l»A4«IBOi;i4 PROGRAMMA FRIESE ZIEKENOMROEP TER HORST - SPEELGOED feb December 2 J. G. Wolbers, een bekende figuur in de kringen van het N.V.V. en oud-secretaris van de Bejaardensociëteit, op straat onwel geworden en overleden. 5 Schilder Johannes Elsinga 75 jaar. 5 Bestuur van De Friese Elf Steden spreekt met het gemeentebe stuur over de organisatie van een eventuele elfstedentocht. 6 Te Beetsterzwaag op 64-jarige leeftijd overleden dr. S. J. Fockema Andreae, rijksarchivaris in Friesland. 6 De heer A. T. de Jong, hoofd bureau landelijk contact van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk in Friesland, ontvangt van de commissaris der koningin de mededeling, dat hij bij bevordering is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. 8 Ds. A. Lam doet intrede als predikant bij de Nederlandse hervormde gemeente Huizum. Hij is de opvolger van ds. KI. Venema, die naar Wemeldinge was vertrokken. 9 Gemeenteraad .stelt 443.500 beschikbaar voor de uitvoering van het uitbreidingsplan Wirdum. 10 Dr. K. de Vries, wetenschappelijk directeur van de Fryske Akademy, beëdigd als lid van de Eerste Kamer voor de C.H.U. 10 De heer A. Drentje, oud-gemeenteraadslid voor de P.v.d.A. plotseling overleden. Hij was leraar aan de m.t.s. (voormalige u.t.s.) De heer Drentje bereikte de leeftijd van 62 jaar. 12 Schaatsrijders kunnen terecht op de in de nacht ondergespoten sintelbaan van het sportpark Nijlan. De vreugde duurt slechts één dag. 12 Op 64-jarige leeftijd te Rotterdam overleden mr. Bouwe van der Meulen, officier van justitie aldaar. Van 1942 tot 1947 was mr. Van der Meulen substituut officier van justitie te Leeuwarden. 13 Bij Verversbrug (Kiepeloop) wordt plastic-gordijn geplaatst, om warm water te weren. Maatregel in verband met mogelijke elfstedentocht. 13 De 22-jarige Leeuwarder betonwerker J. J. van der H. gearresteerd, verdacht van verschillende inbraken. Hij bekent diefstallen in Wassenaars autoshop in de Verlengde Schrans en in het T.V.-huis in de Schrans. 14 Laatste bijeenkomst van de Vereniging van Vrienden van het Princessehof in het te verbouwen museum. 16 Demping van het gedeelte van het Vliet tussen de Archipelweg en de Camminghabrug in de Bleeklaan aanbesteed. Laagste inschrij ver wegenbedrijf „De Opbouw" te Leeuwarden. 16 Structuur-schetsplan voor 't Aldlan (maquette en plattegronden) voor publiek in het stadhuis te bezichtigen. Er is veel belangstelling. Begin van de kerstbomenmarkt op Lange Pijp en Nieuwestad. 17 Uw grootouders kochten reeds speelgoed bij de speciaalzaak TER HORST 18 Volkskerstzang in de Beurs. 18 Chinees restaurant „Indrapoera", Nieuwestad 139 (voormalig hotel S. Bovenga), geopend. Het is het zesde Chinese restaurant in de stad. 19 Wethouder Ten Brug opent in het Fries Museum de eretentoon- stelling van werk van de schilder Johannes Elsinga ter gelegenheid van zijn 75ste verjaardag op 5 december. 19 De 49-jarige Pieter Bekkema uit Leeuwarden wordt, nadat hij uit een taxi is gestapt, voor de Blauwe Tent te Roordahuizum door een auto aangereden en gedood. Hij was portier bij dancing Centraal. 20-21 Grootscheepse nachtelijke controle van het autoverkeer in Friesland. Er zijn 44 controleposten. 