1 15. Mededeling door B. en W. dat bij het aanleggen van de straatweg Leeu warden - Harlingen de Harddraversbaan op de Marssumerdijk zal wegvallen. Er zijn nu 3 mogelijkheden: 1. Men kan zich verzekeren, dat de harddraverijen op de straatweg kunnen plaats hebben. 2. Bij onteigening van de grond kan men zoveel onteigenen, dat er een kleiweg aan de kant kan worden aangelegd. 3. Aankoop van een stuk land van Dorhout aan de Breede Dijk. Besloten noch het een noch het ander te doen, maar B. en W. te verzoeken bij de onteigening der gronden te bedingen, dat de harddraveryen, met de nodige voorzorg, op de straatweg zullen kunnen gehouden worden. R25-8-1840, 6. Terugzending door Gouverneur van de door hem voor enkele dagen opge vraagde perceelsgewijze kaart der te onteigenen percelen. 1-9-1840, 6. Missive B. en W. Franekeradeelhoudende, mede uit naam van Franeker, voordracht van: Jan Anes Anema te Arum, Heere Harmens Poelsma te Leeuwarden, Pieter Simons van der Woude te Wanswerd en Gosse Beerts van der Mei te Janum, tot taxateurs voor de te onteigenen gronden ten bate van de straatweg Leeu warden - Harlingen. Is reeds beantwoord bij Missive dezerzijds 30-8-1840. 1-9-1840, 14. Verzoek bestuurder St. Christophorileen te Oldehove om de nodige in structie hoe te handelen met betrekking tot de onteigening van landen, het St. Christophorileen behorende, voor de straatweg Leeuwarden - Harlingen. Bestuurder gemachtigd te handelen naar omstandigheden, in overleg met andere belanghebbenden: evenwel het belang van het Leen in het oog houdende In verband met Missive Gouverneur aangaande de onteigening van gronden ten behoeve van de straatweg Leeuwarden - Harlingen, is door B. en W. besloten de belanghebbenden of gevolmachtigden op te roepen op Dinsdag 8-9-1840 op het Raadhuis. 1-9-1840, 28. Mededeling door Gouverneur, dat er geen bezwaar bestaat tegen de door de eigenaren der voor de straatwegLeeuwarden - Harlingen te onteigenen gron den gevraagde wijziging in paragraaf 18 der voorwaarden, en tegen bijvoeging der bepaling, dat de kosten der betaling en der taxatie voor Rijks rekening zullen komen Dit in antwoord op Missive dezerzijds 9-9-1840, N714. 29-9-1840, 3. Mededeling door Gouverneur van de tijd van aanvan met de bestrating van de straatweg Leeuwarden - Harlingen, met verzoek om de taxateur der belangheb benden aan te schrijven met de taxatie te beginnen op Maandag 5-10-1840, te- samen met de taxateur van Rijkswege: Johannes Sjerps Jellema, onder Lekkum. Verder: Missive Hoofd Ingenieur Waterstaat aangaande de opmeting der te ont eigenen gronden. Is reeds gevolg aan gegeven. 6-10-1840, 9a.b. Verzoek van Albert Sijbrens Roorda, kastelein buiten de voormalige Har- lingerpoort, dat de dijk vanaf de brug aldaar tot de Molen bij het Marssumer binnenpad mag worden bestraat met de keistenen, die vermoedelijk voor de bestra ting van de weg Leeuwarden - Harlingen bij deze brug zullen worden opgenomen. Provisioneel in advies gehouden. 6-10-1840, 25. Toezending door Gouverneur van Missive Hoofd Ingenieur Waterstaat aan gaande de doorgraving van de Zwettedijk voor de bestrating van de weg Leeuwar den - Harlingen. Door Bi en W. wordt geantwoord, dat tegen deze doorgraving onder de gestelde voorwaarden geen bezwaar bestaat. 24-10-1840, 6. Mededeling Gouverneur, dat wegens het ongunstige werkseizoen door de menigvuldige regens het werk der bestrating van de weg Leeuwarden - Harlingen provisioneel is gestaakt, maar dat de aannemer toestemming heeft ontvangen de Zwettedijk onder het beheer der stad door te graven voor het aanvoeren van ma terialen. De Hoofd Ingenieur is aangeschreven toe te zien, dat deze na afloop weer be hoorlijk wordt gedicht. 3-11-1840, 1. Toezending door Gouverneur van verzoek van Klaas Willems van der Sluis, geëmployeerde bij de Griffie van het Kantongerecht alhier, om benoeming als Tol gaarder op de straatweg Leeuwarden - Harlingen. Onderzoek zal ingesteld worden. 29-12-1840, 13. Beslissing Gouverneur. 13-3-1841, 2. Idem van Dominicus Voets, alhier, om benoeming als Tolgaarder. Onderzoek zal ingesteld worden. 9-1-1841, 6. Idem van J. Jansonius, alhier, om benoeming als Tolgaarder aan de aan te leggen straatweg naar Harlingen of naar Sneek. Onderzoek zal ingesteld worden. 16-1-1841, 5.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 58