Fa.Adema's Bouwbedrijf Gaat „Us Mem" zich verloven met Jupiter" m Saulieu BUNGALOWBOUW VERBOUW Verlengde Schrans 74 - Leeuwarden - Telefoon 20014, b.g.g. 26938 ONDERHOUDSWERK Bronzen Franse stier huwelijkscandidaat verkeer en geen enkel uitzicht op de levens partner, die haar toch wel toekomt, want ook koeien hebben hun gevoelens, al raken deze tegenwoordig door de toepassing van k.i. wel wat gefrustreerd. Daar in het Franse Saulieu, zo leerde ons het toeval, staat een even een zame stier, die ongetwijfeld op vier vrijersvoe ten naar Leeuwarden zou draven, indien hij van het bestaan van „Us Mem" wist en indien deze vier voeten niet muurvast op een stenen voetstuk waren bevestigd. Om een eerste toenadering tot stand te bren gen, hebben we enige weken geleden een brief geschreven aan de burgemeester van Saulieu Een oud-Leeuwarder, mr. H. Duintjer Tebbens te Rotterdam, zoon van de Leeuwarder ge meenteambtenaar mr. M. M. Duintjer Tebbens, kwam deze zomer met vakantie terecht in het Franse Saulieu in Bourgondië, gelegen op 260 kilometer van Parijs en 210 kilometer van Lijon, dicht bij Dijon. Een vriendelijke, aan trekkelijke plaats met zo'n vijfduizend inwo ners, die voor Leeuwarders (en oud-Leeuwar ders) een zeer bijzondere bezienswaardigheid bezit en dat is het bronzen beeld van een wel geschapen stier. De heer Duintjer Tebbens uitte zijn verbazing en verrassing door op staande voet een foto van deze stier te maken. Wellicht kwam daarna een overmaat van Frans zomerzonlicht bij het filmpje, dat tegen deze verkwikkende stralingswarmte niet be stand bleek te zijn, zodat een forse overstra ling de foto aantastte. Niettemin was van het beeld van de stier voldoende overgebleven, om ons in de gelegenheid te stellen zijn forse gestalte en goede gezondheid waar te nemen. En daarom leek het ons zeer wel denkbaar dat deze stier van brons een goede echtgenoot zou kunnen zijn voor onze „Us Mem", die al sinds 1954 zeer eenzaam op het Zuiderplein staat, met een voortdurend uitzicht op het drukke

Leeuwarder Gemeenschap | 1969 | | pagina 6