Jjagboek B.H.V. De goede weg naar voordelig autorijden gaat naar het SUPER BENZINE NORMAAL BENZINE AUTO DIESELOLIE service-station Kwaliteit en service 100% aan de Oostersingel Onze smeerbrug en auto-wasserettes (f.2— per wasbeurt) zijn exclusief in Leeuwarden 22 MAART 1 De heer J. F. Holtkamp opvolger van de heer P. J. Engels als direk- teur van de Stichting Katholiek Sociaal Caritatief Centrum Fries land. De heer Engels (lid van de Tweede Kamer) kreeg op eigen verzoek ontslag. De heer Holtkamp was reeds adjunkt-direkteur. 3/4 Nachtelijke inbraak bij de juwelierszaak Rolf aan de Nieuwestad levert een buit van vijftien- tot twintigduizend gulden op aan gou den sieraden. In dezelfde nacht worden ook juwelierszaken in Gro ningen en Zwolle beroofd. Verondersteld wordt, dat in de drie steden dezelfde inbrekers aan het werk zijn geweest. 6 Hengstenkeuring van het Fries Paardenstamboek in de Frieslandhal. 6 Op het industrieterrein Schenkenschans wordt officieel een begin gemaakt met de bouw van drie industriehallen voor het Friesch Isolatiebedrijf N.V. Apparatenbouw. Het F.I.B. is nu gevestigd aan de Jachthavenlaan. Wethouder J. Tiekstra heit de eerste paal. 7 De 22-jarige K. Groeneveld uit Leeuwarden overlijdt in het zieken huis aan de gevolgen van een auto-ongeluk in Irnsum. Hij reed mee met een door S. Kok uit Irnsum bestuurde auto, die uit de bocht raakte en tegen een huis reed. De bestuurder werd ernstig gewond. 9 Hervormde jeugddienst wordt weer gehouden in de Westerkerk, die de nodige herstelwerkzaamheden heeft ondergaan. 9/10 Twee vechtpartijen op de Weaze. De 28-jarige koopman H. de M. krijgt in café Casablanca een bierglas tegen een oog. Het oog moet operatief worden verwijderd. De 28-jarige kelner C. K. krijgt een messteek in de buik en moet in het Diakonessenhuis worden op genomen. 11 Bekendmaking benoeming van de Tsjech Libor Pesek tot dirigent van het Frysk Orkest (per 1 augustus), als opvolger van Alfred Salten. 11 De heer J. L. Hoogland, 72 jaar oud, wordt vervangen door drs. J. R. Kuperus als voorzitter van de vereniging „De Friesche Elf Steden", die de elfstedentochten organiseert. 11 De heer S. Westra op staande voet ontslagen als manager van de Stichting Sportclub Cambuur. 13 In het Oud St. Anthony Gasthuis wordt begonnen met een twee jarige cursus bejaardenverzorgster, onder auspiciën van de Stich ting Katholieke Opleiding Bejaardenwerk, de Stiching Opleidingen Bejaardenzorg en de Stichting Protestantse Opleidingen Bejaarden zorg. 14 Sergeant-majoor T. G. Lutten van de vliegbasis ontvangt een rijks- ideeënbusbeloning van ƒ3.000,— voor het ontwerpen en het con strueren van een vervangende testeenheid van het navigatiesysteem van de Starfighter. 15 Mr. N. Heemskerk, deken van de Orde van Advocaten in het arron dissement Leeuwarden en voorzitter van he't Bureau van Consultatie en de Raad voor Rechtsbijstand, op 63-jarige leeftijd plotselinq overleden. 17 Gemeenteraad gaat in beginsel accoord met het samenbrengen van de G.G.D., het nieuwe gemeentelijke ziekenhuis, het nieuwe ver pleeghuis en het te bouwen verzorgingstehuis voor bejaarden in één dienst. Het ontwerp-bestemmingsplan Goutum werd goedge keurd. Een subsidie van 90.000,voor culturele evenementen werd goedgekeurd. 18 In de voortgezette raadsvergadering werd besloten ƒ500.000,— van de winst van Energiebedrijven in 1968 vrij te maken voor het her stel van de walmuren van de Tuinen en de Nieuwestad. 18 De Leeuwarder kunstschilder Johannes Elsinga op 75-jariqe leeftijd overleden. 19 Chauffeurs van de L.A.B. (en van de Z.W.H. te Balk) gaan in staking, wegens een conflict over de c.a.o. 19 Het vergrote en gemoderniseerde openbaar slachthuis officieel ge opend door de voorzitter van het Produktschap voor Vee en Vlees, mr. F. G. van Dijk. In het slachthuis exposeren grossiers en slagers hun produkten. 