HACiBOEK PROGRAMMA FRIESE ZIEKENOMROEP maart 20 JANUARI 1 Het bevolkingscijfer van Leeuwarden is 88.085. Begin 1968 87.413. 1 N.V. Friesch Isolatiebedrijf-Apparatuur neemt alle aandelen over van het installatiebedrijf voor centrale verwarming W. Swart N.V. 1 Verzekeringsmaatschappijen Algemeene Friesche, Groot-Noordhol- landsche en Olveh starten met een nauwe samenwerking onder de naam A.G.O. 1 Fusie tussen de autobusondernemingen Labo en N.O.F. 1 De Westerkerk wordt gesloten. 1 Servicedienst voor gasapparatuur in Leeuwarden ingesteld. Samen werking tussen Energiebedrijven en de afdeling Leeuwarden van de Bond van Loodgieters- en Fitterspatroons. 1 Tarieven van de stadsdienst verhoogd. Enkele rit van ƒ0,30 op 0,35. 1 Makelaarskantoren Havenga-Kooi en Van der Made gaan samen werken bij koop, verkoop, huur en verhuur van onroerende goederen. 1 Leeuwarder bedrijf van de Rami, aan het Ruiterskwartier, opgeheven. 2 Nieuwjaarsreceptie van de burgemeester en mevrouw Brandsma in het stadhuis. 4 De commissaris der koningin en zijn echtgenote recipiëren in hun ambtswoning ter gelegenheid van de jaarwisseling. 5 In het boekbindersbedrijf van de v.h. Gebroeders Kooistra wordt afscheid genomen van de heren Tj. Kooistra en K. Kooistra, die zich uit het bedrijf hebben teruggetrokken in verband met de fusie tussen de binderijen Kievit en Kooistra. De combinatie heet Boekbinderij Friesland. 5 De wedstrijd CambuurHaarlem eindigt met tumult, veroorzaakt door een deel van het publiek. De politie moet de gummistok ge bruiken om gewelddadige uitingen van ontevredenheid over de lei ding door de scheidsrechter te bedwingen. 6 De Friese Boeren- en Tuindersonderlinge betrekt het nieuwe gebouw aan de Langemarktstraat. Hun intrek nemen daar ook de gemeente lijke dienst voor Sport en Recreatie en de schoolpsychologische dienst. 6 In zijn tot de gemeenteraad gerichte nieuwjaarsrede legt burgemees- Brandsma de nadruk op het belang van goede verkeersverbindingen. De behandeling van het schetsplan voor 't Aldlan kost zoveel tijd, dat de vergadering de avond daarna moet worden voortgezet. 7 Gemeenteraad besluit de behandeling van de principeschets van het plan-Aldlan op te schorten. Het bebouwingsplan voor het westelijk woongebied wordt aanvaard. 8 Op 89-jarige leeftijd in Leeuwarden overleden de heer Fokke Nannes Wassenaar, oud-bestuurslid van het Friesch Rundvee-Stamboek. Hij was de oudste van drie broers, die in de rundveefokkerij van Fries land een grote naam hebben verworven. De boerderij van de heer Wassenaar stond aan de Stienserdijk. 9 Echtpaar Tiete van der Veen (83) en Elske Faber (82), Eebuurt 4, zestig jaar getrouwd. De heer Van der Veen was koetsier, o.a. bij de trekschuiten van Harlingen naar Franeker. 9 Vier Leeuwarder politieagenten redden de dertienjarige Willem A. B. uit drijfzand achter het Huizumer kerkhof. Hij was daar met enige vriendjes aan het scholsjelopen. Een jongen zakte tot zijn middel in het zand, Willem probeerde hem te redden, maar raakte er zelf nog dieper in. 9 Op 82-jarige leeftijd overleden de heer Y. K. Tamminga. Hij speelde in het begin van de eeuw een belangrijke rol in het agrarische or ganisatieleven Hij was mede-oprichter van de Friese C.B.T.B. en de F.C.E. 9 Veilig Verkeer neemt afscheid van zijn bestuurslid A. Houwing, oud-commissaris van politie. Commissaris H. Postma is zijn opvolger in het bestuur. 10 De 32-jarige mevrouw G. G.-K. uit Ferwerd rijdt met haar langs de kant van de Nieuwestad geparkeerde auto in de gracht. Door het portierraam kon ze ongedeerd, zonder kleerscheuren en kurkdroog op de walkant komen. De auto werd later opgetakeld. 14 Iri de raadzaal van het Leeuwarder stadhuis wordt afscheid genomen van de commissie tot wering van schoolverzuim, die bij de invoering van de mammoetwet is opgeheven. 