beschuit cwieói eivol eieren i Jl Heerlijke (fill rijst en havermoutpap HKKSÏ - VERSE FRIESE TUINEN 29 t Spinnewiel ONDER HET KLOKJE Voor de wintermaanden is*» *:g 16 Uw melkman brengt ze U gaarne thuis. Een product van de LEEUWARDER MELKINRICHTING Komt u eens kijken in onze wol- en handwerkboetiek? LEEUWARDEN Telefoon 25242 Dorus snijdt een in deze dagen veel besproken probleem aan. Het wel of niet bestaan van de Goed Heiligman, wel of niet uit Spanje. Keimpe en Willem hebben daar een uitgesproken mening over, die deels verrassing, deels ontstemming te weeg brengt. Roolvink en de A.O.W. komen wel even aan bod, maar Sinterklaas beheerst de gesprekken volko men. Tot Kobus zich meldt, als de teruggekeerde Ameri kaan Dorus: Mannen, ik sit met een fraag. En ik wu met jimme wel es over die fraag prate. Ken dat, of ken dat niet? Rein: Waarom su dat niet kenne? Dou maakst ons suver nijskierig. Dorus. Kom jong, fooruit met de geit! August: Dat fien ik oek. Dorus mut nou met het water foor de dokter. Dorus: Nou bin ik bang, as dat jimme miene, dat er heel wat komt. En eigenlijks gong het mij om een grapke. Willem: Och heden, dat fait mie teugen. Want ik docht al an'e groate pollentiek, of an de seksewele prubble- men fan een A.O.W.-mantsje. Keimpe: Skei uut Willem. Suk praat is niks foor Dorus. Mar over de A.O.W. en soa wil ik wel wat frage. Manus: Ja, ik oek wel. Want as ik het goed begrepen hew, hét Bouke het goed met ons foor. Of niet Willem? Willem: Dat kon der wel es in sitte ja. Het liekt er wat op, dat die Roelfink een bitsje foor Sinterklaas speule wil. Dorus: Nou bin we der. Want wat ik frage wu is: love jimme nog in Sinterklaas, ja of nee? August: Och heden, nou, dat fien ik mar flauw. Ik docht dat er weet wat komme su, mar dit, nee Keimpe: As ik de bek der even inslaan mag, ik begriep Dorus loof ik wel. En jimme magge fan mij best wete: ik loof nog in Sinterklaas. Manus: Loofstou nog in Sinterklaas? Mienstou dat Keimpe? Dou hest toch gien last fan ferkalking wel, beste jonge? Willem: Nou must niet skrikke, Manus, mar deze Sterke Willem looft oek in Sinterklaas. Ik su niet wete, waarom niet? Rein: Waarom niet? Waarom niet Willem? Mar hij kan toch niet bestaan. Loofstou dat er erreges in Spanje een ouwe kerel leeft Keimpe: Ja, daar woant een ouwe kerel, en die hiet fan Franco. En dat mut niet son besten één weze, segge se. August: Mar Rein bedoelt die Frankena niet. Hij bedoelt Sinterklaas. En die woant netuurlijk niet in Span je. Willem: O, nee? En waar woant ie dan wel Auguust? Son ouwe man ken toch niet onder de bruggen slape wel? Dorus: Hij su wel een krupsje oplope kenne. Mar ik begriep dat Keimpe en Willem nog in Sinterklaas gelove. Willem: Ho, ho, niet nog gelove. Maar weer gelove. Ik bin der een heel skoft af weest, mar nou doen ik er weer an. Keimpe: Soa is het mij oek gaan. Eerst as kien wel. Later niet meer. Nou wel weer. En ik sal jimme segge waarom. Rein: Ach late we nou toch ophouwe met ouwehoeren. Wat skiete we daar toch met op. Nee, seg nou sellef. Manus: Dat fien ik oek. Willem ken altied soa ferstandig uut'e hoek komme, mar nou is ie soa freemd bezig. August: En ik su liever over de A.O.W. prate. Sinterklaas sal wel niet bestaan mar Bouke Roalfink wel. Die leeft as een hart. Rein: Seg as Kobus hier nou straks weer woant, ken ie dan oek A.O.W. krije? Of mut ie dan eerst weer Nederlander wurre? Willem: We salie em straks self es frage. Want het waar Kobus sien plan, om, as 't even kon, aassen an te kommen. Manus: Daar hew ik sin an. Daar ken ik nou suver tranen fan in 'e ogen krije. Ja, dan bin ik soa week as een keeskust. Dorus: Daar hoefstou die niet foor te sjenéren. Soa gaat

Leeuwarder Gemeenschap | 1969 | | pagina 16