22 3. Divers en Klacht Stads Armvoogdij over het onnauwkeurig af geven van wijkeed als door Wijkmeesters. Als voorbeeld dient het cedul, afgegeven aan Aaltje Smeding, Blok N7ta» waarin niet vermeld is, dat zij k kinderen heeft, en dat haar man Philippus Zeekats tot de Lutherse Ge meente behoort. Besloten is, de Wijkmeesters per circulaire tot nauw gezetheid aansporen. 19_1_-|830, 5. Mededeling door de Wijkmeesters B. van der Weerdt en W. van der Wielen, dat vorige week door hen is geweigerd een briefje voor bedeeling te geven aan Rienk Hylkama, sjouwerman, wegens voldoende inkomsten en misbruik van sterke drank, (wonende Sacramentstraat I 325)» die daar na onheus is opgetreden, en van J. Posthumus, Wijkmeester in een andere wijk, de gewenste verklaring heeft verkre gen. Gevraagd wordt hoe in dezen te handelen. Besloten is de betrokken Wijkmeesters mede te delen, dat B&W hun beleid goed keuren. Verder de Stads Armvoogdij te waarschuwen, en Wijkmeester J. Posthumus waarschuwen om geen personen uit een andere wijk te helpen.. 25-1-183*1, 15. Rapport der Wijkmeesters van Wijk A 2baangaande de opneming der wijk, i.v.m. de van buiten ingekoraenen naar aanleiding van Art. 7 hunner instructie. 11-6-18^2, 11. Inzending door Opperwijkmeester van een lijst van personen, geschikt geacht voor benoeming als Wijkmeesters, benevens 10 ontworpen modellen van registers, etc. door de Wijkmeesters te houden. Besloten de lijst met namen te laten circuleren bij de leden van B&W, en de modelstaten te geven in handen der Commissie voor het Wijkreglement22-11-18^2, 10. Mededeling door Opperwijkmeesterdat de Wijkmeesters in wijk bb hebben medegedeeld, dat Albert de Vries, wonende ten huize van H. Harijienzoon, 163, weigert de hem gevraagde inlichtingen ter invulling van het opgemaakt wordende re gister te geven. Ook Mr. J. Schik, in wijk9, had eerst ge weigerd, maar is later van gedachten veranderd. Provisioneel in advies gehouden. 11-2-18*43, 9. Toezending door Opperwijkmeester van Missive van Brand meesters, houdende klacht over de grote menigte Wijkmeesters en Wijkboden, die zich bij de brand van onlangs op de brand- plaats hebben begeven, waardoor belemmering van het blus- singswerk ontstond, wat bij nacht nog ernstiger zou zijn geweest Voorgesteld wordt aan de "Wijkmeesters mede te delen, dat Art. 27 der instructie alleen geldt voor de branden in de eigen wijk. 23-5-18*43, 8. Bericht door Opperwijkmeester van de goede afloop der opdracht aan de Wijkmeesters tot het doen van opgaven van behoeftige, doch niet bedeelde personen in hun wijk. Echter is de Wijkmeester Jan Ypes Lojenga de enige ge weest, die geweigerd heeft deze opgave te doen. Voorgesteld wordt hem te ontslaan, ten voorbeeld van ande ren Besloten deze Wijkmeester te ontbieden in B&W op zaterdag 28-12-18*4*4, om zich te verantwoorden. 2*4-12-18*4*4, 10. Wijkmeester Lojenga verklaarde geen tijd te hebben voor deze werkzaamheden, die z.i. niet behoorden tot de bemoeiingen der Wijkmeesters. De andere Wijkmeesters hebben dit echter gaarne gedaan. Daarom Jan Ypes Lojenga ontslagen als. Wijkmeester in Wijk 2. 28-12-18*4*4, 8. Inzending door Opperwijkmeesterevenals vorig jaar, van opgave van veranderingen sedert augustus 18*4*4 in de nummering der gebouwen. Besloten deze, evenals vorig jaar, te doen drukken, en gratis ter beschikking te stellen van de bezitters van het Wijkboek. 21-5-18*45, 28.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 224