Op voordracht van Brandmeesters op Vliet, Oldegalileën en Camstraburen is in plaats van Rienk Everts van der Meulen, oudste vaste drager en Noodhulp-Meter, die benoemd is tot Turfmeter, benoemd tot Noodhulp-Meter: Rijk Klazes Beerske, thans vaste drager. Tot vaste Turfdrager: Melle Hayes de Graaf, de oudste 'Noodhulp-Turfdrager. Tot Noodhulp-TurfdragerHendrik Jacobs Deinema. 25-8-1818, h. Turfdrager Gerlof Klazes wegens dranksmokkel veroordeeld door Rechter tot ƒ300,- boete. 23-3-1819, 3. Voorstel Brandmeesters Vliet, Oldegalileën, Camstra buren, om in plaats van de oudste Turfdrager Luwe ïisses van der Werf, die als meter wordt voorgedragen, aan te stel len de oudste Hulp-Turfdrager Hendrik Popkes Visser, als vaste Turfdrager. Als zodanig benoemd 23-10-1819» 13 Verzoek Brandmeesters Vliet, Oldegalileën en Camstra buren om benoeming van Wijbe Piebes Riemersma als vaste Noodhulp-Turfdrager buiten de stad. Benoemd. 20-6-1820, 3. Op voorstel van Brandmeesters op Vliet, Oldegalileën en Camstraburen is de oudste Turfdrager op het Vliet, Rijk Klazes Beerske, benoemd tot Turfmeter aldaar, en in diens plaats tot Noodhulp-Turfdrager: Petrus Klazes Beerske. 5-7-1823, 12. Op voordracht van Brandmeesters op Vliet, Grachtswal Oldegalileën en Camstraburen is Anske Ilayes de Graaf aan gesteld als Turfdrager, en IJme Hiddes Zijlstra als Noodhulp- Turfdrager. 10-^-1824, 8. Op voordracht van Brandmeesters buiten de stad zijn aangesteld: als Turfdrager Evert Rienks van der Meulen, thans oudste Noodhulp-Turfdrager, in plaats van Rienk Everts van der Meulen, overleden; als Noodhulp-Turfdrager: Sijbren Everts Kindermans, in plaats van E.R. van der Meulen. Verder de Noodhulp-Turfdrager IJme Ililles Zijlstra wegens ernstig plichtsverzuim ontslagen, en in diens plaats be noemd: Pieter Johannes Zwarts. 10-6-1826, 11. Op voordracht van Brandmeesters buiten de stad is aangesteld op Oldegalileën als Noodhulp-Turfdrager: Johannes Simmer, in plaats van Wijbe Piebes Rewiersma, aangesteld binnen de stad als Turfdrager. 10-6-1826, 11. Op voordracht van Brandmeesters op Vliet, Oldegali leën en Camstraburen zijn aangesteld: tot Turfdrager op het Vliet: Johannes Ulbes Oevering, thans 1e Noodhulp, in plaats van Evert Rienks van der Meulen, overleden. Verder: Pieter Freerks Bosma, thans 2e Noodhulp aldaar, in plaats van Berend Sibrands Meyer, aangesteld als Meter. Tot Noodhulp-Turfdragers op het \rliet: Harmen Jans Rijpstra en Jacob Pieters Plantinga. ^4—1 1 1826, 9. Op voordracht van Brandmeesters buiten de wallen zijn benoemd: de oudste Turfdrager op Oldegalileën en Camstraburen: Johannes Popkes Visser, tot Turfmeter. In plaats van deze benoemd als Turfdrager op Oldegalileën en Camstraburen: Douwe Piebes Rewiersma, thans oudste Noodhulp aldaar. Tot Noodhulp-Turfdrager aldaar: Sikke Pieters Plantinga10-2-182 Op voordracht van Brandmeesters buiten de wallen aangesteld als Noodhulp-Turfdrager in de voorsteden: Rinze Brinkman, in plaats van Hendrik Deinema, overleden. 2-6-1827, 17. Voordracht van Brandmeesters buiten de wallen tot benoeming van een Turfdrager. In advies gehouden door B&W. 6-12-1827, 17. De voorgedragen Klaas Gerlofs Beers is te jong, terwijl deze mogelijk volgend jaar in militaire dienst moet. Verzocht wordt een oudere voor te dragen. 9-12-1827 10. Aangezien het werk van de Turfdragers in de buitenwijken tengevolge van het besluit van de Raad: R10-8-1840 zo danig is aigenomen, dat het wenselijk is het personeel

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 98