372. Echter tevens Burgemeester verzoeken om C.d.K. te antwoorden, dat de Raad dit besluit heeft genomen na ernstige overweging, en de motièven daarvoor mede te delen. Aldus besloten. R31-7-1851, 7. Toezending door C.d.K. van een afschrift van een missive van de Min. van Bin- nenl. Zaken, aangaande het tarief der Begrafenisrechten alhier, met verzoek nogmaals pogingen aan te wenden de Raad van zijn zienswijze dienaangaande te doen terugkomen. Gesteld in handen der Commissie ad hoe: Mr. J.H. van Boelens, Mr. C.C.C. Warmolts, Mr. N. Fockema, Mr. J. Cats Ezn.Mr. G.N. Muiier. Verzoeke rapport in de volgende vergadering. R4-9-1851, 17. Rapport Commissie: Deze herinnert eraan, hoe de Raad reeds vroeger bezwaar maakte te voldoen aan K.B. 22-12-1848, (St. 93), daar de Begraafplaats op aandrang der Regering is aangelegd en veel heeft gekost, terwijl niemand bezwaar heeft gemaakt tegen deze z.g.n. te hoge rechten. Bovendien is het tarief indertijd door Z.M. goedgekeurd, dus het is niet in strijd met de wet. Derhalve kan Z.M. thans deze verordening niet vernietigen: dit zou alleen moge lijk zijn bij strijdigheden met de wet. Min. van Binnenl. Zaken echter beroept zich thans op Art. 254 der Gemeentewet. Volgens de Commissie gaat dit beroep niet op, terwijl, al zou dit wel het geval zijn, volgens Art. 291 der Gemeentewet de bestaande toestand nog 5 jaar kan blijven bestaan. Commissie adviseert derhalve aan C.d.K. mede te delen, dat Raad bezwaar blijft maken. Ter inzage der leden gelegd ter behandeling in volgende vergadering. R18-9- 185 18. Besloten Burgemeester te verzoeken aan C.d.K. mede te delen, namens de Raad, dat deze bezwaar blijft maken om de bedoelde bepaling uit het tarief weg te nemen. Mr. H. van der Kooi niet accoord. R27-9-1851, 8. Exploitatie Nieuwe Begraafplaats. Verzoek van Ontvanger Registratie om te willen berichten in hoeverre is vol daan aan de verplichting om naar aanleiding van de Wet 16-6-1832, (St. N29) bij het af geven der bewijzen van eigendom op de Begraafplaats, deze acten te doen registreren. Geantwoord wordt, dat nog geen graven zijn verkocht, maar dat bij verkoop voor deze be paling zal worden gezorgd. 12-12-1832, 11. Bericht van de Commissie voor dë Nieuwe Begraafplaats, dat de le lijkkoets is ontvangen, en de beide andere spoedig volgen, evenals het ijzeren hek, zodat het ge heel weldra gereed is. Commissie wordt nu gemachtigd om 24 lijkbezorgers te benoemen, waarvan 4 opzichters. "Beloning bij lijkkoetsen 1 en 2: dragers 1, opzichters,/ 1,50. Beloning bij lijkkoets 3: dragers 0,50. opzichters 0,75. Verder te benoemen: 2 doodgravers en noodhulpen, en kleden, baren, etc. aan te schaf fen. R1-4-18336. Ter uitvoering van bovengenoemd besluit zijn door B. en W. benoemd 4 opzich ters en 20 lijkbezorgers. (zie voor de namen de betreffende onderwerpen). De benoemden moeten zich, voorzover dit nog niet is geschied, voorzien van een zwart costuum. 7-5-1833, 12. Aangezien de onbeperkte vrijheid tot wandelen op de Nieuwe Begraafplaats aan leiding heeft gegeven tot vernielingen, etc., is door B. en W. besloten deze te be perken tot van 's middags 3 uur tot zonsondergang, terwijl voor die tijd op verzoek toegang zal worden verleend. B. en W. zullen dienaangaande een publicatie uitgeven. 1 6—183311. Besluit GedStaten in verband met de bij Missive dezerzijds van 8-6-1833, N55/ 451 toegezonden keur ten aanzien der onbepaalde vrijheid tot wandelen op de openbare begraafplaats. 15-6-1833, 8. Adres van JVitringa Coulon en familie, bezittende enige graven in kerken en op kerkhoven, houdende mededeling, dat zij de getroffen regeling hoogst onbillijk vinden, en daarom geadresseerd hebben aan B. en W. Zij hebben zich niet aangemeld voor verwisseling der graven, maar verzoeken hierin diligent te worden gehouden. Door B. en W. wordt geantwoord, dat zij daartoe niet bevoegd zijn. 31-5-1834, 22. Verzoek Ged. Staten om op te geven: a. De kosten van aanleg der.Nieuwe Begraafplaats. b. De kosten van onderhoud hiervan. c. De opbrengst der verkoop van graven tot heden. d. De opbrengst der begrafenisrechten gedurende 1 jaar. 23-5-1835, 12.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 123