L.DÉ^AlES Typhoon Zaterdag 25 mei marcheerden de deelnemers aan de 23ste Elfsteden- wandeltocht de stad weer binnen. Onder een stralend zonnetje ging het achter de muziek aan naar de Prinsentuin, waar wethouder J. Tiekstra hen toesprak. Daarna nam men afscheid tot volgend jaar. „Den 11 December 1753. Sytske Harmens, oud 12 jaar, haar schuldig gemaakt hebbende aan dieverijen en de straffe daar omtrent door den Hove van Friesland aan de dispositie der voog den en voogdessen overgelaten zijnde is ge- condemneerd om hedenavond gegeselt te wor den ten overstaan van twee vrouwen voogdes sen, ten presentie in aanwezigheid) van alle de meyden in 't reventer. Daar na onder de schoorsteen aldaar te blijven staan gedu rende het eeten, voorts door de oudste voogd bij alle de kinderen sterk gereprimenteert te worden. Mitsgaders drie dagen te sitten op de rooster met water en brood, en ses weken aan 't blok." „Jacobus Gemser ter sake groote en menigvul dige ongehoorsaamheit jegens sijn meester, als mede jegens de binnenvader van t huis, ge- condemneert om van de binnenvader strenge- lijk met de roede op de naakte billen gegeeselt te worden, en wijders drie vierendeels jaars aan een swaar blok gesloten te worden Ac tum den 31e Jannuarij 1735." De Leeuwarder „Hydronauten", de kanoafdeling van de watersport vereniging ,,De Meeuwen" is het kanoseizoen groots gestart. De Hydronauten kregen de organisatie opgedragen van de Nederlandse kampioenschappen. Het anderhalve kilometer lange stuk Van Harinxma- kanaal, tussen de brug in de weg richting Heerenveen en de spoorbrug, vormde het wedstrildwater. Zaterdag 8 juni en zondag 9 juni bedierf de regen het bezoek, maar de kampioenschappen slaagden. „Trijntje Yges, Antie Yges en Antie et cetera gecondemneert ter sake het weglopen uit het weeshuis, en langh uitblieven sonder per missie daartoe gevraagt te hebben, om door de spinmoer ter presentie van de binnenmoeder strengelijk met de roede op de naakte billen gegeeselt te worden Actum den 5 septem ber 1735." ïw nieuw© liet* «1 brouille!* staat voor U klaar! Uitsluitend de beste merken Gazelle Beste service Honda Enorme keuze Solex U is hartelijk welkom bij R.A.P. v. en andere voorstreek 65-67 - Tel. 24596 fabrikaten

Leeuwarder Gemeenschap | 1968 | | pagina 7