Verzoek van B. en W. van Amsterdam om inlichtingen aangaande het door de Mr. Broodbakker J.R. Kuipers alhier uitgevonden middel aangaande de keuring van het roggebrood, en wel, zo omtrent de persoon zelf, als omtrent het door hem opgegevene dat de gedane uitvinding in de toepassing proefhoudend is gebleken, en alhier reeds de beste resultaten heeft opgeleverd. Secretaris wordt verzocht een missive van antwoord te ontwerpen. 1-4-1846, 5. Antwoord van B. en W. van Amsterdam op Missive dezerzijds 8-4-1846 aangaande het bovenvermelde. B. en W. van Amsterdam hebben een der beëedigde keurmeesters aldaar, Lammers, ge machtigd hierheen te komen om een bespreking met Kuipers te hebben. Verzocht wordt deze daartoe bevorderlijk te zijn. Zal geschieden. 9-5-1846, 10. Verzoek van B. en W. van Utrecht om enige inlichtingen aangaande de keuring van het brood alhier, en de verordeningen daartoe. Wordt gevolg aan gegeven. 11-7-1846, 10. Verzoek door GedStaten om, ter mededeling aan Min. van Binnenl. Zaken, eni ge inlichtingen te verstrekken aangaande de werking van het door Jan Ruurds Kuipers alhier uitgevonden middel van broodkeuring, onder opgave van bij zonderheden. Secretaris wordt verzocht hieraan te voldoen. 4-8-1846, 9. Toezending door Ged. Staten van afschrift van missive van Ged. Staten van Ut recht, verzoekende inlichtingen aangaande de wijze van broodkeuren alhier. Door B. en W. wordt geantwoord, dat zij hiertoe niet bij macht zijn, maar dat Ged. Sta ten van Utrecht zich dienen te wenden tot de geoctroyeerde J.R. Kuipers, die onge twijfeld gaarne daarover een overeenkomst zal sluiten. 24-2-1847, 9. Verzoek van Ged. Staten van Utrecht om inlichtingen aangaande de wijze van broodkeuren, thans in deze gemeente plaatshebbende, en de voorwaarden, waarop de geoctroyeerde J.R. Kuipers eventueel zijn geheim zou willen mededelen. Geantwoord wordt per Missive dezerzijds N493. 31-3-1847, 10. Verzoek van B. en W. van Gouda om inlichtingen aangaande de wijze van brood keuren door de Mr. Bakker J.R. Kuipers alhier, vooral met betrekking tot de merken, gevonden op door hem uit die stad gekeurd brood. Gesteld in handen van Secretaris. 28-7-1847, 15. Verzoek van Haskerland om inlichtingen aangaande de wijze van broodkeuren al hier en ev. van de kosten der machine, daartoe gebruikt. Wordt verwezen naar de MrBakker J.R. Kuipers alhier. 25-1-1848, 14. Toezending door Gouverneur van verzoek van J.R. Kuipers, broodbakker alhier, aan Z.M. om te gelasten dat de keuring van het roggebrood, die door hem is uitgevon den, en hier met succes in ingevoerd, algemeen in het Rijk mag worden toegepast. Aan Gouverneur wordt bericht, dat deze mededelingen juist zijn, en dat B. en W. het wenselijk achten, dat deze wijze van broodkeuring algemeen wordt ingevoerd. Geadvi seerd wordt dat deze maatregel aan de plaatselijke besturen wordt aangeprezen. 2-5-1850, 4. Mededeling door Ged. Staten, dat Min. van Binnenl. Zaken de Ged. Staten der onderscheiden provinciën heeft verzocht de door J.R. Kuipers uitgevonden wijze van broodkeuren aan de overweging der plaatselijke besturen te onderwerpen, ten einde deze zich desverlangd met de geoctroyeerde kunnen verstaan tot het gebruik van zijn keurmethode Wordt medegedeeld aan J.R. Kuipers. 5-6-1850, 12. Verzoek der gemeenten Avereest en Harderwijk om inlichtingen aangaande het middel van broodkeuren volgens octrooi van J.R. Kuipers, alhier in gebruik. Gesteld in handen van J.R. Kuipers. 12-6-1850, 12. Toezending door B. en W. van Arnhem van een missive van de geoctroyeerde J. R. Kuipers, alhier, aangaande de wijze van broodkeuren. Uitreiking wordt verzocht. 17-6-1850, 12. Uitvoering der Broodkeuring. Missive Commissaris Arrondissement Leeuwarden aangaande keuring van meel, deeg en wegen van brood. 30-8-1814, 5. Besloten de weging van het brood te doen geschieden door de Commissarissen: J.0. van Dijk, T. Feenstra, Bokke Meindertsma, en wel ten overstaan van de Commissaris van Politie. 31-8-1814, 6. Klacht van Stads Armvoogdij, dat de keuring van het roggebrood, aan hen gele verd, elke Dinsdagmorgen slechts door 1 keurmeester wordt verricht. Verzocht wordt dit door tenminste 2 te laten doen. Keurmeesters hiertoe aangeschreven. 2-7-1836, 18.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 41