<^agboek 20 JULI 1 Bewoners van Lekkumerend kunnen in „Open Hof" met een delegatie van het gemeentebestuur, onder aanvoering van wethou der Tiekstra, over hun wijk spreken. De belangstelling is matig, de kritiek gematigd. 2 De tweede kontaktavond met bewoners van het noordelijke stadsdeel, deze keer in het bijzonder Bilgaard, in „Open Hof" is aanzienlijk drukker bezet dan de eerste en er worden aanzienlijk meer kritische geluiden gehoord. 3 Zuidafrikaanse ambassadeur Th. J. Endemann en zijn echtgenote in Friesland. In Leeuwarden wordt o.a. de Provinciale Biblio theek bezocht. 3 Feestvierende Groninger studenten sturen tussen Groningen en Leeuwarden het spoorwegverkeer in de war, wanneer ze in de extra trein naar Hindeloopen enige malen aan de noodrem trekken. 4 Te Gieten overleden de heer J. M. A. Wind, 77 jaar oud. Hij was vroeger in Leeuwarden werkzaam als districts-verificateur van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. 8 Prinses Beatrix, prins Claus en hun kinderen varen met de „Piet Hein" door Leeuwarden. 11 De 50-jarige Klaas Kunst (Louwsmeerstraat) en de 39-jarige Johannes R. de Ruiter (Linnaeusstraat) gedood bij een auto ongeluk bij Emmerik. De auto, bestuurd door de 33-jarige Jan Bosma uit Hardegarijp, slaat over de kop wanneer zij van hun werk in Düsseldorf naar huis terugkeren. De heer Bosma wordt ernstig gewond, evenals de 18-jarige Derk Bruin van de Pieter Stuyvesantweg en de 17-jarige Erich Schuitmaker uit Franeker. Derk Bruin overlijdt een dag later in een ziekenhuis. 12 Loco-burgemeester J. Tiekstra en de wethouders J. ten Brug en J. Heetla openen de Leeuwarder kermis. Zij begeven zich in ver schillende attrakties, na een bijeenkomst met de kermisexploitan ten in de poffertjeskraam. 14 Stadsrondritten door NTM weer gestart. Gereden wordt tot en met 15 augustus. 15 Parkeermeters in gebruik op Ossekop, Weaze, Brol, Nieuweweg en Gouverneursplein. 15 Sigarenhandelaar A. M. Harman (Korfmakersstraat en Nieuwe- stad) bij Zuidhorn met zijn auto verongelukt en gedood. 16 de tienjarige Jopie Otter uit de Linnaeusstraat wil met zijn eveneens tienjarige vriendje Jan Bokma in het Bisschopsrak gaan zwemmen, alhoewel hij deze kunst niet meester is. Wanneer Jopie zich aan Jan vastklemt, raken beide jongens in moeilijkheden. Woonschip-bewoonster mevrouw Vcenstra brengt de drenkelin gen bewusteloos op de wal. Jan Bokma komt spoedig bij kennis, Jopie Otter overlijdt later in het Diakonessenhuis. 21 Begin van „Vacantie Ontspanning" voor de jeugd. 21 Op 77-jarige leeftijd overleden de heer G. Hooghiem, tot 1960 deurwaarder te Leeuwarden. 22 Brand in opslag van kapok, schuimrubber, gras en gereedschap in het magazijn van Vroom en Dreesmann aan de James Wattstraat. Schade vierduizend gulden. 23 Pastoor C. C. de Meij van de St. Bonifatiusparochie (49) kwart eeuw priester. Hij kwam vorig jaar september in Leeuwarden. 25 Mevrouw Renske van der Heide-Van der Rooy, Bleeklaan 50, honderd jaar. Loco-burgemeester J. Tiekstra biedt de gelukwens van het gemeentebestuur aan. 29 Brand in pension in het pand Emmaplein 11. De 63-jarige me vrouw N. van Wiek-Van Dijken springt van het balkon op de ver dieping. Zij overlijdt twee dagen later aan de opgelopen brand wonden. 30 De 17-jarige Freida Sophia van Assen uit Leeuwarden valt tussen Oude Leije en Finkum van een schichtig geworden paard en wordt door een traktor overreden. Zij overlijdt ter plaatse. Het negentigjarige l'ries Paardenstamboek hield op zaterdag 23 augustus een groot jubileum-concours-hippique op het terrein van de l'rieslandhal. I)il is de heer Auke t'rankena uit Heeg tijdens de ereronde met zijn l'riese dekhengst I recirk, nadat hij het kampioenschap van Nederland had behaald.

Leeuwarder Gemeenschap | 1969 | | pagina 20