1 10. Verzoek van Albert Sijberens Roorda, kastelein, om vergunning op zijn grond bij de voormalige Vrouwenpoort aan de Breede Dijk een nieuw huis op te richten, benevens de sloot aan de dijk te dempen. In verband met Besluit Ged. Staten van 27-5-1841 is verzoeker verwezen naar dit College. (Zie Missive dezerzijds 16-6-1841, N19/655). 11-5-1841, 7. Beschikking Ged. Staten op het verzoek. 14-8-1841, 11. Verzoek van Albert Sijberens Roorda, kastelein en koopman, om vergun ning in een te bouwen huis aan de straatweg bij de Vrouwenpoort een uitgang te maken aan de Oostkant, en wel over het aldaar vroeger bestaan hebbend paar- wad naar de straatweg. Toegestaan. 27-7-1841, 18. Verzoek door A.S. Roorda, wonende buiten de voormalige Vrouwenpoort, om een stenen voetpad te mogen aanleggen van zijn woning naar de straatweg, teneinde een uitweg te krijgen. Toegestaan. 25-4-1842, 16. Verzoek van Samuel Crommelin om vergunning zich per rijtuig te begeven naar zijn huis en tuin, gelegen aan de Buitensingel tussen Wirdumerpoort en Vallaat Provisioneel in advies gehouden. 25-4-1842, 13. Zie voor rijweg Oostergrachtswal bij: Bruggen: Pont Oostergrachtswal R6-10-1842, 8. Verzoek door Petrus Swildens, alhier, om toestemming een brug te leg gen voor de door hem nieuw gebouwde woningen naast de z.g.n. "Roode Boer", Achter de Hoven, volgens overgelegde tekening. Toegestaan. 30-7-1842, 13. Herhaald verzoek van S. Crommelin, predikant alhier, met de meeste aandrang, om vergunning voor hem en zijn echtgenote, om zich met paard en wa gen te begeven naar hun buitenhuis en tuin langs de buitensingel, buiten de voormalige Wirdumerpoort. In handen van dezelfde Commissie, die het eerste adres behandelde: H. Bolman, Mr. C.C.C. Warmolts en Mr. P.F. Martin. 4-5-1843, 7. Provisioneel toegestaan voor 1 jaar, alleen geldig voor betrokkene en echtgenote, met rijtuig met 1 paard, en alleen stapvoets rijdend. De kosten voor het veranderen van de sluitboom en van het" in behoorlijke staat houden van de buitensingel zijn voor rekening van verzoeker. 13-5-1843, 7. Verzoek door J.A. van der Mey, kuiper, wonende Nieuweburen, om een rooiing aan te wijzen voor een door hem op het terrein van een door hem aan gekocht zomerhuis aan de straatweg en buitensingel nabij de Arendstuin (Kad. Sectie E 278) te bouwen huis met 2 kamers. Architect is gemachtigd de rooiing aan te geven op de wijze, zoals deze heeft voorgesteld. Aan verzoeker wordt bericht, dat hij een rooiing zal krijgen, doch niet op de door hem voorgedragen wijze, maar gelijk door de Architect zal worden aangege ven. 8-12-1845, 15. Rapport dat de kastelein Reinder Jans Niemendal heeft aangeboden om tot een bestrating van de weg vanaf de Vrouwenpoortsbrug tot aan de molen bij het Marssumer binnenpad 200,bij te dragen. B. en W. gemachtigd om deze verbetering uit te voeren. R16-4-1846, 5. Verzoek van Mej Wytske Borgrink, Wed. Anton van Assen, zonder bedrijf, om met een vigelante te mogen rijden door de sluitboom buiten de voormalige Hoeksterpoort, langs de buitensingel, tegenover de Kazerne, naar haar tuin al daar Afgewezen, aangezien de weg op sommige punten zo smal is, dat passage aldaar gevaar oplevert, vooral voor kinderen. R2-7-1846, 5. Verzoek van Houkje Wopkes Radsma, Wed. Willem Rinses Dorama, koop vrouw en fabrikante in potten en aardewerk, wonende op de Vijversbuurt alhier, om toestemming het paard, benodigd voor hare fabriek, te laten leiden door of langs de sluitboom op de Stads singel bij de Weerklank of bij de Hoeksterpoort. In handen Commissie: J.C. Kutsch, Mr. P.F. Martin, C.J. Feddes. R4-3-1847, 9. Rapport Raads Commissie: Onlangs zijn enige vastigheden van de Erven Rinze Jans Dorama publiek verkocht: a. Enige woningen in de Weerklank. b. Een tuin aan de Weerklank. c. Een stuk grond met pakhuis en stal, een pottenbakkerij (genoemd in het ver zoek), en een woonhuis aldaar. Bepaald is, dat, door kopen perceel c., de leiding van een paard door de tuin b. zou ophouden, zodra in die tuin gebouwen geplaatst worden.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 53