De raad in vergadering bijeen INDELING VAN DE RAAD blieke tribune De pasvorm ZAL- U Man ouds Wigersma Sinds 1855 DAMES- EN HERENMODE NaauwB Tel.27984 Leeuwarden HER.INNE.R.£N AAN Uw PREjj/osje COSJUUM..L Tijdens de eerste raadsvergadering in het nieuwe jaar, die op 8 januari werd gehouden (en op 9 januari werd voortgezet), maakte onze fotografe deze foto's. De raad vergadert eens in de drie weken op maandagavond, aanvangend om half acht. U kunt zelf getuige van zo'n vergadering zijn door plaats te nemen op de publieke tribune. ^Een overzicht van de raadzaal in het stadhuis tijdens een gemeenteraadsvergadering. Achter de lange tafel op de achtergrond het dagelijks bestuur van de gemeente: het college van burgemeester en wethouders. De foto is gemaakt van de publieke tribune. Wilt u weten wie waar zit, dan kunt u de hierbij afgedrukte indeling van de raad als handleiding gebruiken. voor eikaars woorden kunnen onze raads leden wel opbrengen. De breed lachende heren op de foto zijn in het midden de heer R. Boomgaardt, links de heer O. Heidinga, fraktievoorzitter van de A.R., en rechtsonder, met de hand voor de ogen, de heer W. Miedema. |^De nestor van de Leeuwarder gemeenteraad, ir. B. C. van Balen Walter, aan het woord. De heer Van Balen maakt deel uit van de V.V.D.-fraktie, waarvan mr. B. P. van der Veen voorzitter is. Met bril en hand onder het hoofd is hij op deze foto verdiept in de stukken. Achter de spre ker is mevrouw mr. E. Veder-Smit nog zichtbaar. Rechts op de voorgrond de heer J. A. Schönfeld, voormalig lid van de Boerenpartij. 14Burgemeester J. S. Brandsma is voorzitter van de ge meenteraad. Hij draagt de ambtsketen als teken van zijn waardigheid. Temidden van de wethouders is het zijn taak de vergaderingen van de gemeenteraad in goede banen te leiden volgens het reglement van orde. Het grootste deel van de P.v.d.A.-fraktie zit in de raad zaal onder het monumentale schilderij van koningin Juliana. Het zijn op de eerste rij fraktievoorzitter J. T. Vellenga met naast zich de heren C. de Vries, P. W. Pietersen en J. Venema. In letterlijke zin op het tweede plan de heren T. K. Hogendijk J. F. Janssen, J. Bakker en M. Tjerkstra. Pacifistisch-Socialistische Partij 30. H. W. Rijpstra. 31. B. Kingma, voorzitter. Anti-revolutionair: 21. W. Miedema. 22. R. Boomgaardt. 23. O. Heidinga, voorzitter. 24. J. P. Reehoorn. 25. A. Klomp. Katholieke Volkspartij: 26. W. S. P. P. de Leeuw. 27. P. J. Engels, voorzitter. 28. mevrouw M. M. Th. Visser-Van den Bos. 29. H. L. M. Stek. 1. Burgemeester J. S. Brandsma, voorzitter. 2. gemeentesecretaris P. P. de Jong. 3. wethouder J. Tiekstra (p.v.d.a.). 4. wethouder J. Heetla (c.h.u.). 5. wethouder K. J. de Jong (a.r.). 6. wethouder J. ten Brug (p.v.d.a.). Partij van de Arbeid: 7. J. T. Vellenga, voorzitter. 8. C. de Vries. 9. P. W. Pietersen. 10. J. Venema. 11. G. de Vries. 12. J. van der Zwaard. 13. P. Faber. 14. T. K. Hogendijk. 15. J. F. Janssen. 16. J. Bakker. 17. M. Tjerkstra. 18. mr. D. Lijzen. 19. mevrouw A. Joustra-Bijker. 20. D. C. Stigter. Christelijk Historische Unie: 32. L. Visser. 33. ir. C. L. Rijpma, voorzitter. 34. J. Wiersma. Onafhankelijk: 35. J. A. Schönfeld. Volkspartij voor Vrijheid en Democratie: 36. mr. B. P. van der Veen, voorzitter. 37. ir. B. C. van Balen Walter. 38. mevrouw mr. E. Veder-Smit. 39. K. Weide.

Leeuwarder Gemeenschap | 1968 | | pagina 13