agboek T T 19 JUNI 2 Bijzondere zitting van de Leeuwarder rechtbank wordt gewijd aan het afscheid van de president, mr. W. J. Borgerhoff Mulder, wegens zijn vertrek in gelijke functie naar Arnhem. 2 Docentenvergadering van het Lienward-college (Christelijke scho lengemeenschap) besluit een docentenraad in te stellen. 2 Gemeenteraad begint met de behandeling van de nieuwe algemene politieverordening. 4 Ambassadeur van Nieuw-Zeeland, de heer Rex R. Cunningham, met zijn echtgenote voor een driedaags bezoek in Friesland. 4 Op het terrein van de afvalwaterzuiveringsinstallatie wordt een ruim zes en een halve meter hoge plastiek van de beeldhouwer Tjeerd Visser uit Duurswoude geplaatst. 5 Zware brand verwoest het electrotechnisch bedrijf van de firma W. A. Slager N.V. in de Korfmakersstraat. 6 Commissaris der koningin opent in het stationsgebouw van de N.S. het nieuwe verkeersbureau van de provinciale Friese V.V.V. 6 Tweede grote brand in twee dagen. Loods met verpakkingsmateriaal van de Frico, eigendom van het Warmtecentrum, aan de Sneker- trekweg brandt af. 7 Nationale jeugdzwemwedstrijden in bad Nijlan, georganiseerd door de zwemvereniging Orca. 7 Op het parkeerterrein bij het vervoerscentrum aan de Tesselschade- straat tonen vrachtvervoerders hun gespecialiseerde automateriaal. 7/8 Vereniging „De Hydronauten" houdt nationale kanowedstrijden lange en korte baan in het Van Harinxmakanaal. 8 Ds. E. J. Oomkes, gereformeerd predikant te Leeuwarden, neemt afscheid wegens zijn vertrek naar Uithuizen. Hij stond hier sinds 1960. 9 De 47-jarige fietser D. Lemke uit de Vierde Klanderijdwarsstraat steekt bij Marssum de straatweg over, met de fiets aan de hand. Hij wordt door een vrachtauto aangereden en ernstig gewond in het Diakonessenhuis opgenomen. 9 Leden van Buitenlandse Persvereniging voor een tweedaags bezoek in Friesland, op uitnodiging van de Coöperatieve Condensfabriek „Friesland'' en de N.V. Silenka A.K.U.-Pittsburgh te Hoogezand. 9 Raadsleden bezoeken het groeiende recreatiegebied Kleine Wielen, onderdeel van het Groene Ster-plan. 9 Leeuwarder raad zet de behandeling voort van de algemene politie verordening en aanvaardt deze met enige aanvullingen en wijzigin gen. Zo komt er een bepaling in, die verbiedt de motor van een bemande, stilstaande auto langer dan drie minuten te laten draaien. 9 Eerste dag van avondvierdaagse. Drieduizend deelnemers. 10 Aanbesteding van de bouw van de nieuwe hogere technische school. 10 Ambulance-auto van de firma De Vrij tussen Beetgumermolen en Vrouwenparochie uitgebrand. De auto was op weg naar een patiënt, die ogenblikkelijk door een andere wagen werd opgehaald. 12 Installatie van mr. J. Schaafsma als president van de Leeuwarder rechtbank. 12 Twee Heerenveense jongens, leerlingen van de Horeca- en Bakkerij vakschool, redden bij Nijlanstate een zevenjarige jongen uit het Van Harinxmakanaal. De geredde pakte zijn fietsje en ging er met een vandoor. 13 Op het bouwterrein van het voormalige hotel Amicitia raakt de 24-jarige timmerman Wietse B. uit Westergeest met zijn linkerbeen bekneld in een bouwlift. Het onderbeen moet worden geamputeerd. 13 Afscheidsreceptie van de heer J. Stienstra (63) als directeur van de Stichting Uitvoering Landbouw Maatregelen, kortweg STULM. Meer bekend is als functieaanduiding van de heer Stienstra: provinciaal voedselcommissaris. 16 De heer L. J. Hoogland geïnstalleerd als burgemeester van Terschel ling. Hij was landbouwer in Sint Anna Parochie en, als kapitein, hoofd van het kantoor inlichtingen en veiligheid van de vliegbasis. 17 Vijftigjarig bestaan van de Z.P.C. (Friese Coöperatieve Handelsver eniging voor Zaaizaad en Pootgoed-G.A.) gevierd met een massale bijeenkomst in de Frieslandhal. 18 Nieuw gebouw van de Keuringsdienst van Waren aan de (toekom stige) Oostergoweg geopend. Drs. A. Kruyse, hoofdinspecteur van de volksgezondheid, verricht de opening. 18 Zo n driehonderd jongens en meisjes doen mee aan een straatteken wedstrijd op de kinderboerderij. 18 Ds. C. D. Israël kwart eeuw predikant bij de Nederlandse hervormde gemeente, nu in Huizum. 18 Bevrijdingscomité Leeuwarden 5 mei 1970 in het stadhuis door bur gemeester Brandsma geïnstalleerd. Voorzitter is de heer K. Sikkema. 19 Bouw van nieuwe (vaste) Prins Hendrikbrug aanbesteed. 19 Tijdens een bijzondere zitting van de Leeuwarder rechtbank wordt mr. C. J. Veder geïnstalleerd als vice-president. 20 Modelwoning ingericht in eerste woning van twaalf-hoog flatge bouw aan de Dammelaan. 20 Een 51-jarige Leeuwarder iaakt op de overweg bij de Pieter Stuyve- santweg (wellicht opzettelijk) onder de trein en wordt gedood. 21 Op de Froskepölle wordt een consumptietent geopend. 23 Dr. W. Kok, oud-directeur van de Fryske Akademy, op 66-jarige leeftijd overleden. Hij was opgenomen in het Diaconessenhuis. 25 Burgemeester Brandsma opent in de Prinsentuin de expositie „Bin- nen-Buiten", met werk van Friese kunstenaars. 25 V.V.V.-Leeuwarden en de A.N.W.B. beginnen met stedeschoon- tochten in de stad: wandelingen onder geleide, „bekroond'' met een beklimming van de Oldehove. 25 Interdepartementale Kommissie Friese Taalpolitiek spreekt met Ge deputeerde Staten, de Ried fan de Fryske Biweging, de Provmsiale Underwysrie, de Fryske Akademy en de Fryske Kultuerried over de nieuwe wet Fries in het rechtsverkeer. 26 Directrice van de gemeentelijke opleidingsschool voor kleuterleid sters, mej. T. van der Heide, neemt wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid. 27 Burgemeester Brandsma plaatst de eerste spant voor het winkel centrum Bilgaard. 28 Honderdduizendste bezoeker passeert de ingang van het zwembad Nijlan. 30 Groep Zuidafrikaanse volksdansers en -zangers in Leeuwarden te gast bij de Ljouwerter Skotsploech, de Ljouwerter Folksdounsers en de Fryske Folksdounsers. Gemeentelijke ontvangst in de Prinsen tuin. 30 Leeuwarder raad aanvaardt de verordening op de invordering van een straat- en rioolbelasting. Herziening tarieven muziekschool gaat terug naar het college van b. en w. Vastgesteld wordt een verorde ning voor het kamperen bij de Kleine Wielen. De heer C. de Vries, raadslid voor de P.v.d.A., neemt afscheid wegens zijn benoeming tot burgemeester van Gasselte. Een kijkje op het spoorwegemplacement van het Leeuwarder spoorstation.

Leeuwarder Gemeenschap | 1969 | | pagina 19