agboek De goede weg naar voordelig autorijden gaat naar het SUPER BENZINE n y y NORMAAL BENZINE D.rl.V- AUTO DIESELOLIE service-station Kwaliteit en service 1 00% aan de Oostersingel Onze smeerbrug en auto-wasserettes (f.2- per wasbeurt) zijn exclusief in Leeuwarden OKTOBER I Mr. W. C. van Binsbergen geïnstalleerd als advocaat-generaal bij het gerechtshof. Hij was hoogleraar aan de universiteit van Utrecht, maar achtte het onder de gewijzigde omstandigheden niet langer mogelijk deze taak te vervullen. Hij is de opvolger van mr. J. M. A. V. Moons, die advocaat-generaal bij het gerechtshof te Den Bosch is geworden. 1 Kinderboerderij sluit het seizoen af met een Dierendagbijeen komst, waarbij vele jongelui met allerlei dieren aanwezig zijn. 3 Ds. C. Mak (70), ziekenhuispredikant in het Diakonessenhuis, neemt afscheid met een receptie in De Fenix. 3 Jubileumconcert van het vijftigjarige muziekcorps van het Leger des Heils in de Harmonie. 3 Begin van het driedaagse internationale concours-hippique in de Frieslandhal. 8 Op 64-jarige leeftijd overleden de heer Haise Bosma, oprichter van de in het noorden in verschillende plaatsen bestaande zaken van Gezusters Bosma. 9 Op de Lange Pijp wordt een onofficiële Gysbert Japicxpriis uitgereikt aan de stichting „Operaesje Fers". Gedeputeerde Staten hadden geweigerd het advies op te volgen om de officiële Gysbert Japicxpriis aan deze organisatie, die poëzie per telefoon distribueert, toe te kermen. 9 Tienjarig bestaan van Leeuwarder Jeugdgemeenteraad. Bijeen komst in het stadhuis. 11 Muziekvereniging „Ons Genoegen" vijftig jaar. Receptie in hotel „De Bleek". IJ Socialistische Jeugd Leeuwarden en Fries Direkt Aktie Komité demonstreren tegen het dictatoriale bewind in Griekenland. 11 Televisieprogramma „Dubbel Zeskamp" in de Frieslandhal. Bolsward wint van Assen, Dronten, Genemuiden, Rheden en Stadskanaal. II Ruim honderd omwonenden maken excursie naar het in aanbouw zijnde stadsziekenhuis, annex verpleeghuis, aan de Bornia- straat 13 De heer J. van der Zwaard neemt afscheid als (P.v.d.A.)-lid in de Leeuwarder raad. De oud-chef van de boekhandel van de Arbeiderspers wordt verbonden aan de raad voor bejaardenwerk in de Haarlemmermeer. Zijn opvolger in de raad is de heer F. van Esveld. 13 Leeuwarder raad koopt grond met opstallen van de N.V. R. Vermeulen aan de Dokkumer Ee voor 850.000, besluit een nieuwe geluidsinstallatie voor de raadzaal aan te schaffen en een efficiëncybureau opdracht te geven de Sociale Dienst „door te lichten". 13 De heer G. B. van Driel, direkteur van de GGD en van het Stadsziekenhuis, op 58-jarige leeftijd overleden. 13 Oudste inwoner van Leeuwarden, de vroegere kermisreiziger Binse Buwalda, op 101-jarige leeftijd overleden. 14 In de Provinciale Bibliotheek wordt de afdeling Leeuwarden van het Genootschap Nederland-Israël opgericht. 14 De 59-jarige mevrouw J. van LarenMersich valt voor haar woning in de Potmarge en verdrinkt. Zij was slecht ter been. 16 Burgemeester Brandsma stelt nieuwe telefooncentrale in be drijf. 16 Leeuwarder ploeg (mevr. L. PostBeuckens, J. B. Singelsma en J. Stienstra) wint in de Provinciale Bibliotheek een Fryske Boekekwiz. 17 Politie vindt de 70-jarige Jan Faber dood in zijn woning aan Werkmanslust. Hij moet al enige dagen eerder zijn overle den. 18 Meer dan driehonderd belangstellenden bij het afscheid als lid van de Eerste Kamer voor de ARP van de heer H. Algra, hoofdredakteur van het „Friesch Dagblad". 18 Uitbarsting van „pop"-aktiviteiten in Leeuwarden. In de Fries landhal treedt o.m. de Britse groep „The Hollies" op en deze avond wordt bekonkurreerd in de Beurs door een zich „Demos" noemende groep en in het J.O.K.-gebouw. Door deze neven-ak- tiviteiten komt er maar weinig publiek in de Frieslandhal. 20 Het op 31 mei 1968 opgeheven „Norwich-comité" (sportuitwisse- ling met Engeland) schenkt de invaliden-sportvereniging „Door Ontspanning Valide" 3.765, 21 Bij de kruising BleeklaanNoordvliet valt de 75-jarige S. Buursma met zijn fiets op het trottoir van de Bleeklaan, waar hij woont. Hij overlijdt in het Stadsziekenhuis. 21 Burgemeester Brandsma opent de „Boerenleenbank Leeuwarden e.o." in het winkelcentrum Nylan. 22 Ontwerp-gemeentebegroting verschenen. Tekort 710.000. 24 Drieduizend scholieren trekken door Leeuwarden om te demon streren tegen massamoord op Indianen in Brazilië. Op het terrein van de oude veemarkt spreekt dr. A. Vondeling. 27 De A.N.W.B. biedt op de oude veemarkt de automobilisten een week lang de gelegenheid de verlichting van de auto's te laten nakijken. 28 Leraren en leerlingen van de pedagogische akademie „Nieuw Mariënburg" stellen een adviesraad in. 29 Jaarlijkse culturele en pedagogische vormingsdag van de Federa tie van Christelijke Muziekbonden. Acht muziekcorpsen brengen het gemeentebestuur een aubade voor het stadhuis. 30 Genodigden, onder wie de burgemeester, maken een proefrit met twee nieuwe (gele) bussen van de stadsdienst. Een dag later komen ze officieel in dienst. Er zullen nog zes bussen volgen. 30 Mr. H. W. A. Schipperijn, oud-president van de rechtbank, in zijn woonplaats Breukelen plotseling overleden op 72-jarige leeftijd. 31 Inspekteur J. S. Aukema van de rijksrecherche neemt wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd (60) afscheid in de kantinezaal van het paleis van justitie.

Leeuwarder Gemeenschap | 1969 | | pagina 10