Fa.Adema's Bouwbedrijf Als ik burgemeester was Schoolkinderen houden niet van halve maatregelen BUNGALOWBOUW VERBOUW Verlengde Schrans 74 - Leeuwarden - Telefoon 20014, b.g.g. 26938 ONDERHOUDSWERK 5 Opdracht aan de kinderen van de vijfde klas van de Willem de Zwijgerschool: „Stel je eens voor dat je burgemeester van Leeuwarden zou worden. Je mag een toespraak houden voor de gemeenteraad. In die toespraak zeg je wat er allemaal in Leeuwarden zal gebeuren nu jij burge meester bent." Korte bloemlezing uit de toespraken: a hum Geachte medeburgers, Ik speel met de gedachte de hondjes plastic broekjes aan te doen, want dat staat veel netter en dan ziin de tuintjes en stoepen ook veel schoner. De mensen krijgen dat vieze spul dan ook niet meer aan hun schoenen. alle leerlingen in Leeuwarden moeten een compioeter op de bank hebben, want ze hebben het veel te zwaar. wanneer we onze stad wat meer roem willen geven, dan moeten we het vliegveld wat groter maken. ik stel voor alle wegen met stenen te asfalteren. ik ben vooral voor sport. Er zijn te weinig kinderen op sport en het is wel zo gezond. Elke week krijgt de Willem de Zwijger- school film. U dacht toch niet dat ze het zo de hele week vol hielden. Wat heeft U daar op te zeggen. Gun de kinderen ook eens wat. hopelijk bent U het mij eens, dat alle mensen, die nog een ton als w.c. hebben een closet krijgen. omdat er kinderen zijn die heel ver moeten lopen naar het zwembad krijgt elke wijk zijn eigen zwembad en een hele leuke prettuin. ik zal alle grachten leeg laten pompen. De blubber gaat er uit en er komt scherp zand op de bodem. Dan gooi ik er gekleurde steentjes en waterplanten in. Tenslotte komen er hele grote goudvissen in. De stank is weg en het is ook nog een mooi gezicht. de belasting wil ik ook wat lager hebben, want de mensen in Leeuwarden zijn niet zo rijk. juffen en meesters mogen niet ouder dan dertig jaar zijn. er zijn in Leeuwarden teveel mini-rokjes, die moeten weg, want wie zo loopt kan net zo goed in de onderbroek gaan lopen. alle mooie gevels moeten gerestaureerd worden, want Leeuwarden moet een mooie oude stad worden. ik wil van de rondweg een ijsbaan maken. en 10.000 huizen moeten oliebollenkra- men worden, want oliebollen zijn lekker. Leeuwarden moet in het stenen tijdperk leven, dan zien we de Flintstones weer. en dan, geachte medeburgers, zal er een stoeltjeslift van de C.C.F. af naar alle snoepwinkels lopen en daar krijg je alles voor niks. er zal limonade uit de kranen komen. nu ik burgemeester ben wil ik graag dat onze meester tien grote slagroomtaarten krijgt, omdat hij zo mager is. dames en heren ik deel U mede, dat ik een heel mooi gebouw maak voor kinderen. In dat gebouw kunnen ze alles doen wat ze willen. Ik doe dat omdat de kinderen niet zoveel kunnen doen in zo'n drukke stad. het zou prettig zijn als er wat minder leerlingen in de klassen zaten, want dan kun je meer leuke dingen doen. de juffen en meesters moeten allemaal een auto hebben omdat ze zover van school wonen. Onder de Pieter Stuyvesantweg moet een tunnel komen, of een glijbaan er overheen. kinderen die tot hun twintigste niet roken krijgen van de gemeente 100, ik wil dat de kinderen meer vrij krijgen, want ze overspannen zich meteen nog. Ze leren veel te veel en moeten veel te vroeg opstaan. De school moet om half tien beginnen. de kinderen van de Willem de Zwijger- school moeten een groter plein hebben. Bij het spelen zitten ze gewoon op elkaar gedrukt. dan de straten. Van die ouderwetse stenen straten kan ik niet pochen. Daarom worden alle steegjes en straten geasfalteerd. ik wil een goede kunstijsbaan laten maken. Waarom? Omdat Heerenveen een ijsbaan heeft en Leeuwarden, de hoofdstad van Friesland, niet. en dan zou ik ook graag willen dat de kinderen tot en met twaalf jaar leerplichtig zijn. Dan kunnen ze al vroeg gaan werken en geld verdienen. alle kinderen krijgen van de gemeente elke week een gulden zakgeld. Dan kunnen ze ook eens wat kopen. elke school moet een speeltuin van drie hektare hebben, omdat je in de vakantie niets te doen hebt. op de scholen komen machines. Je stopt er een leeg blad in en aan de andere kant komt het er vol met sommen weer uit. er moet in Leeuwarden een dierentuin komen. de Willem de Zwijgerschool moet beslist een gymnastiekzaal en een handenarbeidlo- kaal krijgen. de mensen mogen niet meer parkeren in de stad. Ze gaan maar lopen, dat is veel gezonder. in Leeuwarden zal het voortaan verboden zijn flats te bouwen. Elk huis krijgt een mooie grote tuin. de mensen die met pensioen zijn krijgen 100,meer in de maand. daar ik gemerkt heb, dat de B.T.W. alles duurder gaat maken krijgen alle volwassenen duizend gulden en de kinderen vijfhonderd. waarom ik dit allemaal wil? Nou, omdat ik van Leeuwarden een leuke gezellige stad wil maken.

Leeuwarder Gemeenschap | 1969 | | pagina 5