20 De heer H. Zondervan neemt met een receptie in het Oranjehotel afscheid als directeur van de N.V. Verenigde Nederlandse Bioscopen (Tivoli, Cinema, Leeuwarder). 20 Vijftien huwelijksvoltrekkingen in het Leeuwarder stadhuis: record van het jaar. 21 Receptie in het Oranjehotel van de honderdjarige, met het predikaat „koninklijke" vereerde, firma R. Buisman. 23 Leeuwarder raad .spreekt, naar aanleiding van een door de heer Heidinga ingediende motie, langdurig over de vraag wie de bestemmingsplannen voor de gemeente moet maken, dit naar aanleiding van het plan Aldlan. Het college neemt ten slotte de motie over en stemt er daardoor mee in. dat de opstelling van de plannen aan derden wordt uitbesteed, 't Aldlan zal, omdat men niet na middernacht wil doorvergaderen, opnieuw aan de orde komen. 24 Kerstbomenmarkt eindigt met een groot aantal onverkochte bomen, die door de reinigingsdienst worden weggeruimd. 25 Op eerste kerstdag demonstreren drie jongelui op de Lange Pijp tegen het overmatige eten en drinken tijdens de feestdagen. Ze maken eet- en drinkbewegingen aan een keurig gedekte tafel, waarop spijs en drank ontbreken. 26 Eddy Scholl wint in de hoofdgroep van het schaaktoernooi van de Friese Schaakbond in de recreatiezaal van Santega. 29 Laatste jeugddienst in de Westerkerk. De diensten worden, in verband met sluiting van de kerk, voortaan in Zalen Schaaf gehouden. 30 Op 78-jarige leeftijd te Drachten overleden de schrijver-regis seur Barend van der Veen. Hij werd 78 iaar oud. 30-31 Sintelbaan Nijlan weer besproeid om er een ijsbaan van te maken. 30 Twee jonge straatmakers aangehouden. Zij bekennen een inbraak te hebben gepleegd in Moko-bouw aan de Greunsweg. 31 Op 52-jarige leeftijd plotseling overleden de heer P. Hoen, directeur van de Brandstoffencentrale Friesland. Hij werd door zijn personeel dood in zijn auto aangetroffen. Lange tijd was de heer Hoen bestuurslid van de v.v. Leeuwarden. 31-1 Rustige jaarwisseling in de binnenstad. Sinds 1793 o/d Kelders 4 - Telefoon 23701 - LEEUWARDEN ruari 3. Parkherstellingsoord 4. Diaconessenhuis 5. St. Bonifatius Hosp. 6. Stadsziekenhuis 7. Beatrixoord Appelscha 8. Beatrixoord Haren 10. Parkherstellingsoord 11. Diaconessenhuis 12. St. Bonifatius Hosp. 13. Stadsziekenhuis 14. Beatrixoord Appelscha 15. Beatrixoord Haren Mozaïek 1. Nieuws. 2. Vraaggesprek met de heer A. J. Wijnsma, „redacteur provincie" Fries Dagblad. 3. „Les Guirlandes", folksong trio. 4. Persoonlijke noot; groeten aan patiënten. 5. De Marinierskapel der koninklijke marine in de Frieslandhal. Lichte muze Opgewekte muziek van grote meesters in drie kwarts en andere maten. 18. Diaconessenhuis 19. St. Bonifatius Hosp. 20. Stadsziekenhuis 21. Beatrixoord Appelscha 22. Beatrixoord Haren 24. Parkherstellingsoord 25. Diaconessenhuis 26. St. Bonifatius Hosp. 27. Stadsziekenhuis 28. Beatrixoord Appelscha 4 x M Verjaardagen Muziek Menu voor Moderne Mensen. Felicitaties en muziek voor de patiënten die in februari jarig zijn. E.e.a. verzameld door het verplegend personeel. Uitzending: Parkherstellingsoord, maandags 11.00 uur; Diaconessenhuis, dinsdags 16.30 uur; St. Bonifatius Hospitaal, woensdags 16.00 uur; Beatrixoorden, volgens intern programma; Stadsziekenhuis, donderdags 19.15 uur. 19

Leeuwarder Gemeenschap | 1969 | | pagina 19