<zL)ac)boek Fa. Adema 's Bouwbedrijf I* BUNGALOWBOUW VERBOUW Verlengde Schrans 74 - Leeuwarden - Telefoon 20014, b.g.g. 26938 ONDERHOUDSWERK 19 FEBRUARI I Mr. J. Rinzema te Arnhem, chartermeester bij het rijksarchief aldaar, benoemd tot rijksarchivaris van Friesland. 3 Rechercheur, die met zijn vrouw een avondwandeling maakt op de Mr. P. J. Troelstraweg, ontdekt twee inbrekers, die juist binnen gedrongen zijn bij de herenkledingfabriek Santega. Hij herkent beide mannen als goede bekenden van de politie. De 19-jarige R. P. J. G. wordt dezelfde nacht van zijn bed gelicht, de andere, de 29-jarige barkeeper G. T., wordt enige dagen later in Groningen aangehouden. De buit bij de inbraak was 5, 4 Burgemeester en wethouders van Leeuwarden vergaderen in de raadzaal van het Leeuwarder stadhuis met hun collega's van de vijf omringende gemeenten: Leeuwarderadeel, Tietjerksteradeel, Idaarderadeel, Baarderadeel en Menaldumadeel. Het was de eerste samenspraak over zaken van gemeenschappelijk belang. 5 De 19-jarige gezinsverzorgster Jetty Smits redt het vijfjarige doch tertje Anita van de familie Wijnsma uit de Pier Panderstraat uit de vijver van het Westerpark. Het kind wordt bewusteloos op de wal gebracht, maar komt na het toedienen van zuurstof in de ambulance bij kennis. Mej. Smits werkt bij de familie Wijnsma. 7 Burgemeester Brandsma installeert de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening. Wethouder J. Tiekstra is voorzitter. 7 De heer J. E. Benes, direkteur van Koopmans Meelfabrieken, neemt afscheid als voorzitter van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, departement Leeuwarden en omstreken. Hij wordt benoemd tot erelid. Het gemeentebestuur verleent de heer Benes de ere penning van de gemeente. 7 Burgemeester Brandsma installeert in het stadhuis de commissie Culturele Evenementen, waarin vertegenwoordigd zijn de stichting Frysk Orkest, de vereniging „De Harmonie", Kunst aan Allen en het gemeentebestuur. De commissie zal het schouwburgseizoen 19691970 voorbereiden. 8 De 74-jarige mejuffrouw A. K. wordt dood aangetroffen in haar woning aan de Verlengde Schrans. Zij leefde alleen en was zeer eenzelvig. Twee of drie dagen voor de ontdekking moet ze zijn overleden. 8 De heer Joh. Bekius, oud-direkteur van de Z.P.C. te Leeuwarden, te Alkmaar overleden. Hij was de grondlegger van de moderne ontwik keling van de coöperatieve afzet van pootaardappelen in Friesland. De heer Bekius werd 80 jaar. 9 Leerlingen van de Hogere Technische School en de Hogere Zee vaartschool openen hun sociëteit „Ataraxia" in het Maria Anna- straatje. Ze hebben zelf voor de inrichting gezorgd. 10 Leeuwarder raad begint met de tweedaagse begrotingsbehandeling. Er worden voor het eerst geen algemene beschouwingen gehouden. 10 Verpachting van de standplaatsen op de Leeuwarder kermis (12 t.e.m. 20 juli) in de Beurs. II In een Arnhems ziekenhuis op 85-jarige leeftijd overleden de heer A. Sjouw, vroeger leraar geschiedenis aan de Leeuwarder R.H.B.S. 13 Groenteveilingen LeeuwardenDokkum en Sneek besluiten een fusie aan te gaan. Op den duur zal alleen de veiling te Leeuwarden overblijven. 13/14 Koudste nacht van deze winter tot op dit ogenblik: 17 graden vorst. Ijsbaan Bleekerstraat gaat open, maar zware sneeuwval is belemmering voor de ijssport. 14 Generaal-majoor D. Berlijn, commandant van het commando lucht verdediging, overhandigt op de vliegbasis aan de commandant van de vliegbasis, kolonel A. J. W. Wijting, de wisselbeker voor de beste prestaties op het gebied van de paraatheid, de logistieke diensten en de militaire en lichamelijke vorming. 14 De hengelsportvereniging Leeuwarden viert met een receptie in het Oranjehotel het zestigjarig bestaan. De heer A. Wijbenga neemt afscheid bij deze gelegenheid als voorzitter. 14 Burgemeester Brandsma en wethouder Ten Brug nemen met een diner in hotel „De Kroon" afscheid van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. Zij heeft bijna 102 jaar bestaan en is door de invoering van de mammoetwet overbodig geworden. 16 Nieuwe, reeds in gebruik gestelde maar nog niet officieel geopende, sporthal aan de Van Loonstraat voor een groot deel door brand verwoest. De hal zelf bleef, op waterschade na, gespaard. De hal zou op 1 maart officieel worden geopend. 