1 18. Beslissing Gouverneur: is reeds medegedeeld. 8-9-1 834 3. Inzending door Plaatselijke Schoolcommissie van de Jaarlijkse staat der Godsdienstige Israëlitische Armen» school alhier. r 12-3-1838 11. Mededeling door Gouverneur, dat de Directeur- Generaal van de Zaken der Hervormde e.a. Erediensten is gemachtigd om daar, waar het nodig is, de Godsdienstige Israëlitische Schoolcommissie te vervangen door 1 of 2 personen met titel: Godsdienstige Israëlitische School opziener, waaraan rabbijnen of inspecteurs kunnen worden toegevoegd. 13—i1—1838 7. Mededeling door Gouverneur van de benoeming der Commissie van de Godsdienstige Israëlitische Armenschool alhier, ter vervanging der vroeger bestaan hebbende com- missiën, ontslagen door de Directeur der Zaken der Her vormde Kerk, etc. 29-12-1838 3. Missive Godsdienstige Israëlitische Schoolopzie ners alhier, houdende, onder opgave van begroting van kosten, jaarlijks voor de Godsdienstige Israëlitische Armenschool benodigd, naar aanleiding van Missive van de Hoofdcommissie tot^de Zaken der Israëlieten te 's-Graven- hage, verzoek om voor het lopende jaar, en vervolgens jaar lijks, een subsidie uit de Stadskas., B. en om rapport verzocht. R 14-11-1839 2. Rapport B. en bovenbedoeld: Gebleken is dat het schoolgebouw in een zeer slechte toe stand verkeert. Med. Docter A. Frijda heeft hierover een rapport uitgebracht. Stad is ongehouden tot een bijdrage, zoalng het een godsdienstige school is, daar de kinderen voor het gewone onderwijs de Stads Armenschool zouden kunnen bezoeken. Aangezien er dan mogelijk een nieuwe Stadsschool bij zou moeten worden opgericht, in verband met het te grote aan tal leerlingen, zou een jaarlijkse subsidie van Fl.400,- kunnen worden gegeven, totdat het mogelijk is de kinderen op een Stadsschool toe te laten. Aangezien echter het verblijf in de tegenwoordige school voor de gezondheid der kinderen nadelig is, wordt voorge steld om de stal bij de Manége te verbouwenvoor Fl,400,- Fl.500,-, en dit gebouw in gebruik te geven met een klein jarlijkse subsidie ad Fl.100 - Fl.150,-. Aldus besloten. Er zal jaarlijks een subsidie van hoogstens Fl.200,- worden gegeven tot er gelegenheid is alle kinderen op een Stads school op te nemen. Jaarlijks voor 1 Aug. moet een begroting worden ingediend. R 9-4-184o 4. Met wijziging van Raadsbesluit R 9-4-1840. 4 is door Raad bepaald, dat deze wel genegen is de Godsdiens tige Israëlitische Schoolopziener behulpzaam te zijn in het inrichten van een schoollokaal, zodra zich daartoe een gelegenheid aanbiedt, en dat wordt toegestaan een jaar lijkse subsidie ad Fl.200,-, te rekenen vanaf 1-1-1840, onder voorwaarde van jaarlijks voor 1 Aug. een begroting in te dienen, en een gelijke verstrekking van bijdrage door de Israëlitische Gemeente als thans. Dit tot zolang er gelegenheid zal zijn de kinderen te plaatsen op de Stads Armenschool. R 25-7-1840 5. Dankbetuiging door de Ned. Israël. Schoolop zieners alhier voor het subsidie, met verzoek het ge vraagde aangaande het ongeschikte lokaal in overweging te nemen. 19_9_1840 12. In advies gehouden. R 28-9-1840 5. Dankbetuiging van de Hoofd Commissie tot de scholen der Israëlieten te s-Gravenhage voor het ver leende subsidie voor de Israëlitische Armenschool, met verdere aanbeveling van de belangen der arme Israëlitische kinderen. R 25-8-1840 4.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 118