Toezending door Stads Armvoogdij van staat van verstrekte gelden van bui tengewone onderstand in verband met de cholere Idem door R. Kath. Armvoogdij. Idem door Ned. Israël. Armvoogdij. Door B. en W. wordt medegedeeld, dat deze verschotten tegen kwitantie zullen worden gerestitueerd. 2-8-1849, 14. Mededeling door Ned. Herv. Diakonie, dat door hen aan cholerazieken bui tengewone uitgaven zijn gedaan, waarvan de opgave over 14 dagen zal worden ge daan. N.H. Diakonie wordt voor diligent gehouden. 2-8-1849, 15. Voorstel van Burgemeester om ter bevordering van een regelmatige uitke ring der verzamelde gelden voor choleralijderseen bijeenkomst te houden met commissiën uit de armbesturen, en daarbij een voorstel te doen om te komen tot een centrale commissie. Bijeenkomst bepaald op Vrijdag 3-8-1849, 's avonds. 2-8-1849, 16. Verslag dezer bijeenkomst van B. en W. met vertegenwoordigers van: Stads Armvoogdij. N.H. Diakonie. R.K. Armvoogdij. Ev. Luth. Armvoogdij. Ned. Israël. Armvoogdij. Voorgesteld wordt door Burgemeester om een commissie te vormen ter regelmatige verdeling der belangrijke ingekomen gelden. De meerderheid verklaart, voor dit voorstel aan te nemen, verslag aan hun cor poratie te moeten doen, en daarna hun besluit aan B. en W. te zullen mededelen. Daartoe is een bijeenkomst vastgesteld Maandag 6-8-1849 's middags. 3-8-1849, 1. Door de Commissie is eenparig besloten na discussie, om het voorstel van B. en W. aan te nemen. Daarna is door B. en W. de Commissie alsvolgt samengesteld: Burgemeester voorzitter. Wethouder D. Zeper, plaatsvervangend voorzitter. Bij verhindering van deze beide: Mr. Warmolts'en Van der Veen. Stads Armvoogdij: Tijdel. voorzittef en secretaris. N. Herv. Diakonie: Tijdel. voorzitter en secretaris. R.K. Armvoogdij: J.H.G. Jansen en H.C. Tulleners. Ev. Luth. Armvoogdij: D.C. Stocker en H. Stoett. Ned. Israël. Armvoogdij: J.B. Drielsma en S. Reyzer. Zeper heeft tevens zitting voor de Doopsgezinde Diakonie Van ieder buiten B. en W. is steeds 1 beschikbaar, de andere dient ter vervan ging: dus behalve B. en W. zijn steeds 5 leden beschikbaar. 6-8-1849, 1. De Stadsbode J.C.. Schrijver en de Wachtmeester P.J. van der Veer worden belast met het ophalen der inschrijvingen ten behoeve der choleralijders: de gelden moeten worden gestort bij J. Bruining, die provisioneel met de ontvangst wordt belast. 2-8-1849, 17. In verband met het afnemen van de cholera wordt aan L. Gescher en zijn mededoctoren, die zich met het waken hebben belast, in overweging gegeven dit te staken, en na toestemmend antwoord aankondiging te doen. 2-8-1849, 18. Antwoord van L. Gescher op Missive dezerzijds 3-8-1849, N124/806, houdende dat de nachtwachten momenteel niet meer nodig zijn, onder verklaring van even tueel beschikbaar te zijn. Een aankondiging wordt in de Leeuwarder Courant geplaatst. 6-8-1849, 2. Besloten de vordering van de vigelantehouder Wijbe van der Wal, wegens het rijden met de vigelante voor de geneesheren voor hun nachtvisites bij choleralijders te voldoen met 4,per nacht waarin gereden is, en met 1,50 per nacht waarin niet gereden is, maar waarin hij steeds gereed moest staan. Commissaris van Politie wordt verzocht de vordering aldus af te doen. 9-8-1849, 22. Bericht van Commissaris van Politie, dat de vigelantehouder: W. van der Wal blijft bij zijn onbillijke vordering, voor het rijden der doctoren tijdens de cholera. Stukken gesteld in handen van Secretaris om bericht. 22-8-1849, 22. Rapport van Mr. C.J. van der Veen, als fungerend Secretaris, dat de diligencehouder Wijbe van der Wal blijft bij zijn onbillijke vordering, voor het rij den der doctoren tijdens de cholera. Besloten Van der Wal een gerechtelijke aanbieding te laten doen. 25-8-1849, 7.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 17