agboek PROGRAMMA FRIESE ZIEKENOMROEP 19 MEI 1 Keuringsdienst van waren verhuisd van Grote Kerkstraat naar nieuw gebouw aan Oostergoweg. 2 Handtekeningenactie van de Partij van de Arbeid tegen prijsstijgingen en belastingverhoging op de markt op het Wilhelminaplein. 2 Bijeenkomst in de Harmonie ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Gezondheidsdienst voor Dieren in Friesland. 3 In de vroege ochtend brandt de Frieslandbar aan de Tuinen uit. 3 Burgemeester Brandsma opent het nieuwe troephuis van de Stanley-padvindersgroep aan de Schieringerweg. 4 De dodenherdenking wordt voor het eerst op een zondag gehouden. 4 De 72-jarige weduwe E. de Vriesvan den Berg, Groninger straatweg 118, komt om het leven bij een auto-ongeluk te Ermelo. Door een klapband slaat de door haar schoonzoon bestuurde auto enige malen over de kop. 5 De heer IJ. van der Haag redt de zesjarige Teake van der Werf, die op weg naar school was, uit de Dokkumer Ee. 6 Bouwkundig deel van de afvalwaterzuiveringsinstallatie opgele verd. Week daarna begint de installatie te werken voor de zuidelijke en de noordoostelijke stadswijken. 7 Opening van de christelijke opleidingsschool voor kleuterleidsters aan de Egelantierstraat. 7 Officiële genodigden bezichtigen de uitbreiding van de outillage van de t'aeeschenkerii Prinsetün. 8 Commissaris der koningin heit de officiële eerste paal voor het nieuwe gebouw van de provinciale Friese vereniging ,,Het Groene Kruis" bij de Huizumerlaan. In dit gebouw zullen dertien instellingen op het gebied van de geestelijke gezondheidszorg en het maatschappelijk werk worden gehuisvest. 9 Artiesten Jan Blaaser en Therèse Steinmetz collecteren in Leeuwarden voor de Mgr. Bekkersstichting voor het geestelijk gehandicapte kind, in het kader van een grote t.v.-actie. 9 Hendrikus Keeskamp (86) en Reaina Swart (81) treden in het Leeuwarder stadhuis in het huwelijk, waarna in de kapel van het Sint Jozefpension, waar bruidegom en bruid wonen, de kerkelijke inzegening volgt. 9 Afdeling Leeuwarden gemeentepolitie van de Bond van Chr. Politieambtenaren viert het vijftigjarig bestaan. 9 Jaarvergadering van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs in de provinciale bibliotheek. 12 Gemeenteraad van Emmen bezoekt Leeuwarden. 13 Start van de elfstedenwandeltocht. 13 De heer D. Weitenberg (77) uit de Marssumerstraat steekt bij de V.S.F. met zijn bromfiets de Harlingerstraatweg over en wordt door een vrachtauto gegrepen. Hij overlijdt ter plaatse. 14 Toogdag van de Nederlandse Vereniging voor de Volkszang in de Harmonie. 15 Zwembad Kleine Wielen open voor publiek. 15 De 74-jarige J. de B. loopt de overweg Julianastraat-Pieter Stuyvesantweg op, terwijl de ahob waarschuwt voor een uit de richting Groningen naderende trein. Hij wordt door de trein gegrepen en overlijdt ter plaatse. 15 Grote drukte op de bloemenmarkt op het Wilhelminaplein. Hemelvaartsdag wordt door mooi weer gekenmerkt. 16 Personeel van L.S. Brouwers' N.V.-Stalinrichtingen, met echtge note, voor een vierdaagse reis vertrokken naar de Spaanse Costa Dorada. Directie biedt deze reis aan ter gelegenheid van het gouden bedrijfsjubileum. 17 Friese Bond van Harmonie-, Fanfare- en Tamboerkorpsen viert het 75-jarig bestaan met een massale mars door de stad 17 Zevende kerk van de hervormde gemeente, „Open Hof aan de Goudenregenstraat, geopend. t 17 Tijdens een receptie ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de roeivereniging „Wetterwille" bieden leden en oud-leden een polyester C-2 wherry aan. 19 Delegatie van de tweedekamerfractie van de P.v.d.A. bestudeert in Leeuwarden het krottenprobleem. 19 Gemeenteraad verkoopt een terrein naast de provinciale biblio theek aan de Staat der Nederlanden voor de bouw van het rijksarchief. Plan voor nieuw gebouw van de sociale dienst wordt door het college teruggenomen. De heer P. Bonnema, adjunct-di- rekteur van de G.G.D., wordt benoemd tot direkteur van het verpleeghuis. 