99. Kleine Kerkstraat. Voorstel der Bouw Commissie om bij gelegenheid der vervloering van de brede zijde der Nieuwe Stad en Kleine Kerkstraat, de stenen, thans liggende in de Kleine Kerkstraat, te bezigen op de Nieuwestad, en de daar liggende kleine stenen over te brengen naar de Kleine Kerkstraat. Besloten dit voorstel niet aan te nemen, maar beide straten te bevloeren, gelijk thans bestaat. R10-5-1849, 3. Nieuwe aanleg bij Vrouwenpoort. Aanbieding van plan en tekening voor de nieuwe aanleg bij Vrouwenpoort en Oldehoofsterkerkhof van L. Roodbaard alhier. Het bedrag ad 10.000,uit getrokken op Begroting 1837, is niet geheel benodigd. Hierop is besloten: a. Nog in 1837 zal hiermede worden begonnen, met inbegrip van de nieuwe brug over de Stadsgracht aldaar. b. B. en W. worden gemachtigd de poort en de bomen aldaar publiek te verkopen. c. Het plan te bestuderen met hulp van een Raads Commissie: T. Feenstra, J. Eekma, N.J. Dirks en H. Bolman. R25-9-1837, 5. In verband met de nieuwe aanleg bij de Vrouwenpoort is door Raad besloten om: 1. Het paardenwad aldaar weg te nemen ter verbreding van de weg. 2. B. en W. te machtigen te informeren naar de prijs, die de eigenaar van het bij de Nieuwe Brug staande z.g.n. "Opzichtershuis" vraagt, om dit, indien de kosten niet te hoog lopen, aan te kopen en af te breken. R2-4-1838, 8. De eigenares is bereid het huisje over te doen voor 1.100, Daar deze prijs niet onbillijk wordt geoordeeld, worden B. en W. gemachtigd tot overname. R12—4—1838, 3. Mededeling door het Raadslid W.H. Suringar, dat hij bij de nieuwe aanleg bij de Vrouwenpoort alhier*3 woningen bezit, waarvan althans 1 door het weggraven van de wal onbruikbaar isHij wil deze en de béide andere woningen wel vernieu wen en een meer representabelbij de nieuwe aanleg passend uiterlijk geven, in dien de Raad hem daartoe enige grond wil afstaan, wat dan ook aan zijn naastlegers zou kunnen geschieden. In handen der desbetreffende Raads Commissie. R12-4-1838, 4. Commissie rapporteert, dat de ruimte niet toelaat om voor dit doel grond van de weg af te nemen, zodat dit plan niet kan doorgaan. W.H. Suringar wordt bedankt voor zijn aanbod. R30-4-1838, 4. Op voorstel der Commissie tot de nieuwe aanleg bij de Vrouwenpoort, zijn door Raad B. en W. gemachtigd om met de eigenaar van zekere loods, aldaar gele gen, te contracteren aangaande de afbraak der loods tegen I 75,schadeloos stelling. R30-4-1838, 7. Verzoek van Hermanus Tieman, herbergier bij de Vrouwenpoort E 332 om een toelage van stadswege voor de verbouwing van zijn huis, zodanig als in verband met de aanleg aldaar voor de verfraaiing wenselijk wordt geacht. Afgewezen. R12-6-1838, 6. Verzoek van M. Miedema en A. Zijlstra Jr., kooplieden alhier, om bij gele genheid van de nieuwe aanleg bij de Vrouwenpoort een andere en meer geschikte plaats aan te wijzen voor het plaatsen der rijtuigen, die uitspannen bij de stal houder Tieman aldaar. Door B. en W. wordt geantwoord, dat er geen andere plaats beschikbaar is, maar dat, zolang de rijtuigen op de grote stenen worden geplaatst, er geen redenen zijn om maatregelen te nemen. 15-6-1838, 8. Verzoek van Hendrik Eigelaar om enige schadeloosstelling wegens ontnemen van de vrije uitgang op de stadswal, en daardoor verminderde huurwaarde van zijn huis Klein Schavernek E 298, 299, en de schade, door het weggraven van de wal aan zijn huis toegebracht. In handen der Commissie voor de nieuwe aanleg bij de Vrouwenpoort. R29-6-18384. Door Raad besloten om, teneinde de rooiing langs de nieuwe aanleg bij de Vrouwenpoort, ten Zuiden en ten Noorden tot aan de Oldehove te bepalen, de Com missie tot deze aanleg te verzoeken om dienaangaande het nodige te bevorderen en dienaangaande te berichten. R6-9-1838, 14.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 42