DKiilIOEli rOLYAMTIIl Begin oktober was de Friesland- hal in een grote tuin herschapen. De tentoonstelling Polijantha bood een fleurige aanblik 20 1 sept L.a.c. „Frisia" 1883 neemt sportpark „De Magere Weide" officieel in gebruik met een, met 20 gewonnen, wedstrijd tegen „Daventria". De heer L. Stein voorte verricht de aftrap. 2 sept. Een extra-trein uit Den Haag brengt ongeveer honderd genodigden naar Leeuwarden voor de viering van het honderdjarig bestaan van de spoorver binding LeeuwardenZwolle. 3 sept. Prins Bernhard opent de naar hem genoemde school in de Familie Van der Weijstraat. Voorts bezoekt hij het zwembad Nijlan. 4 sept. Mevrouw H. M. S. van der Meer-Zwijns (59) uit Terhorne bij het plotseling oversteken van de Harlingerstraatweg aangereden door een vrachtauto en i het ziekenhuis overleden. 5 sept. Chauffeur van de commissaris der koningin, J. Siksma (54) plotseling overleden 7 sept Kunstmarkt op Waagplein en Lange Pijp trekt veel belangstelling. 7 sept. Tienjarige vereniging „Door Ontspanning Valide" houdt een sportdag in de Frieslandhal. 11 sept. Jaarlijkse fokveekeuring van het F.R.S. bij de Frieslandhal. 11 sept. Ongehuwde vrouw van 39 jaar werpt zich op de overweg van de Condens- fabriek voor de trein en wordt gedood. 12 sept. Afscheid in Zalen Schaaf van deken-pastoor W. L. A. Kuiper, die naar Veen- dam vertrekt. 12 sept. Burgemeester opent kantoor van V.V.V.-Leeuwarden in de Prins Hendrikstraat. 13 sept Leeuwarder Buitenschool viert het 25-jarig bestaan. 13 sept Klaarheid in verschillende inbraken die cfe afgelopen maanden in Leeuwarden werden gepleegd, o.a. bij burgemeester Brandsma. Bij echtpaar in Schalsum wordt vrijwel de hele buit teruggevonden. Dit echtpaar, de 22-jarige werkloze colporteur T. F. S. L. en zijn 21-jarige vrouw, voorts de 21-jarige ongehuwde magazijnbediende H. C. F. uit Leeuwarden in arrest. 13 sept. Burgemeester en wethouders van Leeuwarden stellen een subsidie van 1250, en een garantie van 750,beschikbaar aan de stichting „Operaesje Fers" (poëzie per telefoon), om het voortbestaan daarvan mogelijk te maken. 14 sept. Prins Bernhard opent in hangar van vliegbasis jubileumshow van 25-jarige 322-squadron. 14 sept Buurtcentrum „De Oosthoek" in de Boerhaavestraat door wethouder Heetla ge opend. 14 sept. De Stichting Hippopotamus Unlimited (het Onbeperkte Nijlpaard) houdt in de Westerkerk een rumoerig, maar ordelijk verlopen First Fug Festival voor de jeugd die eens wat anders wil. 16 sept Begin van de afbraak van hotel Amicitia. 16 sept. Leeuwarder brandweer in aktie bij boerderijbrand in Wirdum. De boerderij van D. Reitsma brandt in enkele uren af. 16 sept Leeuwarder raad besluit Zalen Schaaf aan te kopen voor ƒ550.000,— Voorts wordt besloten de helft te betalen van de kosten van een vaste secretaris voor de commissie wetenschappelijk onderwijs. De andere helft moet van de pro vincie komen. 16 sept. Bij een inbraak bij slager J. Bijlsma aan de Bonkewei te Lekkum worden een geldkistje met ƒ2400,en enkele sieraden gestolen. 18 sept. Op 61-jarige leeftijd overleden mr. J. van der Schaaf, wethouder van Leeuwar den van 1954 tot 1966. De heer Van der Schaaf was vanaf 1946 raadslid voor de A.R.P. 20 sept. De gestadig groeiende Hoeksma en Velt N.V., machine- en apparatenfabriek en installatiebedrijf van pijpleidingen, ziet terug op het 20-jarig bestaan en kondigt plannen aan voor de bouw van een nieuwe fabriek op het industrie terrein „De Zwette". 20 sept. Sportveld bij hervormde kweekschool „Nieuw Mariënburg" aan Achter de Hoven officieel in gebruik gesteld door de inspecteur van de lichamelijke opvoeding bij het kweekschoolonderwijs, J. M. Berrevoets. 21 sept De zevenjarige Willem van der Wal uit de Bisschopstraat raakt, terwijl hij bij kratten van een groentegrossier speelt, in het water bij de Oosterkade. Na tien minuten wordt de jongen gevonden, maar hij is dan al overleden. 21 sept Taptoe in de Frieslandhal. 23 sept. De Stichting Bondsspaarbank Leeuwarden houdt ter gelegenheid van het 150- jarig bestaan van de spaarbank een receptie, waarbij verschillende schenkingen worden gedaan. Zeven Leeuwarder clubhuizen krijgen elk duizend gulden, Tiet Fries Museum een achttiende eeuwse chocoladeketel met komfoor, de gemeente Leeuwarden een bedrag voor de versiering van het nieuwe stadsziekenhuis, de stichting Sociaal Cultureel Centrum te Hardegarijp een biljart. Prijsuitreiking van de jaarlijkse voortuinkeuring van de Koninklijke Mij voor Tuinbouw en Plantkunde in de Harmonie. De heer A. Gietema, Van Miere- veltplantsoen, krijgt de algehele eerste prijs: een wisselbeker. 25 sept. Vlaggen met oranjewimpel in de stad, in verband met de geboorte van de tweede zoon van prinses Beatrix en prins Claus. 27 sept De 73-jarige W. de Bruin uit de Wijbrand de Geeststraat in een winkel op de Kelders onwel geworden en overleden. 27 sept. De 61-jarige mevrouw A. M. van Huizen-De Goes uit de Transvaalstraat wordt gedood bij een autobotsing op de rijksweg tussen Almelo en Zwolle. Haar man wordt zwaar gewond in een ziekenhuis te Zwolle opgenomen. 27 sept. Mr. D. Okma neemt in de Statenzaal afscheid als gedeputeerde. 28 sept Zwembad Nijlan voor dit seizoen gesloten. 29 sept. Na een langdurige ziekte overleden ir. T. G. van Zoest, hoofdingenieur bij de I.W.G.L. sinds 1955. 30 sept. Dienst Sociale Werkvoorziening begint met verhuizing van Ericadorp naar nieuw gebouw James Wattstraat. 30 sept. De heer H. J. Th. Mensink, directeur van het Algemeen Provinciaal Fries Zieken fonds, recipieert in het Oranjehotel, wegens het feit, dat hij 25 jaar geleden ziekenfondsdirekteur werd. 24 sept (zie ook laatste pagina)

Leeuwarder Gemeenschap | 1968 | | pagina 20