1pmi'i'iili' K.ini erlandte W'K-X-Z r> 1/ rie 5ü<^-> Eendenkooi Sierdsuiei HoutuifUn IT '.^11 iPinnn ujarf dan blijft tenslotte ongeveer de helft van het oorspronkelijke volume over. Uit het water gebaggerd veen slinkt na verloop van tijd tot 30% van het aan vankelijke volume. Het is wel duidelijk, dat heel wat, van elders aangevoerd, zand nodig zal zijn om de gewenste bo demgesteldheid te bereiken. Om een lang verhaal nu verder zo kort mogelijk te houden, vermelden wij hier onder een aantal gegevens in beknopte vorm. Oppervlakte. Totaal 956 ha, waarvan ongeveer 200 ha water en riet. Het deel ten noorden van de Groningerstraat weg meet 587 ha, waarvan 122 ha water en riet. Het deel ten zuiden van de Gro ningerstraatweg meet 369 ha, waarvan 78 ha water en riet. Te verwachten bezoek. Men kan tegen woordig alles uitrekenen, zelfs op het gebied van de recreatiegewoonten. On derzoekingen hebben uitgewezen, dat ongeveer 40% van de mensen er op een mooie zondag op uit trekt. De helft daarvan gaat de natuur in. En daarvan zoekt 40% een recreatiegebied in de naaste omgeving op, voor zover aan wezig. U mag het wel even narekenen, maar dit betekent, dat op een mooie zondag 8% van de omringende bevolking (Leeuwarden en verschillende dorpen, tot 10 a 15 km afstand) naar de Groene Ster zou trekken, indien deze reeds was aangelegd. Er wonen hier ongeveer 150.000 mensen, waardoor op 12.000 recreanten zou kunnen worden gere kend. Voor de toekomst moet met een stijging van dit aantal inwoners reke ning worden gehouden, terwijl ook, door een nog sterkere verbreiding van de auto, deze mensen meer in beweging zullen zijn dan nu. Het aantal bezoe kers kan daardoor op een mooie zo merse zondag in het jaar 2000 tussen de 20.000 en de 30.000 komen te liggen. Dat moeten we maar afwachten, ter wijl we er toch rekening mee dienen te houden. Overigens komen al deze men sen niet „op één stuit", zodat een capa citeit voor tweederde van het aantal be zoekers voldoende is. Parkeren. Velen zullen met de auto ko men en gaan. Er wordt nu al rekening mee gehouden, dat in het jaar 2000 4000 auto's in of bij de „Groene Ster" moeten kunnen parkeren. Tijdens de grootste drukte is er dan voor het overi ge verkeer praktisch geen plaats meer op de Groningerstraatweg. Maar we hebben dan inmiddels de nieuwe rijks weg, noordelijk van de Groene Ster, al in gebruik kunnen nemen. De huidige situatie bij de Grote en de Kleine Wielen

Leeuwarder Gemeenschap | 1969 | | pagina 11