15 Wethouder J. ten Brug opent in de Julianaschool aan de Tweebaks- markt de onderwijstentoonstelling van de Vereniging Nederlands Fabrikaat. 15 Burgemeester en wethouders spreken met de kerkvoogdij van de hervormde kerk over de mogelijkheid de Westerkerk opnieuw voor de jeugddiensten in gebruik te nemen. Er zal een onderzoek worden ingesteld. 16 Mevrouw A. Rosier-Hijum, wonend in het Parkherstellingsoord, wordt honderd jaar. De burgemeester komt haar feliciteren. 16 Begin van de voorjaarsopruiming. 19 Bij inbraak in de Perkschool worden grote vernielingen aangericht. 20 Fries Museum gesloten in verband met verbouwing. Ingang zal wor den verplaatst naar Turfmarkt. 21 Kerkbestuur en parochieraad van de parochie H. H. Bonifatius en Gezellen maken hun plannen bekend de Bonifatiuskerk en -toren te laten slopen. Op deze plaats moeten dan een torenflat voor het St. Jozefpension en een supermarkt komen. 23 Gemeentebestuur ziet zich verplicht groot deel van de kademuur van de Sneker- en de Harlingertrekweg af te zetten in verband met instortingsgevaar. IJzeren ankerstangen blijken door bacteriologische werking in de grond sterk aangevreten te zijn. 23 In de Willem Lodewijkstraat bij het Emmaplein wordt begonnen met het onder de spoorlijn doorpersen van een rioleringsbuis, onderdeel van het hoofdrioolstelsel. 23 Tetman de Vries geeft in Drachten zijn afscheidsreceptie. Hij heeft 25 jaar op de planken gestaan. 25 Dokter G. W. G. J. de Boer neemt afscheid van zijn patiënten, na twaalf jaar een huisartsenpraktijk in Leeuwarden te hebben gehad. Zijn opvolger is dokter H. Jakobs. 25 Noordnederlands kindercircus Saranti viert met een galavoorstelling in de Harmonie het tienjarig bestaan. 27 Benoeming bekendgemaakt van drs. E. J. Marijnissen O.P., directeur van „Open Deur", tot deken van het dekenaat Leeuwarden. 27 Leeuwarder raad gaat accoord met voorstel van b. en w. een vuil verbrandingsinstallatie te bouwen op het terrein van de dienst voor Reiniging en Brandweer aan de Greunsweg, bij de nieuwe rioolwa terzuiveringsinstallatie. Ook andere gemeenten zullen hiervan ge bruik kunnen maken. 28 Op 64-jarige leeftijd overleden de heer S. Rienks, directeur van de N.V. Grondsma, exporthandel in kaas. In de oorlog was hij een belangrijke verzetsfiguur. 3. Parkherstellingsoord 4. Diaconessenhuis 5. St. Bonifatius Hosp. 6. Stadsziekenhuis 7. Beatrixoord Appelscha 8. Beatrixoord Haren Mozaïek 11. Diaconessenhuis 12. St. Bonifatius Hosp. 13. Stadsziekenhuis 14. Beatrixoord Appelscha 15. Beatrixoord Haren Kokomo 1. Nieuws. 2. Tien minuten Toe gemeten Tijd; gesprek met de heer D. Kossen, hoofd civie le dienst Diaconessen huis. 3. Leeuwarder Politie Muziekvereniging o.l.v. de heer J. A. J. Diederen. 4. Persoonlijke noot; groeten aan patiënten. 5. Het A-orkest met het Seniorenorkest van het L.A.E. o.l.v. Piet de Vries. Van dit, van dat, van alles wat: nieuws, sport, humor, muziek. 18. Diaconessenhuis 19. St. Bonifatius Hosp. 20. Stadsziekenhuis 21. Beatrixoord Appelscha 22. Beatrixoord Haren 24. Parkherstellingsoord 25. Diaconessenhuis 26. St. Bonifatius Hosp. 27. Stadsziekenhuis 28. Beatrixoord Appelscha 29. Beatrixoord Haren Tussen 8 en 11 Verjaardagen Theaterbezoek: opnamen van cabarets, revues en musicals. Felicitaties en muziek voor de patiënten die in de maand maart jarig zijn. Een en ander verza meld door het verplegend personeel. Uitzending: Parkherstellingsoord, maandags 11.00 uur; Diaconessenhuis, dinsdags 16.30 uur; St. Bonifatius Hospitaal, woensdags 16.00 uur; Stadsziekenhuis, donderdags 19.15 uur; Beatrixoorden, ingevoegd in intern programma.

Leeuwarder Gemeenschap | 1969 | | pagina 20