er TrögrammaTrTesé ziekenomroep cAvonturen in een bootje VOOR DE JEUGD door Maja van Heemstra Daar klonk het weer. Het was vlakbij. Zonder aan gevaar te denken, zonder te zeggen: Verbeeld je dat ik een wild dier tegen kom, pakte hij een overhangende tak beet, maakte zijn bootje vast en krabbelde de kant op. Dat viel helemaal niet mee. Zijn kleren raakten telkens vast in de dorens. Er was geen pad en de grond was moerassig. Hij zakte telkens wieg, maar wist zich weer aan een tak of een struik op te hijsen. Hij hoorde niets meer. Maar hij was er héél zeker van, dat iemand om hulp had geroepen. Nat van de modder, vol schrammen van de dorens, klom hij over omgevallen bomen en struikelde over de lianen, die overal aan vast zaten. En toen zag hij wie geroepen had. De zoon van het opperhoofd! Hij lag half over een omgevallen boom en hij riep niet meer, want hij was flauw gevallen. En aan zijn gezicht en handen zat bloed. En wat sprong daar weg langs een andere tak? Zo'n akelige wilde kat! Daar had hij zeker mee gevochten. Met uiterste inspanning hees Tj ailing zich over een boomstronk heen en stond naast de jongen, die akelig stil was. Maar hij ademde wel. Tjailing maakte zijn verscheurde hemd nat en streek er de jongen mee over het gezicht. Die sloeg de ogen op en keek verwonderd om zich heen. En hij keek helemaal niet boos, zoals hij anders altijd deed. (wordt vervolgd) an Hat van 23. Parkherstellingsoord Mozaïek a. Ti 7. Diaconessenhuis St. Bonifatius Hosp. Stadsziekenhuis Beatrixoord Appelscha Beatrixoord Haren 10. Diaconessenhuis 11. St. Bonifatius Hosp. 12. Stadsziekenhuis 13. Beatrixoord Appelscha Beatrixoord Haren 14 16. 17. 18 19. 20. 21 Parkherstellingsoord Diaconessenhuis St. Bonifatius Hosp. Stadsziekenhuis Beatrixoord Appelscha Beatrixoord Haren Kokomo Tussen 8 en 11 Verjaardagen Van dit, van dat, van alles wat sport 44. nieuws consumenten- 25. rubriek humor26. en muziek. 27. Zo. Theaterbezoek. Opnamen van cabarets, musicals en revues. Felicitaties en muziek voor de patiënten die in september jarig zijn e.e.a. verzameld door het verplegend personeel. Parkherstellingsoord Diaconessenhuis St. Bonifatius Hosp. Stadsziekenhuis Beatrixoord Appelscha Beatrixoord Haren Uitzendingen: Parkherstellingsoord: maandags 11.00 uur; Diaconessenhuis: dinsdags 16.30 uur; St. Bonifatius Hospitaal: woensdags 16.00 uur; Stadsziekenhuis: donderdags 19.15 uur; Beatrixoorden volgens intern programma. a. Tien minuten toege meten tijd. Gesprek met dhr. J. Damsma, kuiper te Leeuwarden. b. Gezellige klanken van de Gouwe. c. Persoonlijke noot. d. Het orkest „The life guards" Het had de hele nacht geregend. En niet een zacht motregentje, o nee! Het had gegoten en gegoten. Met stromen was het water op de huisjes en het strand neergestort. De zee was er nog woelig van, toen de grotere jongens in hun bootjes stapten. Maar je kon nog ergens anders varen, dan op de zee. Zij konden nu mooi de kreken in, waar de takken laag over het water hingen en de veelkleurige pape gaaien in de boomtoppen schreeuwden. En zo ging een kleine vloot de dichtstbijzijnde kreek in. De jongens riepen tegen elkaar en lachten om eikaars grappen. Maar toen zij door het dichte bos voeren werden zij stil. Het was hier veel donkerder dan op zee. En overal hoorde je geluiden van dieren, die je soms wel en soms niet kon zien. Niemand lette meer op elkaar en zo kwam het dat Tjailing heel alleen door het dichte bos gleed. Straks waren er bootjes voor hem en achter hem geweest, maar nu zag hij er geen meer. Zonder veel geluid te maken dreef hij voort. Hij zag een groep apen die samen speelden op de boomtakken. Hij hoorde hoe ze gekke geluiden maakten, hij zag twee mannetjes vechten en een moeder met een kindje, dat zich aan de buik van de moeder vast hield, van de ene tak op de andere springen. Een donkere slang gleed door de wortels van bomen, die half in het water stonden en verdween in de diepte van de kreek. Een hele grote vlinder met hardblauwe vleugels vloog door de schaduw van het woud, het was net alsof er licht uitstraalde van dat prachtige diertje. Een dikke vleer muis hing met zijn kop naar beneden tegen een boomstan, waarvan de takken zwaar neer bogen door trossen gele bloemen. Wat was er toch veel te zien in het bos! En toen was daar opeens die gil. En nog eens. En nog eens. Het klonk vlakbij. Iemand die riep, omdat hij pijn had. Of omdat hij uit een boom was gevallen en niet weer op kon staan. Tjalling bleef doodstil zitten. Had hij het zich verbeeld of was het echt?

Leeuwarder Gemeenschap | 1968 | | pagina 23