476. Herhaald verzoek van E. Soeting, MrTimmerman, alhier, dat het houten schut, staande voor zijn nieuw gebouwd huis, aan de Stadswal bij de nieuwe aanleg in het Zaai land, van daar mag worden weggenomen, en tevens aan hem een toegang verschaft langs zijn woning naar dat huis In advies gehouden tot volgende vergadering en inmiddels aan Architect opgedragen een tekening te maken, die met de stukken ter inzage voor de Raadsleden wordt gelegd. R6-5-1847, 15. Toegestaan, onder voorwaarde, dat de toegang wordt gemaakt als aangegeven op de tekening, dat een latten afschutting wordt gemaakt vogens aanwijzing van B. en W., en dat de grond binnen de afsluiting steeds eigendom blijft: hiervan moet verzoeker een verklaring inzenden bij B. en W. R3-6-1847, 1 1 Verzoek van Johan Philip van der Zwaan, alhier, om voor zijn huis F 51a, in de Burmaniastraat de vroeger aldaar geplaatst zijnde nootstal te mogen herbouwen. Afgewezen, op grond van Sted. Publicatie 29-4-1819, hernieuwd 18-11-1828. 3-2-1847, 14. Verzoek van J.R. Ruitenschild om vergunning tot het plaatsen van een koepel, die hij voornemens is te bouwen-in zijn tuin aan de straatweg naar de Begraafplaats, de halve sloot tussen tuin en straatweg te mogen gebruiken, zodat het uiterste rust punt halverwege in die sloot komt, en dat de kap van die koepel 70 a 80 duim daar buiten reikt, en dat verder wat kreupelhout mag worden gesnoeid tot het verkrijgen van een vrij uitzicht. Toet wederopzeggens toegestaan, onder voorwaarde, dat de koepel wordt geplaatst on der toezicht van Architect. 7-4-1847, 16. Mededeling door Architect van de voltooiing der verbouwing van huis C 150 op de Gedempte Keizersgracht, toebehorende aan 0. en S. van Kammen. In advies tot volgende vergadering. 28-7-1847, 19. Verzoek van Dirk Westbonk en Hessel Gaeles Bouma, eigenaars der woningen G 237, 238 en 238a aan de Grote Gasthuissteeg, en uitgang hebbende door het Tepel steegje, om vergunning een steeg of passage naast hun woningen af te sluiten, daar er vele onreinheden worden neergeworpen, en het een schuilplaats is voor personen met misdadige oogmerken. Aangezien de klachten gegrond zijn, wordt toestemming verleend, mits de afsluiting voor eigen rekening geschiedt en ten genoegen van de belendende eigenaren. Mocht het t.z.t. nodig zijn deze passage weer te openen, dan moet dit op kosten van de verzoekers'. 6-10-1847, 20. Verzoek van Thijs Wassingthon, brievenbesteller, om vergunning 2 woningen op de Gedempte Keizersgracht tot een te verbouwen, volgens ingediende tekening, en van daaruit een riool te mogen leggen in deze gracht. Verder wordt verzocht, ter tegemoetkoming in de kosten, vrijstelling van de op deze woningen liggende grondpacht ad 4,40, voor ieder. Door Raad wordt geantwoord, dat tegen het 3e verzoek bezwaar bestaat, terwijl de bei de eerste verzoeken behoren tot de attributen van B. en W. R7-10-1847, 6. Verzoek van Thijs Wassingthon om een kleine gratificatie of tegemoetkoming in de kosten van verbouw van 2 hem in eigendom behorende woningen op de Gedempte Kei zersgracht, welke verbouw zeer veel tot verfraaiing aldaar zal bijdragen. Afgewezen. R21 10—184 71 1 Verzoek van Jan Loot, Mr. Timmerman en winkelier bij de voormalige Hoekster- poort, om vergunning bezijden zijn huis een vrije opgang te maken naar de intrek daar boven, en aldaar een naar buiten, dus over stadsgrond, draaiende deur te plaatsen, die echter de passage niet zal belemmeren. Tot wederopzegging toegestaan, onder voorwaarde, dat deze deur niet breder wordt dat 85 duim, en dat deze door middel van een veer of gewicht nooit mag openstaan. 3-11-1847, 18. Verzoek van 0. en S. van Kammen, handelaars in gedistilleerd alhier, aan B. en W., en door deze in Raad gebracht, om vergunning tot het houden van uitslaande vensters in en van een stoep langs de zijgevel van het door hen gebouwde huis naast de Oosterstraat, op de Oosterkade. Verzoek, zoals het is liggende, wordt afgewezen. R2-12-1847, 14. Nader adres van 0. en S. van Kammen, in verband met bovengenoemd Raadsbesluit. Betrokkenen verklaren dat zij gaarne, hoewel het kosten oplevert, de openslaande ven sterluiken zullen veranderen, maar dat het wegnemen van de stoep, en het vloeren der straat tegen hun huis, moeilijkheden zal opleveren voor de afwatering, en voor de drukking tegen het huis. Verzocht wordt daarom te stoep te mogen behouden. Daarom wordt, met intrekking van Raadsbesluit R2-12-1847, 14., dit toegestaan, onder voorwaarde, dat deze vergunning is ter bede, en dat verzoekers zich bij notarieele acte verbinden de stoep weg te nemen, wanneer B. en W. dit verlangen. R6-1-1848, 10. Verzoek van Thijs Wassingthon om aanwijzing van een rooiing voor de aanbouw van een huis op de Nieuwe Kade alhier. De rooiing wordt bepaald in de richting van de Noordelijke punt van de woning van ver zoeker C 154 en 155, en alzo el binnen de lijn van de huizen aan de Zuidkant van de Oosterstraat. R3-2-1848, 7.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 152