Op voorstel der Commissie wordt het traktement verhoogd met 100,-, en op 500,- gebracht. R11-12-1837, 8 Jeremias Coré overleden. 11-4-18^6, 7» Voorstel Burgemeester om de nog steeds vacerende betrekking van Directeur der Begraafplaats niet meer te ver vullen, daar hierin op een betere en meer voordelige wijze in is te voorzien. Besloten om, in afwachting der beslissing dooi" de Raad te nemen, evenals vroeger, op Begroting 18^7 de betref fende salarispost ad. 500,- in uitgaaf te behouden.R8-10-1846 Bet voorstel van de Burgemeester om de vacature niet te vervullen, maar het algemeen toezicht op te dragen aan de Architect, en het schrijfwerk ter Secretarie te ver richten, waardoor een belangrijk bedrag zou worden be spaard, is niet aangenomen door Raad; de post van Direc teur der Begraafplaats is behouden. R22-10-1846, h Besloten een Commissie van 3 leden te benoemen om te onderzoeken welke bepalingen eventueel met betrekking tot de werkzaamheden en bezoldiging voor de Directeur der Begraafplaats in zijn Instructie moeten worden opge nomen, om daarover in de volgende vergadering verslag uit te brengen. Benoemd als leden: Mr, J.H. van Boelens, N.Fockema en C.J. van der Veen. R12-11-1846, 8 Rapport der Raadscommissie bovengenoemd. Gebleken is, dat de Directeur wel per 3 maanden een staat van ontvangsten inleverde, en deze maandelijks stortte bij de Ontvanger, maar geen jaarlijkse rekening deed. De Commissie is echter overtiiigddat alles is verantwoord. Echter kan men zodoende niet bepalen, wat de zuivere op brengst der Begraafplaats is geveest. Verder is aan de Directeur geen instructie gegeven. Deze is nodig, daarom heeft de Commissie een ontworpen. Verder stelt de Commissie v.oor de jaarwedde van 500,- terug te brengen op 400- gelijk deze aanvankelijk was, dit is voldoende. Besloten dit rapport ter inzage der leden te leggen en in een volgende vergadering een beslissing te nemen. R7-1-1S^7> 13. Een aantal van 22 personen heeft verzocht om benoemd te worden tot Directeur der Stedelijke Begraafplaats: J.D. Leickering G. Kruizinga F. de Boer Azn 'J.C.A. van Asperen R. de Haan F.¥. Koven E. Kingma IJzn H. van der Heulen P. de Vries Pzn J.H. August Roder D.J. Baarda O.F. van der Veen H.J. Sporre K, van der Sluis HFillemsz W, Visser L. Ekkelboom A.J. Bruinsma C.E. Bakker C.M. Castelein T.IJ. Gatsonides D. van Lon Bzn, allen alhier woonachtig. Bij de begeving der functie zal hierop acht worden gesla gen. R7-1 -18^712. De benoeming van een Directeur der Begraafplaats is ge schied bij stemming. Het resultaat was: Evert Kingma IJzn. 8 stemmen, Frans de Boer Azn, 3 stemmen, Gerard Kruizinga 2 stemmen, Dirk van Lon Bzn. 1 stem, Cornelis Helles Castelein 1 stem. Derhalve is Evert Kingma IJzn gekozen bij meerderheid van stemmen, en vel voor 5 jaar, ingaande 1-1-18^7» op een jaarwedde van ^00,-. Bij verlangen te continueren moet dit minstens 6 maanden voor beëdiging dezer benoeming gevraagd worden. R7-1-18h7, 17 Dankbetuiging van E, Kingma IJzn. voor zijn benoe ming. r^-3-18^7 17. Aanbieding door de Commissie tot ontwerpen van een Instructie voor de Directeur der Begraafplaats van 2 ontwerpen van maandstaten.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 136