20 Op 59-jarige leeftijd overleden de koperslager Johannes („Jopie") van der Veen. Zijn bedrijf was gevestigd in de Wolvesteeg. 20 Staatssecretaris mr. J. G. Grosheide van Onderwijs en Wetenschap pen is de gast van het gemeentebestuur van Leeuwarden. Er wordt speciaal gesproken over het hoger beroepsonderwijs. 21 Manager S. Westra van Cambuur blijft in ieder geval tot 30 juni 1970. Het conflict met het bestuur is bijgelegd. 21 In de St. Bonifatiuskerk geeft het Toonkunstkoor Concordia een uitvoering van de Johannes Passion. 22 „Skriuwersboun" opgericht. De heer J. Smit te Hilversum wordt voorzitter, mevr. Ria Postma-Stolk secretaresse en de heer S. van der Meer penningmeester. 22 „Recreana" geopend in de Frieslandhal. Deze watersport- en kam- peertentoonstelling, die tot en met 26 maart duurt, trekt ruim 45.000 bezoekers. 22 De heer J. Poortman (78) legt de functie van secretaris van de Friese Bond van Harmonie-, Fanfare- en Tamboercorpsen neer. De alge mene vergadering benoemt hem tot erelid. 24 De heer W. Riemersma, rijksconsulent voor het midden- en klein bedrijf in Friesland, opent de nieuwe centrale werkplaats van de Coöperatieve Vereniging van Radiodetailhandelaren aan de Corelli- straat. 25 Burgemeester Brandsma installeert de commissie „vooroorlogse woningen". Aan de hand van een rapport van de Nationale Wo ningraad zal worden nagegaan hoe dit deel van de woningvoorraad het best dienstbaar kan worden gemaakt aan mensen met lagere inkomens. 26 Geert Hoekema (10), Ariën Nielsen (10) en Abe Marten Stienstra (13) ontvangen van de burgemeester elk een gratis abonnement voor de twee gemeentelijke zwembaden, omdat ze op 11 september 1968 hebben geholpen bij de redding van Karei Eringa, die in het bad Nijlan dreigde te verdrinken. 26 Busstaking (L.A.B. en Z.W.H.) opgeheven, na tussenkomst van het Provinciaal Bestuur. 28 De vijfjarige Jelle Postma steekt plotseling de Oldegalileën over en wordt door een auto gegrepen. Het kind is op slag dood. 28 Op de rijksweg bij Marssum rijdt de sergeant eerste klas W. H. Kos, werkzaam op de vliegbasis en wonend in Hardegarijp, tegen de vangrail. De auto slaat enige malen over de kop en de bestuurder wordt er uit geslingerd. Een juist passerende ambulance-auto, die een bromfietser met een gebroken been vervoert, brengt de heer Kos naar het Diakonessenhuis, met achterlating van de andere ge wonde, die iets later door dezelfde ambulance wordt opgehaald. Een paar uur later overlijdt de heer Kos. 29 In de vroege ochtend breekt brand uit in de bakkerij van de firma Westerhof in de Balistraat. Oorzaak: een verkeerd opgemetselde schoorsteen. De zolder brandt uit. 29 De bisschop van Groningen, mgr. Nierman, opent de nieuwe huis vesting van „Open Deur" aan de Harlingerstraatweg. 29 Galerie „Klokstraat 8" geopend met werk van de schilder Feiko en de beeldhouwer Herman J. van der Heide, beiden uit Amsterdam. 29 Kou verdrijft een groot deel van de bezoekers uit de Frieslandhal, waar het zestigjarig bestaan van de Hengelsportvereniging Fries land wordt gevierd. 29 Na twee weken intensief verhoor brengt de Leeuwarder politie de laatste van vier inbrekers tot een bekentenis. Het zijn: de Leeu warder portier G. T„ de 28-jarige autohandelaar U. C. P., de 21- jarige kelner G. V. en de 20-jarige R. P. J. C„ zonder beroep. Zij hadden hun werkterrein over het hele land en pleegden in Leeu warden vijftien inbraken. 31 Minister B. Roolvink opent de nieuwe sociale werkplaats aan de James Wattstraat. 31 In de ontvangstzaal van de Coöperatieve Condensfabriek Friesland begint het Friese Vlag-schaaktournooi om het kampioenschap van Nederland. De wedstrijden worden gespeeld in de Klanderij.

Leeuwarder Gemeenschap | 1969 | | pagina 22