkte plaatsruimte een extra druk op de tehuizen waardoor de tekorten groter schijnen te zijn dan in werkelijkheid het geval is. Het is de normale en begrijpelijke angst voor wat de toekomst aan moeilijkheden kan brengen. Wan neer morgen het personeel van alle lucifers fabrieken gaat staken, dan zijn de winkeliers overmorgen door hun voorraad lucifers heen ook al zou die voorraad voldoende zijn voor maanden. Wanneer de bejaarden konden leven in de Ge ruststellende zekerheid, dat ze binnen rede lijke termijn voor plaatsing in een bejaardente huis in aanmerking kunnen komen wanneer de omstandigheden daartoe dwingen, dan zou er veel gewonnen zijn. Daar komt nog bij, dat tal van bejaarden hun zelfstandige bestaan veel langer kunnen voortzetten dan nu vaak qe- beurt, wanneer hun in huis of dicht bij huis enige hulp wordt geboden. Op dit punt heeft Leeuwarden in een woongebied met veel be jaarden enige jaren geleden een belangrijk ini tiatief verwezenlijkt door de stichting van het Dienstencentrum van de hervormde diakonie m de Willem Sprengerstraat. Daar wordt op allerlei manieren hulp geboden aan zelfstandiq wonende bejaarden, zoals het verstrekken van maaltijden, het verzorgen van de was, het geven van de gelegenheid tot baden of douchen, voetverzorging en dergelijke. Het ligt wel voor de hand, dat tal van bejaarde bewoners van deze buurt zich in hun eigen huis wonderwel op hun gemak voelen, nu ze zich van de steun van dit belangrijke centrum verzekerd weten nog afgezien van de gezelligheidsfactor, die daarbij een rol speelt. De Sociale Dienst heeft een schatting gemaakt van de reële behoefte aan plaats in verzor gingstehuizen en is daarbij uitgegaan van slechts ongeveer 30 procent van het totaal der wachtlijsten. Dit betekent, dat we met 368 plaat sen in de behoeften zouden kunnen voorzien en wanneer dit te matematisch lijkt, dan ma ken we er rond 400 van. Maar dan moeten er natuurlijk wel allerlei secundaire voorzieningen worden getroffen om de druk op de verzor gingstehuizen te verminderen. Het uitbreiden van het aantal dienstencentra, naar het voor beeld van de Willem Sprengerstraat, is daarbij ongetwijfeld van grote betekenis. Het is de moeite waard dit probleem met kracht aan te pakken. Voor de bejaarden en voor ons allemaal, want hoe jong we ook mogen zijn, elk jaar komen we één jaar dichter bij de 65. Zuiderplein 35. Leeuwarden - Tel. 26041 SHV energiegroep Uitsluitend de beste merken Gazelle Beste service i r- Honda enorme keuze U is hartelijk welkom bij Solex R.A.P. Puch Typhoon en andere voorstreek 65-67 Tei 24596 fabrikaten N.^v.

Leeuwarder Gemeenschap | 1968 | | pagina 10