Fa Adema 's Bouwbedrijf 1958: Samenbundeling jeugdorganisaties Verlengde Schrans 74 - Leeuwarden - Telefoon 20014, b.g.g. 26938 BUNGALOWBOUW VERBOUW ONDERHOUDSWERK Aktie voor de Bonifatiustoren i Demping van de binnen stadsgrachten, ja oi nee? Het bleet „nee", maar in de L.G. werd de Voorstreek al in 1952 gedempt. Een gezamenlijke tentoonstelling van jeugd organisaties in de Beurs was het begin. Daarna kwam de Sectie Jeugd van de Leeuwarder Ge meenschap tot stand, waaruit later de Leeu warder Jeugdgemeenschap is ontstaan. Het iebruarinummer 1958 van de L.G. schrijtt: Op 13 februari is de SECTIE JEUGD van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap definitief tot stand gekomen. Dit gebeurde in een ver gadering in het Kunstcentrum Prinsentuin, die was voorafgegaan door een andere bijeen komst veertien dagen eerder in hetzelf de gebouw. Daar werden de afgevaardigden van verenigingen, stichtingen enz. gevraagd in eigen kring een beslissing te nemen over het al of niet toetreden tot de sectie; op 13 febru ari kon men het antwoord geven. En bij deze nieuwe bijeenkomst bleken alle afgevaardig den de boodschap te hebben meegenomen, dat hun organisaties in het deelnemen aan deze overkoepeling toestemden. Het waren er pre cies twintig; een verheugend aantal, dat echter nog wel zal worden uitgebreid. Want van ver schillende verenigingen was bekend, dat ze het interne beraad over deze zaak nog niet hadden voltooid, terwijl ze in beginsel posi tief tegenover deze zaak stonden. Andere or ganisaties, die nog niets van zich hebben laten horen, zullen wellicht hun houding willen her zien en daar is uiteraard niets op tegen. Ze kunnen zich om inlichtingen wenden tot de directeur van de Stichting Leeuwarder Ge meenschap, de heer W. H. Kuipers, stadhuis. De Sectie Jeugd heeft, zoals ook met andere nog te vormen secties het geval zal zijn, een zelfstandige positie binnen de omheining van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap. Dit blijkt uit de statuten van de stichting en dit blijkt nader uit het huishoudelijk reglement van de sectie, dat in de vergadering van 13 februari door de afgevaardigden der jongeren organisaties zelf is vastgesteld. De daar aan wezige bestuursleden inclusief de voorzit ter (mr. A. A. M. van der Meulen) die de ver gadering presideerde hadden slechts advi serende bevoegdheid. In de toekomst zal het bestuur van de Stichting de Sectie geheel op eigen wieken laten drijven, want in dezelfde vergadering is een eigen bestuur gekozen. Van verschillende kan ten (in het bijzonder door lezers buiten Leeu warden) is ons gevraagd hoe de aktie tot behoud van de Bonifatiustoren kan worden gesteund. Dat is heel gemakkelijk, want het Comité tot be houd van de Bonifatius toren heeft het gironum mer Door op deze giroreke ning een bijdrage te storten, draagt u een bouwsteen(tje) aan voor de restauratie. Het behoud van de to ren zou zelfs bij een ge dempte Voorstreek een zaak van belang zijn!

Leeuwarder Gemeenschap | 1969 | | pagina 7