Verzoek van Ontvanger Registratie te Heerenveen, om mededeling of Maria Iffink, veroordeeld -wegens over treding van Art. 17 van het Vijkreglementten koste der stad al dan niet bij lijfsdwang moet worden vervolgd. Ontkennend antwoorden. 30-6-1845, Missive van Opperwijkmeester in verband met een hem toegezonden bij B&W ingekomen klacht van Vigerus van Breest Smallenburg. Deze zaak wordt buiten verdere deliberatie gehouden.27-1 -1847 Ingekomen stukken 16-1-1847. (Geregistreerd 15-1-1847N120 Klacht van Vigerus van Breest Smallenburg. Deze sollici teert naar de post van Commissaris van het trekveer Sneek- Leeuwarden, Daarvoor bezocht hij zondag 1.1. B&W van Sneek, die hem adviseerde schriftelijk te solliciteren, met een bewijs van goed gedrag. Dit ontving hij van de Wijkmeesters J. Sickler en E. Moeselaar (wijk 48). De Opperwijkmeester Directeur van Politie Esau maakte echter bezwaar dit te bekrachtigen, ondanks het overleggen van 2 attes ten. Verzoeker verklaart bijna 5 jaar geleden zich te hebben schuldig gemaakt van een strafbaar feit, waarvoor hij 2 maanden correctioneel straf heeft ondergaan. Sedert heeft hij zich goed gedragen. Hij doet een beroep op B&W als leden van het Genootschap tot verbetering van het lot van ontslagen gevangenen. Dit schrijven is toegezonden aan Opperwijkmees ter Esau. Deze antwoordde (27-1-1847) als openbaar ambtenaar geen vrijheid te vinden een onbesproken burgerlijk gedrag te certificeren van iemand, die nog geen 5 jaar geleden huisdiefstal pleegde bij zijn weldoener, Vitringa Coulon, bij wien hij in loondienst was, en dat niet uit gebrek of armoede, maar uit drankzucht. Verder is het een bezwaar dat betrokkene solliciteert naar een vertrouwensfunctie; een commissaris van een trekveer beheert geld, en aan hem wordt zonder bewijs geld toevertrouwd. Volkstelling 1840: Wigerius Breesen van Smallenburg, 29 jaar, schrijver, geb. Sneek, wonende I 208 (Nieuwebu- ren) Bev. register 1848/59! Wigerus van Breest Smallenburg, geb. ca 1810 te Sneek. Klerck en Commissaris van treksche- ren, wonende E145 (Haniasteeg)

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 225