Stanley-padvinderin nieuw tekuió XklES N.yv. De Stanley-groep kreeg een nieuw troephuis aan de Schieringerweg. De Stanley-padvindersgroep heeft een nieuw onderkomen. Op de middag van zaterdag 3 mei opende burgemeester Brandsma het pas voltooide gebouwtje, dat bezijden de Schierin gerweg aan de oostrand van de stad staat. De padvinders hebben daar het gezicht op de vrije natuur, die zo'n grote rol speelt bij hun aktivi- teiten. In juni 1946, ongeveer 23 jaar geleden dus, werd de Stanley-groep opgericht, genoemd naar de grote ontdekkingsreiziger Henry Mor ton Stanley, die in het hartje van Afrika Livingstone heeft opgespoord en daarna diens levenswerk heeft voortgezet. De eerste bijeenkomsten werden gehouden in het Tempelierengebouw aan de Nieuweburen, vervolgens kwam de groep terecht in een pakhuis aan de Houtstraat en al spoedig slaagde zij erin het clubhuis van de speeltuin vereniging „Het Rengerspark" te bezetten, al was het maar alleen op zaterdaamiddag. Kon deze speeltuin het clubhuis echter op die middag verhuren voor een bruiloft, dan moes ten de Stanley-anen voor de ramen buiten dit feest meemaken en als het dan niet regende dan hadden ze in ieder geval nog een speel veld. Op 4 oktober 1952 kreeg de groep de beschik king over een voormalige timmerwerkplaats aan de Auke Stellingwerfstraat. Na veel ge timmer ontstonden een verkennerslokaal be neden en een hordelokaal boven. De padvin ders waren toen al blij met dit onderkomen, aangezien ze nu iedere dag een dak boven het hoofd hadden. Zestien jaren (dus tot voor kort) is de Stanley-groep in dit gebouwtje gebleven. De groep bestaat momenteel uit een bloeiende welpenhorde (jongens van 811 jaar) en een verkennersgroep voor jongens van 1117 jaar, waar echt padvinderswerk met enthousiasme door de jongens wordt beoefend. De groep, die tot een der grootste van de stad behoort, is wel zeer populair geworden, mede door zijn drumband die zich een uitstekende naam in en buiten de stad heeft verworven. In de 23 jaren van het bestaan van de groep hebben tal van jongens kunnen genieten van het buitenleven. Zij maakten zwerftochten, kampeerden, kookten op houtvuren, maakten touwbruggen, vlotten en bezochten houthak kerskampen in Bakkeveen. De jongere pad vinders, de welpen, kunnen handenarbeid be oefenen, ze maken rimboejachten, kamperen in kampeerboerderij, alwaar in het avondlijk duister het kampvuur wordt ontstoken. De padvinderij is er op gericht door middel van het spel de karaktervorming en de licha melijke ontwikkeling te bevorderen. De vrije natuur is daarbij de meest begeerde entourage, al wordt daarmee aan het bestaansrecht van een goed groepshuis geen afbreuk gedaan. Aan beide voorwaarden voor een goede ont wikkeling van het padvinderswerk wordt hier gelukkig nog voldaan. Daar waar de vrije na tuur ontbreekt of moeilijk bereikbaar wordt, zoals in het westen van het land, zien we een teruggang van de padvinderij. Hier kan zij zich handhaven. Ook dat is een aspekt van onze „leefbaarheid In nieuwe tiet* «I bromfïet* Klant voor II klaar! Uitsluitend de beste merken Beste service Enorme keuze U is hartelijk welkom bij Gazelle Honda Solex R.A.P. VOORSlREEK 65-67 Puch Typhoon en andere Tel. 24596 fabrikaten

Leeuwarder Gemeenschap | 1969 | | pagina 11