iSint tevreden In het warmtecentrum wordt U Warmtewijzer warmtecentrum Friesland nv 9 Het was Sinterklaas, naar hij tegen over ons verklaarde, sterk opgeval len dat het water in de Leeuwarder grachten aanzienlijk helderder is dan vorig jaar. „Mijn stoomboot ploegde toen door een drabbige sub stantie waarvan ik de samenstelling maar liever niet tot mij heb laten doordringen. Maar nu is het een heel eind opgeklaard." De knechten van de Sint, die hele maal op waterski's uit Spanje waren gekomen, dachten er net zo over. „Toegegeven, in de Goll van Biskaye ga je met die ellendige dingen eer der kopje-onder dan in de gracht bij de Prinsentuin, maar vergelijk nu dat frisse zeewater eens met dat grachtwater van vroeger. Je kwam er nog zwarter uit dan je er in ge gaan was." Zo hoort u ook eens van een ander dat onze afvalwaterzuiveringsinstal latie goed werkt. Het gaf ons een blij gevoel en we hadden toch al zo'n blij gevoel vanwege de komst van Sinterklaas. Met de burgemeester en met duizenden kinderen riepen we: „Dag Sinterklaasje", daar in de Prin sentuin, waar de regen en al die kin dervoetjes de glooiende gazons van meneer Van Essen (hoofd Plant soendienst) in slijkerige glijbanen hadden veranderd. De achtersten drongen op om Sinterklaas te zien en de voorsten raakten daardoor uit hun evenwicht en gleden door de mod derbrij naar beneden. Die kinderen werden daar niet scho ner van. Maar hindert dat tegen woordig nog wat? We zien toch elke dag in de t.v.-reclame van onder tot boven besmeurde toestanden en moeder-de-vrouw maar lachen en roepen: „O, maar we hebben nu toch Paskwil met de driedubbele was- en witkracht?" Als Sinterklaas binnenkomt, juicht heel het huisgezin! Zuiderplein 35. Leeuwarden Tel. 26041 SHV energiegroep Op de hoek van de St. Jacobstraat en de stille kant van de Nieuwestad heeft tot januari 1899 dit winkelpand gestaan. Het was een zaak met een buitengewoon rijk assortiment huishoudelijke artikelen en luxe voorwerpen. „Glas, porcelein en aar dewerk" stond boven op de gevel en be studeert men de volgeladen uitstalkasten, dan komt men een in het oog lopende ver scheidenheid van potten, pannen, pullen en vazen tegen. In de linker etalage zien we, tenzij we ons sterk vergissen, een uitgebreide collectie barometers en aan de gevel hangen aan touwtjes geregen sponzen. Maar we zijn er nog niet, want boven de deur is het sterk vergrote mon tuur van een knijpbril aangebracht en rechts op de gevel vinden we een bordje met het woord „Opticus". Ook bij- en ver- zienden werden hier dus uit de nood ge holpen.

Leeuwarder Gemeenschap | 1969 | | pagina 9