56. Verzoek van J.W. Neuhaus, instructeur aan de Zwemschool te Amsterdam, om vergunning tot het oprichten van een Zwemschool alhier, en afstand daartoe van een stuk grond aan de stadsgracht achter de Prinsentuin naast de Bewaarschool. Geantwoord wordt, dat de aangegeven plaats ongeschikt is, zodat aan het verzoek, zoals het is liggende, geen gevolg kan worden gegeven. R6-2-1851, 11. Verzoek van J.W. Neuhaus, instructeur aan de Zwemschool te Amsterdam, om mededeling of de Raad zal goedkeuren, dat hier een Zwemschool wordt opgericht, en, zo ja, of daartoe kan worden afgestaan een gedeelte van de Stadsbuitengracht nevens de tuin van het Verlaat, of wel de tuin zelf. In dat geval zal hij een plan met tekening aanbieden. Gesteld in handen van Commissie: Mr. J.H. van Boelens, R.D. Smeding, N.T. HaverschmidtR20-2-1851, 5. Rapport der Commissie: Vele inwoners verlangen naar een zwem- en badinrichting. Het gevraagde terrein is echter ongeschikt, o.m. wegens onvoldoende stromend water en te weinig ruimte. Ook het terrein daar tegenover is geen geschikte plaats. Een beter terrein is aan de zoom van de aanleg ten Noorden van de Waterpoort. Besloten aan verzoeker dit terrein in gebruik te geven, en tevens een gedeelte der stadsgracht, groot 2 bassins van elk 20 ellen in t vierkant. Vooraf plan en tekening in te leveren. De kosten zijn voor rekening van de aannemer. De eigendom van de grond blijft aan de stad. Het gebouw mag niet tot een koffiehuis worden gebruikt. (Raadslid N. Fockema gaat niet accoord met dit besluit). R6-3-1851, 8. Rapport der Commissie, houdende, dat het ingezonden plan wordt uitgewerkt, maar dat de af te stane plaats minder geschikt is, wegens mindere reinheid van het water. Voorgesteld wordt daarom daartoe te nemen een gedeelte van het terrein achter het Zaailand, achter de blauwververij aldaar. Dit terrein wordt aangewezen in plaats van het in het vorige besluit genoemde, on der voorwaarde, dat het gezicht vanaf de beide hoogten op de bassins kan worden be nomen, en dat de scheepvaart geen hinder heeft. R17 —4 —1851, 2. Missive van de Commissie voor Zwemschool en Badhuis, in antwoord op Missive 23-4-1851, N26/4j77, houdende, dat gebleken is, dat aan de gestelde voorwaarden kan worden voldaan, maar dat er nog een ander terrein is, aan de binnen- of buitensin gel, bij de Marssumerwegdat minder opoffering der wandeling vergt, terwijl de toe stand van het water vrijwel dezelfde is, en de scheepvaart niet wordt belemmerd. Besloten wordt, met intrekking van Raadsbesluit R17—4 1851, 2., dit terrein af te staan aan de binnen- of buitensingel over de straatweg naar Marssum. H. Bolmanj Mr. N. Fockema, J.C. Kutsch, Mr. J. Cats Ezn., Mr. G.N. Muiier, zijn hierop tegen. (Inhoud Missive 23-4-1851, N26/477: Raad heeft besloten n.a.1. van bericht van 16-5-1851, om grond achter het Zaailand beschikbaar te stellen, onder voorwaarde van schutting om terrein en geen belemmering van de scheepvaart). R12-5-18511. 2 besluiten van Ged. Staten aangaande de oprichting van een zwemschool en badinrichting in de stadsbuitengracht langs de buitensingel bij de Harlinger straat weg. Wordt medegedeeld aan de Commissie voor de Zwemschool. 31-5-1851, 12. Inzending door de Commissie voor de Zwemschool en Badinrichting van een Reg lement, goedgekeurd door de aandeelhouders in de vergadering van 11-7-1851. Verzocht wordt op hun kosten het terrein door een landmeter te doen opnemen, wat nodig is voor de hypothecaire inschrijving voor de aandeelhouders. Ter inzage der leden gelegd tot de volgende vergadering. R7-8-1851, 1. Reglement aangenomen, en aan de Commissie medegedeeld, dat het verzoek tot het opmeten niet ligt op de weg van de Raad, zodat daaraan niet kan worden voldaan. R4-9-18517. Drankbestrijding Toezending van 2 exemplaren der statuten van een te Osnabrug opgerichte onthoudings- en matigingsvereniging, en 4 exemplaren van een door deze uitgegeven maandblad, met verzoek om deze zaak ook hier te bevorderen, en op te geven hoe veel exemplaren van dit maandblad men hier zal wensen te ontvangen. Voorlopig voor kennisgeving aangenomen. 4-7-1840, 12.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 56