presenteert 69/ AF „Schoolwijzer 70 de folder vendorama 5 vol met aanbiedingen en toptroeven in schoolbehoeften voor het nieuwe schooljaar Sluit uw verzekering bij de Algemeene Friesche Levensverzekering-Maatschappij Algemeene Friesche Schadeverzekering-Maatschappij "N.V. groate mannen binne met fekaansje. Die salie wel weet waar sitte. Manus: Ja, sukken salie het wel niet in Turhorne of op Ameland soeke, denk ik. August: Of in 't bos fan Heer Ipé. Die sitte wel in Aramé- rika stel ik mie foor. Willem: Nee jonge, in 't Suden. An 'e Middellandse see. De hele dag son, en lekker an 't strand lêgge, en es even proeve, en es even swemme Rein: En es even naar de frouwtjes kieke. Of süden sukke lui dat niet doen? Keimpe: Het binne oek mar meensen. Mar ja, se binne faaks de ernstigste kant naast. Se salie niet soa gauw over de kerremus strüne, net as wij. Dorus: Dat waar gesellig, mannen. Och, och, wat hew ik mie fernuverd. En die gekke Willem wü mar in e sweef, en wij em mar teugenhouwe. Willem: Op son stuit bin ik deur alles hene. Mar jim had den geliek. Ik had het niet meer hewwe kannen. Nou ja, muskien oek wel. Rein: Ik waar as kien al beroerd in son ding. Op een skom- mel al. Ik hew alles der wel uutkotst. Het liep mie bij alles neer. Dorus: Hou die stil Rein, met dien onfrisse ferhalen. Ik su net sêgge, dat ik die oaliekoeken soa lekker fon, en die sure bommen, mar nou Willem: Dochs fon ik het op het Saailand geselliger. Nou binne wij dat oek wend weest fanself. Soa lang as wij kerremus houden hewwe. Manus: Dat houdt dus in, son dikke fieftig jaar. Tussen de fieftig en de sestig jaar. Jonge, jonge, wat is dat een lang end niet? August: Een heel lang end. Met mooie dingen, en hele beroerde. Omstebeurten. Willem: Ja, dat song de Mof oek al: Het gaat alles foor- over, het gaat alles foorbij. Rein: Na de tweede desember folgt weder een mei. En soa is het mannen, soa is het. Dorus: Dik fieftig jaar leden. Doe sag de stad der wel even anders uut as fandaag de dag. Der is heel wat feran- derd. Mar het mooiste is wel fut. Willem: Kiek, daar gaat een hardfietser. Seker ferdwaald uut 'e Toer de Fraans. Die mannen mutte oek heel wat doen foor hun geld. Keimpe: Dat sak je "fertelle. Die bealige wat af sukke weken. Bergen op en bergen af, en mar peze, en mar fietse. August: As se het fan hun baas musten, wüden se niet. Dan staakten se. Rein: Se doene het foor hun baas. Het is hun broad. Daar ferdiene se hun geld met. Willem: Sitte son hele dag op 'e fiets. Wat drinken met, en een bitsje eten. Se doene hur niet eens an tied, om der even af. Dorus: Mar as se nou es, wat sak sêgge, nou ja, wat geeft het oek, as se nou es poepe of piesse mutte, wat dan? En dat ken em dochs foordoen. Rein: Och, pisse salie se wel fietsendeweg doen. Dat deden wij as jonges oek wel. En het andere. In e berm of in 'e broek, stel ik mie foor. Willem: Ja, die paar menuten kosse senten. Mar ja, ik weet het oek niet. Mar 't sü mien baantsje niet weze. Keimpe: Ik sit er altied wel naar te kieken foor de tille- fizie. Hij ken der altied soa mooi bij prate. Hoe hiet ie oek al weer. Barend eh Dorus: Barend Biesheuvel soms? Die naam lees ik oek wel es. Willem: Nee, das één uut 'e pollentiek. Fan 'e kristelukke kant loof ik. Hij is oek menister weest. Nee, Rein be doelt Barend Barendse. Son mooie spreker. Manus: Ja, wat leer je een boel fan die lui kennen niet? Nim nou die lui fan 't sjoernaal mar. Die grieze man, en dan die swatte meid. Rein: Daar bin twee fan. Eén is der een skoftsje uut weest. Ja, een gesonde siekte, hor. August: Dat komt in 'e beste femieljes foor. Mien frouw fertelde mie fan Irene. Willem: Ja, die Spaanse Karei hét docht: nou mut ik oek es wat. Die Claus en die Pieter sette soa hard uut end, ik raak helemaal achter. Manus: En dochs binne dat dingen, die't wij meensen niet in hannen hewwe. De één krijt te-feul, en de ander, die stomme graag kienders hewwe wil, krijt niks. Rein: Te feul hoeft teugenwoordig niet meer, süden je sêgge. Je hewwe de pil, en straks kenst fan die ballon- tsjes kope in 'e automaat, en al soa meer. Manus: Ja, de wereld wurdt er loof ik niet beter op. Mar ja, wij salie wel ouwerwets weze. Temeensen, dat fiene mien opasêggers. Jimmes oek? Dorus: Netuurlijk. Nim nou Gert en Hermien. Dat fien ik wel soa mooi. Mar mien kleinkienders? Die sitte te gniezen, of te skellen fan soete sak en fetkuuf en Willem: Smaken ferskille, Dorus. De één houdt fan 'e moeke, en de andere fan 'e dochter. Rein: En wat Claus angaat, die krijt aansen kienderbijslag. As sien derde kien komt. Sien niet soa goochum, Wil lem. Hij is toch kleine selfstandige? VROOM A DREESMANN VEREEN1GING VAN LEVENSVERZEKERING EN LIJFRENTE „De Groot-Noordhollandsche van 1845" LEEUWARDEN, BURMANIAHUIS AMSTERDAM, VAN BRIENENHUIS ROTTERDAM - DEN HAAG - UTRECHT - GRONINGEN - HENGELO HAARLEM - ARNHEM - EINDHOVEN

Leeuwarder Gemeenschap | 1969 | | pagina 17