21 Aan de Tylkedam (Leeuwarden-Noord) wordt „De bcnutse geopend. Het is een christelijke b.l.o.-school voor motorische opvoeding van imbeciele kinderen. 21 Twaalf korpsen nemen deel aan het concours van de Nieuwe Christelijke Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen. 22 Burgemeester en wethouders brengen een werkbezoek aan Maastricht. 23 Lauwerszee dicht. 24 In de Voorstreek wordt door zijn schoonzoons het lijk ontdekt van de 72-jarige heer Jan Switters, die de avond tevoren na een bezoek aan zijn dochter in de Beetgumerstraat lopend op weg was gegaan naar zijn woning in de Anjelierstraat. Hij was te water geraakt en verdronken. 26 Elfstedentocht van de Friesche Motor Club op tweede pinksterdag brengt 850 auto's en 200 brommers in beweging. 27 De heer Marten Scholten neemt in de provinciale bibiiothecK afscheid als conservator van het Fries Letterkundig Museum en Dokumentatiecentrum. Per 1 juni gaat hij met pensioen. Zijn opvolger is de heer F. Dam, redacteur van de „Drachtster 27 Nieuw dagrecord voor het zwembad Nijlan: 7241 bezoekers. Vorig record werd gevestigd op 1 augustus 1967: 6285 bezoekers. 28 De heer G. Annema, oud-chef van de afdeling waterstaat van de provinciale griffie, op 63-jarige leeftijd overleden. 29 Op 68-jarige leeftijd overleden de heer J. Kooistra, oud-onderwij- zer van de Koningin Wilhelminaschool en de Karei Doorman- school Op het gebied van het verenigingsleven was hij een bekende figuur, zo is hij jarenlang voorzitter geweest van „Patrimonium". 30 Mei mr. T. A. Poelstra neemt afscheid als .secretans-direkteur van de Raad Kinderbescherming, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. 30 De heer L. J Hoogland, wonend te Sint Annaparochie, hoofd van het kantoor inlichtingen en veiligheid van de vliegbasis, burgemeester van Terschelling. _T 30 In de vroege ochtend raakt de 64-jarige mevrouw A. Vergonet— Mellema, wonend aan de Poppeweg, op de overweg bij de Condens onder de trein. Zij wordt gedood. 31 Alfred Salten. oud-dirigent van het Frysk Orkest, neemt afscheid van Leeuwarden met een receptie in galerie Van Hulsen. Hij gaat naar Groningen. juli 1. Diaconessenhuis 2. St. Bonifatius Hosp. 3. Stadsziekenhuis 4. Beatrixoord Appelscha 5. Beatrixoord Haren 8. Diaconessenhuis 9. St. Bonifatius Hosp. 10. Stadsziekenhuis 11. Beatrixoord Appelscha 12. Beatrixoord Haren Mozaïek 1. Nieuws uit de zieken huizen. 2. Tien minuten toege meten tijd. Gesprek met ir. W. v. d. Kleij, hfd. ing. rijkswater staat, over de afslui ting van de Lauwers zee. 3. Muzikale buitelingen door het Frysk Orkest o.l.v. Jo Diederen. 4. De persoonlijke noot, groeten aan patiënten. 5. Marian v. d. Feen en Tsjitse Santema, blok fluit. Kokomo Van dit, van dat, van alles wat. Nieuws, sport, consumentenrubriek, humor en muziek. 15. Diaconessenhuis 16. St. Bonifatius Hosp. 17. Stadsziekenhuis 18. Beatrixoord Appelscha 19. Beatrixoord Haren 21. Parkherstellingsoord 22. Diaconessenhuis 23. St. Bonifatius Hosp. 24. Stadsziekenhuis 25. Beatrixoord Appelscha 26. Beatrixoord Haren 29. Diaconessenhuis 30. St. Bonifatius Hosp. 31. Stadsziekenhuis Tussen 8 en 11 Verjaardagen Grabbelton Theaterbezoek. Opnamen van cabarets, revues en musicals. Muziek en felicitaties voor de patiënten die in juli jarig zijn. E.e.a. verzameld door het verplegend personeel. Twintig minuten voor kinderen, twintig minu ten voor tieners. Uitzendingen: Parkherstellingsoord: maandag 11.00 uur. Diaconessenhuis: dinsdag 16.30 uur. St. Bonifatius Hospitaal: woensdag 16.00 uur. Stadsziekenhuis: donderdag 19.15 uur. Beatrixoorden: ingevoegd in intern programma.

Leeuwarder Gemeenschap | 1969 | | pagina 19