16 Op 64-jarige leeftijd overleden de heer K. Zondergeld, tot 1 mei 1968 hoofdontvanger der direkte belastingen te Leeuwarden. 17 De zeventienjarige schoenmaker H. L. loopt in de armen van een rechercheur, die 's avonds langs garage Eerligh op het Zaailand loopt en daar lawaai hoort. De jongen, die pas uit de gevangenis was ontslagen, probeerde bij de garage in te breken. 17 Nationaal concours voor dames- en herenkappers in de Harmonie. 17 Brand in de blikfabriek Thomassen en Drijver/Verblifa aan de Woudmansstraat richt voor enige duizenden schade aan. 19 Burgemeester Brandsma op verjaarsvisite bij de 101-jarige Binse Buwalda in de woonwagen van deze oud-kermisreiziger aan de Bleekerstraat. 20 Hevige sneeuwval stelt de gemeentereiniging voor grote problemen. 20 Te Dordrecht treden in het huwelijk de heer Adam Vondeling (zoon van dr. A. Vondeling te Leeuwarden) en mej. Eva den Hartog. 21 In Leeuwarden wordt door gemeentebesturen uit de drie noordelijke provincies vergaderd over de stichting van een gemeenschappelijk noordelijk computercentrum. 21 De heer G. Annema, chef van de vierde afdeling van de provinciale griffie („droge waterstaat"), neemt afscheid. Hij gaat op 63-jarige leeftijd met vervroegd pensioen. Zijn opvolger is mr. C. Havelaar uit Arnhem. 22 Katholieke Werkende Jongeren voeren op de Lange Pijp met een openlucht-tentoonstelling en verder o.m. de verkoop van rietsuiker zakjes actie voor hulp aan de ontwikkelingsgebieden. 22 Negen muziekcorpsen, twee tamboercorpsen en een vijftigtal solisten nemen in de Harmonie deel aan een muziekfestival van de Fede ratie van Muziek- en Tamboercorpsen in de gemeente Leeuwarden. 23 Op 73-jarige leeftijd overleden de heer Nico de Boer, een bekende figuur in de kringen van het amateur-toneel. Hij was niet alleen speler, maar ook decor-ontwerper. 24 Gemeenteraad benoemt de heer J. C. Dicke tot ambtenaar van de burgerlijke stand, als opvolger van de heer K. Dijkstra. 24 Leeuwarder raad gaat accoord met een snel herstel van de door bacteriologische werking verzwakte kademuren aan de Sneker- trekweg en de Harlingertrekweg. Voorts wordt besloten een sport hal in Bilgaard te bouwen. 24 In de avond ontstaat bij Haskerdijken brand in de trein Amster damLeeuwarden. Twee wagens van het vierwagenstel branden uit. Alle passagiers kunnen de trein ongedeerd verlaten. Later ont staat enige opschudding wanneer blijkt, dat in de trein een zending radio-aktieve isotopen voor het laboratorium voor de volksgezond heid werd vervoerd. Er werden evenwel geen kwade gevolgen ge constateerd. 24 Aanbesteding van de bouw van een aan de toekomstige Oostergo- weg te plaatsen gebouw, waarin gehuisvest zullen worden: Het Friese Groene Kruis, Geestelijke Gezondheidszorg in Friesland, Stichting Federale Kinder- en Schoolpsychologie, Stichting Fries- Bureau voor Beroepskeuze, Dienst Sociaal-Pedagogische Zorg, Stichting Katholiek Medisch-Opvoedkundig Bureau, Stichting So ciaal Psychiatrische Dienst, Chr. Stichting voor School- en Be roepskeuze, Stichting tot Bevordering van de Medische Psycho- Therapie, Consultatiebureau voor Alcoholisme, It Sintrum (bureau huwelijk en gezin) en het Consultatiebureau voor t.b.c. 24 N.T.S. maakt in de Harmonie opnamen van de Leeuwarder Opera- en Operettevereniging „Animato", die het muzikale blijspel „Nur eine Fahrt" opvoert: een samenvoeging van verschillende operette fragmenten. Uitzending op 29 april in „Amateurs aktief". 26 Schoolvolleybaltoernooi voor Leeuwarder scholieren in de Beurs begonnen.Er zijn 162 teams. 28 De heer A. T. de Jong, bureauhoofd van het ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk in Friesland, neemt af scheid in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. 28 De heer J. de Wilde neemt afscheid als algemeen procuratiehouder en hoofd van de effectenafdeling van de Coöperatieve Zuivelbank, Hij gaat met pensioen. 28 De heer P. P. de Jong, sinds 1 mei 1957 gemeente-secretaris van Leeuwarden is (op 1 maart) veertig jaar in overheidsdienst. In een bijeenkomst in de raadzaal deelt burgemeester Brandsma mede, dat de jubilaris is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 28 NoorderwegSpanjaardslaan tot Mr. P. J. Troelstraweg voorrangs- weg.

Leeuwarder Gemeenschap | 1969 | | pagina 19